ТЕМА 7. Приховані можливості речей

ТИЖДЕНЬ 4. ПРИГОДА 3. Весняні радощі

УРОК 28. Підсумковий урок з теми “Приховані можливості речей”.
Перевір себе

Мета

  • узагальнити й систематизувати знання дітей з теми;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • розвивати самостійне мислення, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина виявляє інтерес до подорожей Україною;
  • зіставляє прочитане з власним досвідом;
  • використовує відповідні емотикони для вираження своїх емоцій;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень.

Обладнання

  • мікрофон, аркуші для вправи “Факти та вигадки”, матеріали для творчої роботи: двосторонній кольоровий папір, ножиці, клей.

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

1

Вправа “Я — сонце”.

Привітаємося із сонячним промінцями й перетворимося на маленькі сонечка.

Я — маленьке Сонце. Я прокидаюся. Я вмиваюся. Я розчісую свої промінці і піднімаюся вільно й урочисто.
Я — велика Куля. У мене є багато тепла і світла.
Я — велике Сонце. Я дарую своє тепло всім: небу, хмаркам, річці, полям, тваринам, людям. Я усміхаюся від щастя дарувати тепло.

  • Який у вас настрій?

Пропоную з таким настроєм провести цей шкільний день і отримати задоволення від власних успіхів.

2

Вправа “Мікрофон”.

Продовжте речення “Я сьогодні…” і розкажіть про себе. Наприклад: “Я сьогодні веселий, бо зустрівся зі своїми друзями” або “Я сьогодні радісна, бо знаю, що дізнаюся щось нове”.

2. Повідомлення теми

 

Жевжики з нетерпінням чекають продовження мандрівки Україною. Але для того, щоб мандрувати далі, маємо пригадати наші подорожі впродовж місяця й узагальнити знання, які ми здобули.

3. Вправа “Факти та вигадки”

Методичні поради

Об’єднайте дітей у групи. Запропонуйте кожній групі укласти список тверджень з теми, серед яких будуть факти і вигадки. Обмежте дітей у часі виконання завдання — від 5 до 7 хвилин. По завершенню визначеного часу запропонуйте групам обмінятися списками тверджень. Кожна група (знову в межах визначеного часу — 3-4 хвилин) має визначити, які з тверджень у списку є істинними, а які — хибними. Групи презентують роботу, обґрунтовуючи свій вибір.

4. Поповнення скриньки жевжиків

 

Ми з вами побували у Сумській, Тернопільській і Харківській областях. Щоразу жевжики поповнювали свою скарбничку чимось цінним. Пропоную доповнити скриньку жевжиків скарбами, які допоможуть нам пригадати й розповісти про наші подорожі.

  • Якими “скарбами” можна поповнити скриню?

Методичні поради

“Скарби” — це слова, що асоціюються з місцями, де ми подорожували. До Сумської області на великій мапі (а діти у своїх робочих зошитах на маленьких мапах) можна записати “Кролевець, яблуня-колонія, Шелехівське озеро”. До Тернопільської області — “бандура, «Шпилясті кобзарі», Вишнівець, Кременець, Почаїв (етнографічна подорож Т. Шевченка)”, до Харківської області — “Харків, «Співочі тераси», відкриття Кнорозова” тощо. Дивлячись на таку мапу, діти зможуть пригадати не лише де вони уявно побували, а ще й цікавинки цих місцевостей. Таку роботу можна проводити наприкінці кожного місяця після вивчення певної теми, а можна й завершуючи подорож певною областю. Тоді на підсумковому уроці можна скористатися записами з мапи й поставити за ними запитання дітям.

5. Вправа “Розгадай”

 

Розгадайте кросворд і прочитайте ключове слово — назву природничої науки, що вивчає рослини (зош. с. 41, завд. 1).

Інформація для вчителя

Слово ботаніка походить від грецького слова "ботане", що означає зелень, трава. Тобто ботаніка — наука, що вивчає рослини. Рослинний світ давно цікавить людину. З давніх часів люди харчуються рослинами, використовують їх волокно, смоли тощо. Первісні люди викопували корені, цибулини, збирали насіння і плоди, а також шукали рослини, що мають цілющі властивості.

Сучасні знання про рослини є узагальненням величезної кількості накопичених фактів з життя рослин і спостережень за ними, а також результатом досліджень і дослідів, що робили вчені протягом усієї історії людства.

6. Перегляд відео “Знай більше”

  • Чи були у відео факти, які ви вже знали?
  • Що нового ви дізналися про рослини?
  • Які факти вас зацікавили / здивували?
  • Про що захотілося дізнатися більше?

7. Вправа “Математичні перегони”

 

Виконайте математичні обчислення і дізнайтеся про ще одну хижу рослину.

ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ

8. Фізкультхвилинка “А Рам Зам-Зам”

 

Танцюйте, співайте й веселіться! Слова, що легко запам’ятовуються, та радісна мелодія припадуть вам до душі.

9. Вправа “Знайди слова”

 

Перевірте, які слова з теми ви запам’ятали. Спробуйте їх швидко відшукати.

ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ

10. Творча робота “Виготовлення квітів з паперу”

 

Матеріали для роботи: двосторонній кольоровий папір, ножиці, клей.

11. Вправа “Оціни”

 

Оцініть, наскільки добре ви працювали цього місяця (зош. с. 41, завд. 2).

12. Підсумок

1

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок?

2

Вправа “Продовж речення” (зош. с. 41, завд. 3).

Продовжте речення.

Вивчаючи цю тему, я дізнався / дізналася…
Мені найкраще вдалося…




У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної