ТЕМА 8. Погода
ТИЖДЕНЬ 4. ПРИГОДА 3. Золоте й солодке
УРОК 28. Підсумковий урок з теми “Погода”.
Перевір себе
Мета
- узагальнити й систематизувати знання дітей з теми;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- розвивати самостійне мислення, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина виявляє інтерес до подорожей Україною;
- зіставляє прочитане з власним життєвим досвідом;
- використовує відповідні емотикони для вираження своїх емоцій;
- підтримує діалог на теми, пов’язані з важливими життєвими ситуаціями;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
- робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- мікрофон, аркуші для вправи “Факти та вигадки”, мапа України.
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
1 |
Вправа “Я — сонце”. Привітаємося із сонячним промінцями й перетворимося на маленькі сонечка. Я — маленьке Сонце. Я прокидаюся. Я вмиваюся. Я розчісую свої промінці і піднімаюся вільно й урочисто.
Пропоную з таким настроєм провести цей шкільний день і отримати задоволення від власних успіхів. |
2 |
Вправа “Мікрофон”. Продовжте речення “Я сьогодні…” і розкажіть про себе. Наприклад: “Я сьогодні веселий, бо зустрівся зі своїми друзями” або “Я сьогодні радісна, бо знаю, що дізнаюся щось нове”. |
2. Повідомлення теми
|
Жевжики з нетерпінням чекають продовження мандрівки Україною. Але для того, щоб мандрувати далі, маємо пригадати наші подорожі впродовж місяця й узагальнити знання, які ми здобули. |
3. Вправа “Факти та вигадки”
Методичні порадиОб’єднайте дітей у групи. Запропонуйте кожній групі укласти список тверджень з теми, серед яких будуть факти і вигадки. Обмежте дітей у часі виконання завдання — від 5 до 7 хвилин. По завершенню визначеного часу запропонуйте групам обмінятися списками тверджень. Кожна група (знову в межах визначеного часу — 3-4 хвилин) має визначити, які з тверджень у списку є істинними, а які — хибними. Групи презентують роботу, обґрунтовуючи свій вибір. |
4. Поповнення скриньки жевжиків
|
Ми з вами побували у Херсонській, Хмельницькій та Черкаській областях. Щоразу жевжики поповнювали свою скарбничку чимось цінним. Пропоную додати до скриньки скарби, які допоможуть нам пригадати й розповісти про наші подорожі.
|
Методичні поради“Скарби” — це слова, що асоціюються з місцями, де ми подорожували. До Херсонської області на великій мапі (а діти у своїх робочих зошитах на маленьких мапах) можна записати “кавун, Асканія-Нова, зубр, Арабатська стрілка”. До Хмельницької області — “природний парк «Подільські Товтри», заказник «Чапля»”, до Черкаської області — “парк «Софіївка» в Умані, Чигирин, Богдан Хмельницький, Холодний Яр” тощо. Дивлячись на таку мапу, діти зможуть пригадати не лише де вони уявно побували, а ще й цікавинки цих місцевостей. Таку роботу можна проводити наприкінці кожного місяця після вивчення певної теми, а можна й завершуючи подорож певною областю. Тоді на підсумковому уроці можна скористатися записами з мапи й поставити за ними запитання дітям. |
5. Онлайн-вправа “Упізнай родзинки областей”
ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
6. Фізкультхвилинка “А Рам Зам-Зам”
|
Танцюйте, співайте й веселіться разом! Слова, що легко запам’ятовуються, і радісна мелодія припадуть вам до душі. |
7. Онлайн-вправа “Погодні явища”
ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
8. “Відшукай”
|
Відшукайте в таблиці всі задані слова. Із букв, що залишилися, складіть слово. Що воно означає? Запишіть (зош. с. 54, завд. 1) ![]() ![]() Оцініть, наскільки добре ви виконали завдання (зош. с. 54, завд. 2) ![]() ![]() Інформація для вчителя Синоптика — наука, розділ метеорології, що вивчає процеси в атмосфері, які визначають стан погоди. Вчені-синоптики прогнозують погоду. |
9. Перегляд відео “День синоптика”
|
19 листопада — День працівників гідрометеорологічної служби. Щорічно його святкують з 2003 року. Журналістка Єлизавета Будас завітала до працівників українського гідрометцентру. Вона дізнавалася про звичайний робочий день провісників погоди та з’ясовувала, чи вірять їхнім прогнозам українці.
|
10. Робота з коміксом “Дуже емоційне обговорення”
|
Усе, що відбувається в нашому житті, ми спочатку оцінюємо емоційно, а вже потім — раціонально. Іноді наша реакція випереджає думку. Подекуди вона буває неадекватною, і згодом ми розуміємо, що так не варто було реагувати. Тоді ми кажемо: “Це був необдуманий вчинок, я діяв / діяла під впливом емоцій”. Такі дії можуть мати небажані наслідки — конфлікт, зіпсовані стосунки, підірвана репутація. Дізнайтеся, як ваші емоції впливають на інших (підр. с. 111). ![]() ![]() Завдання та запитання для обговорення:
|
11. Підсумок
1 |
Рефлексія.
![]() |
2 |
“Продовж речення” (зош. с. 54, завд. 3). ![]() ![]() Продовжте речення: У темі “Погода” найцікавішим для мене було… |