ТЕМА 7. Приховані можливості речей

ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Аварія

УРОК 3. Яблучна скарбничка.
Що приховує яблуко?

Мета

  • узагальнити знання дітей про яблука, значення їх для людини;
  • збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
  • закріпити вміння добирати запитання до тексту;
  • удосконалювати вміння ставити запитання за змістом почутого тексту;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати повагу до традицій українців, естетичний смак, учити піклуватися про своє здоров’я.

Очікувані результати навчання

  • дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
  • ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
  • наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
  • піклується про своє здоров’я;
  • знає властивості яблука, його користь для організму людини.

Обладнання

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

 

Створімо собі гарний настрій. Знайдіть мовчки очима сусіда / сусідку й усміхніться так, щоб стало приємно і йому / їй, і вам. Дякую вам за позитивний настрій!

2. Вправа “Відгадай”

 

Складіть, прочитайте та відгадайте загадку.

Мов маленький м’ячик.
Рум’яне, гладеньке,
Висить, а не скаче,
На смак солоденьке.

3. Передбачення теми уроку

  • Чи здогадалися, чиї таємниці будемо відкривати?
  • Які слова підказали вам, що це яблуко?

4. Хмара слів “Яблуко”

 

Пригадайте і запишіть у хмару слів усе, що ви вже знаєте про яблука (див. роздруківку “Хмара слів «Яблуко»”).

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

5. Вправа “Віднови діалог”

 

Якось дід Оксеник показував жевжикам яблука і розповідав, що ці фрукти мають особливі властивості. Які саме? Відновіть діалог, доповнюючи прикладами (підр. с. 59, завд. 1).

6. Вправа “Впиши слова”

 

Впишіть у схему ознаки яблука (зош. с. 29, завд. 1).

7. Читання з позначками

 

Прочитайте цікаві факти про яблука (див. роздруківку “Читання з позначками”). Під час читання робіть позначки:

 — інформація відома;

 — інформація нова для мене;

 — інформація здивувала;

 — хочу більше про це дізнатися.

  • Чи була в тексті інформація, яку ви вже знали?
  • Які факти були для вас новими?
  • Про що захотіли більше дізнатися? Чому?
  • Якою інформацією можете доповнити свою хмару слів? Допишіть слова.
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

8. Фізкультхвилинка

9. Перегляд відео про користь яблук

 

Яблуко — це скарбничка поживних і корисних речовин. Людям давно відомо про корисні властивості яблук і, можливо, тому вони часто фігурують у різноманітних міфах і легендах. Сподіваюсь, цікаві факти про користь яблук стануть ще однією причиною з’їсти смачний і соковитий фрукт.

  • Що нового ви дізналися про яблука?
  • Які факти вас здивували / зацікавили?
  • Про що захотілося дізнатися більше?

10. Вправа “Поясни”

 

Відчувши чудовий аромат яблука, Пузлик не втримався і потягнувся за фруктом, аби його скуштувати. Але дід Оксеник миттю зупинив жевжика. Чому?

11. Вправа “Розкажи”

 

Хробачок хоче з’їсти ваше яблуко. Як гадаєте, чому воно йому так подобається? Розкажіть (зош. с. 29, завд. 2).

12. Слухання аудіоказки В. Сутєєва “Яблуко”

 

Як ви думаєте, чи тільки хробачкам подобаються яблучка?

Послухайте уважно казку і з’ясуйте, хто ще любить ласувати яблуками.

  • Де відбувалися події, описані в казці?
  • Яка ситуація виникла між тваринами? Чому?
  • Хто допоміг розв’язати конфлікт?
  • Як тварини віддячили ведмедеві?
  • Яка головна думка казки?
  • Які висновки ви зробили для себе?

13. Підсумок

 

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок?
  • Які таємниці яблука відкрили для себе?
  • Які цікавинки про яблука розкажете друзям і подругам?



У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної