ТЕМА 7. Приховані можливості речей
ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Аварія
УРОК 5. Яблуня-колонія.
Що приховує яблуко?
Мета
- узагальнити знання дітей про яблука, значення їх для людини;
- дослідити властивості яблука;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- закріпити вміння добирати запитання до тексту;
- удосконалювати вміння ставити запитання за змістом прослуханого тексту;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- вчити турбуватися про своє здоров’я,
- виховувати повагу до традицій українців, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- турбується про своє здоров’я;
- знає властивості яблука, його користь для організму людини.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
- звичайний зошит;
- роздруківка “Таблиця З-Х-Д”;
- матеріали для квілінгу: кольоровий картон, кольорові смужки, лінійка, ножиці, клей ПВА.
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Усміхніться одне одному, подумки побажайте успіхів на цілий день. Для того, щоб упоратися на уроці з завданнями, будьте старанними і слухняними. Завдання наші такі: Не просто слухати, а чути.
|
2. Вправа “Скоромовлю скоромовку”
|
Потренуйтеся читати скоромовку якомога швидше. Яків яблука трусив, Яків яблука носив,
|
3. Таблиця ЗХД
|
Запишіть у таблицю, що ви знаєте про яблуню та яблука і що хотіли б дізнатися Орієнтовний варіант заповнення таблиці
|
4. Вправа “Збери слово”
|
Прочитайте слово за стрілочками. Що у вас вийшло?
|
5. Повідомлення теми уроку
|
Ми продовжимо мандрувати Сумщиною. Побуваємо в унікальному містечку Сумської області Кролевці й дізнаємося, чим воно славиться. Під час подорожі продовжимо розкривати таємниці яблука. |
6. Перегляд відео “Диво-яблуня в Кролевці”
|
Містечко Кролевець на Сумщині відоме на весь світ своїми біло-червоними тканими рушниками. Але сьогодні мова піде про диво, створене не людськими руками, а самою природою.
|
7. Вправа “Прочитай і поміркуй”
|
У місті Кролевці, що на Сумщині, є унікальна пам’ятка природи — яблуня-колонія. Прочитайте, чим вона особлива (підр. с. 60, завд. 5). Інформація для вчителя Яблуня, що стелиться землею, росте і родить у Кролевці вже понад два століття. “Садок” з одного дерева обнесено металевою загорожею, при вході табличка: “Природно-заповідний фонд України. Яблуня-колонія. Охороняється законом”. Коли дивишся на неї, складається враження, що це гігантська доісторична істота: стовбури то “пірнають” у траву, то виринають із неї, звиваються, наче хвіст якоїсь підземної “Нессі”. Важко повірити в те, що це одна-єдина рослина, адже її пагони простягаються майже на тисячу квадратних метрів! Первісний материнський стовбур диво-яблуні давно зник, і тепер в усі боки тягнуться півтора десятки зв’язаних між собою дерев. Цілий яблуневий гай шумить вітами, буйно квітнучи навесні, а восени приносячи рясний врожай червоно-білих смачнющих плодів. За переказами, посадив і доглядав яблуньку князь Мещерський, а після його смерті вона засумувала, похилила віти — і почала розростатися. Через те й звуть її “княжою”. Інша назва незвичайного дерева — “лозівка”, бо розростається, як лоза над ставом. А ще кличуть її “крученою” (через покручені стовбури) і “крокуючою яблунею”.
Кролевецька яблуня-колонія — це ______________ , оскільки ____________________. |
8. Фізкультхвилинка
9. Таблиця ЗХД
|
Доповніть таблицю. Що нового ви дізналися про яблуні та яблука? |
10. Вправа “Віднови прислів’я”
|
Відновіть англійське прислів’я. Поясніть, як ви його розумієте (підр. с. 61, завд. 8). |
11. Творча робота
1 |
Вправа “Обгрунтуй” (підр. с. 61, завд. 6). Незабаром у школі відбудеться майстер-клас із квілінгу. Де варто розмістити оголошення, щоб про цю подію дізналося якомога більше людей? Обґрунтуйте свою думку.
|
2 |
Перегляд відео “Квілінг. Фрукти та ягоди”. |
3 |
Виготовлення яблука в техніці квілінгу за зразком (підр. с. 61, завд. 7). |
12. Підсумок
1 |
Рефлексія.
|
2 |
Вправа “5 слів”. Запишіть 5 слів, пов’язаних з темою нашого уроку. Які таємниці яблука ви сьогодні відкрили? |