ТЕМА 8. Погода

ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Диво-зернятко

УРОК 3. Знайомтеся: Херсонщина.
Що таке погода?

Мета

  • продовжити ознайомлювати дітей із містами та областями України;
  • поглибити знання про Херсонську область;
  • навчити знаходити Херсонську область на мапі України;
  • ознайомити із символами Херсонської області;
  • вчити дітей усвідомлено, виразно читати прозові твори, розвивати вміння аналізувати тексти;
  • збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
  • удосконалювати вміння ділити текст на частини, називати їх;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати інтерес до пізнання природи, працелюбність, естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
  • ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
  • наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
  • робить висновки зі спостережень і досліджень разом з учителем або самостійно;
  • систематизує та узагальнює необхідну інформацію;
  • знає розташування Херсонської області на мапі України;
  • знає символи Херсонської області;
  • знає унікальні місця Херсонщини.

Обладнання

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

Приготуйтеся швиденько,
Станьте ви усі рівненько.
Ми урок розпочинаємо,
Багато нового на уроці пізнаємо.

Я дарую вам усмішку, гарний настрій, тепле слово і бажаю успіхів на уроці.

А щоб бути успішними, сьогодні нам потрібні:

  • У – уміння вчитися і працювати;
  • С – співпраця у групах;
  • П – подолання труднощів;
  • І – інтерес до теми;
  • Х – хороший настрій.

2. Вправа “Думки”

 

Вправа “Думки” (див. роздруківку “Думки”).

Пригадайте свій сьогоднішній ранок. З якими думками ви збиралися і йшли до школи? Запишіть або намалюйте свої думки.

Методичні поради

У кожного на парті є аркуш, на якому намальований контур голови. Всередині контуру, над лінією діти записують думки, які були в них вранці, потім вирізають і прикріплюють на дошці.

  • У кого є бажання поділитися своїми думками?
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

3. Вправа “5 слів”

 

Пригадайте, про що ми говорили на минулому уроці. Запишіть у зошиті 5 слів, пов’язаних із темою минулого уроку.

  • Прочитайте свої слова. Поясніть свій вибір.

4. Повідомлення теми уроку

 

Ми продовжимо подорожувати разом із жевжиками Україною і завітаємо на Херсонщину. Дізнаємося, чим славиться ця область.

5. Віртуальна подорож Херсонщиною

1

Перегляд відео “Херсонщина з висоти пташиного польоту”.

  • Чим вас вразила Херсонщина?

2

Робота з адміністративною мапою України (див. роздруківку “Адміністративна мапа України”).

  • Знайдіть на мапі Херсонську область. У якій частині України вона розташована?
  • Із якими областями вона межує?
  • Яке місто є адміністративним обласним центром Херсонської області?

Інформація для вчителя

Херсонська область — область у південній частині України. На північному заході межує з Миколаївською, на півночі — з Дніпропетровською, на сході — із Запорізькою областями України, на півдні — з Автономною Республікою Крим. Херсонщина за площею має сьоме місце серед інших областей України.

На території області пролягає державний кордон протяжністю 458 км (350 км Чорним і 108 км Азовським морями). Відстань від Херсона до Києва залізницею — 664 км, автомобільними шляхами — 605 км.

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

3

Робота з контурною мапою (зош. с. 43, завд. 4).

Зафарбуйте на контурній мапі Херсонську область. Позначте обласний центр.

4

Ознайомлення із символікою області (див. роздруківку “Символіка Херсонської області”).

  • Подивіться на герб і прапор Херсонської області. Що на них зображено? Як думаєте, що це може символізувати?

Герб — щит із заокругленими нижніми кутами. На синьому тлі у вигляді символів жовтого кольору розташовані: якір, хлібні колоски, циркуль, нагорі — Очаківські ворота Херсонської фортеці.

Якір — символ надії. Також він означає, що Таврійський край є водними воротами України (Азовське та Чорне моря, річка Дніпро). Хлібні колоски — основа заможності.

Циркуль — це чіткість побудови, вірність обраному шляху, економічне відродження.

Очаківські ворота Херсонської фортеці — точка відліку літопису краю.

Золотий дубовий вінець — це символ вічності й могутності.

Зображення корони — данина історичній спадщині — Гербові Херсонської губернії.

Прапор складається з трьох горизонтальних смуг: синьої, білої і знову синьої. На білій смузі полотнища розташований герб Херсонської області.

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

5

Перегляд відео “Розкажіть про Україну. Херсонщина”.

  • Під час перегляду запишіть у зошит найцікавіші факти про Херсонщину.
  • Які факти вас вразили / здивували?
  • Про що захотілося дізнатися більше?

6. Фізкультхвилинка

 

Руханка “Тук-тук-тук”.

7. Онлайн-вправа “Дивовижні куточки Херсонщини”

 

Виконайте вправу і дізнайтеся, які ще дивовижні куточки є на території Херсонщини.

ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ

8. Вправа “Відгадай”

 

Переставте рядки місцями, прочитайте та відгадайте загадку.

Жовті пелюсточки має,
Квітка ця на сонце схожа,
Їх до сонця повертає.
На олію вона гожа,

  • Чи здогадалися, про яку рослину йдеться?
  • Які слова допомогли вам упевнитися, що це соняшник?
  • Поміркуйте і скажіть, як соняшник пов'язаний із Херсонщиною.

Інформація для вчителя

Херсонщина — регіон з добре розвиненим сільськогосподарським виробництвом. Область є одним із національних лідерів у вирощуванні овочів і баштанних культур.

Іншими стратегічно важливими для області культурами є соняшник, соя, рапс.

9. Перегляд відео “Одна з найбільших країн-виробників соняшникової олії у світі — наша!”

  • Що нового ви дізналися про соняшник?

10. Вправа “Історія зернятка”

 

Яку історію про свої пригоди могло б розповісти зернятко соняшника? Складіть і запишіть її (зош. с. 43, завд. 3).

11. Підсумок

 

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок?
  • Чим зацікавила вас подорож Херсонщиною?
  • Про що захотілося більше дізнатися?


У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної