ТЕМА 8. Погода

ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 1. Диво-зернятко

УРОК 10. Невдала екскурсія.
Як синоптики визначають погоду?

Мета

  • продовжити ознайомлювати дітей із роботою метеостанцій, приладами, які допомагають визначати погоду;
  • розкрити секрети роботи синоптиків;
  • збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
  • удосконалювати вміння працювати з простим медіатекстом;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • розповісти про важливість знань про погоду та її зміни;
  • виховувати естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
  • ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
  • наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
  • проявляє ініціативу, продуктивно працює з членами групи, точно висловлює думки під час організації спільної навчально-пізнавальної діяльності;
  • знає, які чинники зумовлюють мінливість погоди;
  • знає секрети роботи синоптиків;
  • знає, які прилади допомагають визначати погоду;
  • виступає в ролі ведучого / ведучої прогнозу погоди.

Обладнання

  • звичайний зошит;
  • окуляри.

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

 

Вправа “Незвичайні окуляри”.

Сьогодні ми маємо бути дуже уважними і спостережливими, щоб нічого важливого не пропустити. Є в мене незвичайні окуляри. Коли їх надінеш, одразу бачиш щось гарне, чудове у своєму сусідові / своїй сусідці.

Ці незвичайні окуляри дають мені можливість побачити, що Віка сьогодні дуже уважна. Цікаво, а що ви побачите, коли надінете окуляри?

2. Вправа “Очікування”

  • Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

А я, своєю чергою, сподіваюся, що ви будете гарно й чітко висловлювати свої думки, обґрунтовуватимете їх, робитимете висновки.

  • Які риси характеру для цього вам потрібні? (спостережливість, наполегливість, віра в свої сили та можливості)

3. Вправа “Пригадай”

 

Пригадайте, про що ми говорили на минулому уроці. Прочитайте твердження. Позначте істинні. Поясніть свої міркування (зош. с. 46, завд. 1).

4. Повідомлення теми уроку

 

Мандруючи разом із жевжиками, продовжимо ознайомлюватися з тим, як синоптики визначають погоду.

5. Вправа “Три ідеї”

 

Кілька разів на день по телебаченню й радіо передають прогноз погоди. Ця інформація важлива для багатьох сфер людської діяльності: для сільського й комунального господарства, будівництва, авіаційного й морського транспорту. Інколи складають спеціальні прогнози, де особлива увага приділяється можливим заморозкам, ураганам, штормам, граду тощо (зош. с. 46, завд. 2).

  • Поміркуйте, чому людям різних професій важливо знати прогноз погоди. Запишіть щонайменше три ідеї.

6. Перегляд відео “Екскурсія агрометеорологічною станцією Херсон”

  • Що нового ви дізналися про роботу метеорологів?
  • Які прилади допомагають їм у роботі?
  • Чи захотілося комусь із вас стати метеорологом?

7. Робота з коміксом “Зіпсований прогноз погоди”

 

Розгляньте уважно комікс і дізнайтеся, як екскурсанти можуть зіпсувати прогноз погоди (підр. с. 95).

ЗАВАНТАЖТЕ ПРЕЗЕНТАЦІЮ
  • Де відбулася екскурсія?
  • Що розповів гідрометеоролог дітям? Доповніть його слова.
  • Чому ця інформація важлива?
  • Чому вчителька просила не торкатися приладів? Чи всі діти послухалися її? Чому?
  • Як гадаєте, чи зможуть працювати гідрометеорологи після такої екскурсії? Чому?
  • Чому точність прогнозування така важлива для людей?
  • Що може трапитися через необачність дітей?
  • Що відчувають гідрометеорологи після екскурсії? Як гадаєте, чи захочуть вони й надалі проводити екскурсії для школярів? Чому?
  • Яке враження залишили після себе діти? Чи зможуть вони виправити ситуацію? Як саме?
  • Чи можуть діти якось вибачитися перед гідрометеорологами?
  • Чи складно вам дотримуватися правил поведінки?

8. Фізкультхвилинка

 

Руханка “Тук-тук-тук”.

9. Онлайн-вправа “Погода на фото”

ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ

10. Робота з віршем С. Дерманського “Мамина робота”

 

Прочитайте вірш Сашка Дерманського “Мамина робота”.

ЗАВАНТАЖТЕ ПРЕЗЕНТАЦІЮ
  • Яка професія в мами хлопчика — головного героя вірша? Як ви це зрозуміли?
  • Які цікаві гостинці мама приносила хлопчику?

11. Перегляд відео “Прогноз погоди від Фросі”

12. Вправа “Прогноз погоди”

 

Попрацюйте в парах. Спробуйте себе в ролі телеведучих. Придумайте і напишіть прогноз для весняного дня. Потренуйтеся озвучувати його. Спершу нехай виступить один із пари, а інший уважно вислухає його і по завершенні висловить зауваження та поради. Потім поміняйтеся ролями (зош. с. 46, завд. 3).

13. Вправа “Оціни”

 

Оціни, наскільки вдалася вам роль телеведучого / телеведучої (зош. с. 46, завд. 4).

14. Підсумок

1

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок?
  • Які відкриття зробили для себе?

2

Вправа “Продовж речення”.

Було цікаво…
Було складно…
Я дізнався / дізналася…
Мені сподобалося…
Мені хотілося б…

15. Домашнє завдання

 

Запропонуйте дітям спробувати себе в ролі ведучих прогнозу погоди й записати коротке відео на смартфон. Попросіть принести це відео до класу. Діти матимуть можливість проявити творчість під час зйомок і подивитися на себе та інших учнів класу.

Подивіться, які відео записали учні та учениці 3-А класу Шабівського ЗЗСО.

Методичні поради

Домашнє завдання є рекомендованим. Може бути не на кожному уроці. Пропонуємо час від часу давати дітям додому певну роботу, адже для них це можливість зробити щось самостійно, а потім здивувати всіх.



У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної