ТЕМА 7. Приховані можливості речей

ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 1. Аварія

УРОК 9. Публічний виступ — це просто.
Що приховує довкілля?

Мета

  • збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
  • вчити працювати з дитячою книжкою, відшукувати потрібну інформацію в книжці;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати любов до Батьківщини, рідного краю.

Очікувані результати навчання

  • дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
  • ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
  • систематизує та узагальнює необхідну інформацію;
  • розмірковує над результатом власної діяльності та презентує її;
  • оцінює свій внесок і внесок інших у досягнення спільних цілей;
  • визначає, коли він / вона працює найкраще;
  • виконує різні ролі, працюючи у групі.

Обладнання

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

 

Привітайте одне одного й побажайте щось таке гарне і приємне, щоб спогади про це побажання підтримували гарний настрій протягом усього дня.

Налаштуйтеся на гарну роботу за допомогою руханки “Якщо ти щасливий”.

2. Вправа “Познач”

 

Розгляньте малюнки і позначте  — справи, які ви робите щодня,  — ті, які ви виконуєте один раз на тиждень. Те, чого ви не робите, позначте  (зош. с. 31, завд. 1).

  • Чи можете доповнити запропонований перелік? Якими справами?
  • У якій групі справ буде більше? Чому?

3. Слухання вірша Г. Бойка “Як я вчора виступав”

  • Який настрій викликав у вас цей вірш?
  • Де виступав хлопчик? Що він виконував?
  • Чи сподобався йому власний спів? Як ви це зрозуміли?
  • Як слухачі відреагували на виступ артиста?
  • Чи зрозумів він свою невдачу?
  • Як ви думаєте, чому хлопчик опинився в такій ситуації?
  • Чи потрапляли ви у схожі ситуації? Коли? Як ви з них виходили?

4. Повідомлення теми уроку

 

Сьогодні ми з вами поговоримо про те, як підготуватися до публічного виступу, аби не потрапити в халепу, як герой вірша Грицька Бойка.

5. Вправа “Шкала”

 

Пригадайте, як ви почуваєтеся, виступаючи перед великою аудиторією, наприклад, на шкільному святі? Позначте свій стан на шкалі (зош. с. 31, завд. 2).

За бажання поясніть свій вибір.

6. Робота з коміксом “Правильна репетиція — вдалий виступ”

 

Довідайтеся, як можна подолати страх виступів перед класом (підр. с. 65).

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЗА КОМІКСОМ
  • Як гадаєте, чому саме такий спосіб допоміг дівчинці?
  • Чому “перед смартфоном” виступати легше?
  • Яка ще користь від запису виступу?
  • Порадьте дівчинці, як іще можна використати такі відео?
  • Чому на уроці дівчинка виступала впевнено?
  • Як гадаєте, чи можна навчитися впевнено й точно відповідати на запитання слухачів? Як саме?
  • Навіщо треба вчитися презентувати свою роботу?
  • Чи є у вас свої способи готувати виступи? Які саме?

Розкажіть однокласникам / однокласницям, як ви готуєтеся до виступів, а вони нехай поділяться з вами своїми секретами.

7. Фізкультхвилинка “Булька”

 

Відпочиньте, виконайте рухи під веселу пісеньку.

8. Вправа “Перевір”

 

Подивіться, як діти долають хвилювання перед виступом. Випробуйте кожен спосіб і позначте той, який найбільше допомагає саме вам (зош. с. 31, завд. 3).

9. Перегляд відео “Як не хвилюватися перед публічним виступом”

  • Про які ще способи подолання хвилювання перед публічним виступом ви дізналися?
  • Які захотілося випробувати?

10. Вправа “Чітко повтори”

 

Для того, щоб привернути увагу слухачів, треба вміти чітко й грамотно висловлювати свою думку. Для розвитку цього вміння є спеціальні вправи. “Надокучливі казки” — одна з них.

Методичні поради

Ці казки розповідають повільно, кінцівки надокучливих казок повторюють, доки вистачає повітря; при цьому темп прискорюється, але говорити треба плавно, звучно. Перед останньою фразою-запитанням дихання добирається.

Роздрукуйте дітям таку казку (див. роздруківку “Надокучлива казка”). Надайте можливість потренуватися. А тоді попросіть прочитати для всіх.

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

11. Підсумок

 

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок?
  • Що ви сьогодні зрозуміли?
  • Чого навчилися на сьогоднішньому уроці?
  • Які поради дасте своїм друзям?
  • Якими порадами скористаєтеся?



У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної