ТЕМА 8. Погода
ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Диво-зернятко
УРОК 7. Календар погоди.
Що таке погода?
Мета
- пояснити, що таке календар погоди, для чого він потрібен;
- далі вчити дітей спостерігати за погодою і заносити результати до календаря погоди;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати інтерес до пізнання природи, працелюбність, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки зі спостережень і досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює необхідну інформацію;
- знає, що таке календар погоди;
- вміє спостерігати за погодою і заносити результати до календаря погоди.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
- робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- роздруківки “Збери слово”, “Календар погоди у давнину”;
- звичайний зошит.
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
Моє серденько тріпоче —
Уявіть, що у ваших долоньках — дрібка гарного настрою. Поділіться ним, щоб зробити день приємнішим для всіх, хто зараз поруч із вами. |
2. Актуалізація знань
|
3. Вправа “Склади картинку”
|
Складіть із двох картинок одну. Правильну відповідь позначте (зош. с. 44, завд. 3). |
4. Онлайн-вправа “Дощові хмари”
|
Знайдіть світлини з дощовими хмарами. Чим усі вони схожі? ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
5. Вправа “Збери слово”
|
Зберіть букви, що в синіх кружечках, і прочитайте слово (див. роздруківку “Збери слово”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
6. Перегляд відео “Цікаві факти про календар”
|
Чи здогадалися, про що будемо говорити на сьогоднішньому уроці? |
7. Повідомлення теми уроку
|
Поміркуйте і скажіть, як слово календар може бути пов’язане з погодою. Сьогодні жевжики пропонують нам дізнатися, що таке календар погоди і як його вести. |
8. Розповідь учителя
|
Пригадай, що таке календар погоди. Прочитай текст і познач у ньому те, чого ти ще не знаєш (див. роздруківку “Календар погоди у давнину”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
9. Фізкультхвилинка “Австралійський дощ”
Прочитайте, що таке атмосферні опади (підр. с. 91, завд. 7), та перевірте, чи правильно ви назвали приклади опадів.
|
10. Практичні поради “Як вести календар погоди”
|
Зверху над таблицею зазначте місяць і рік. У перший стовпчик з назвою “Дата” записуйте поточну дату. У наступних стовпчиках з однойменними назвами ви зазначатимете:
Погодні явища зазначайте за допомогою спеціальних умовних знаків. Будьте уважними дорогою до школи, аби не пропустити наявність роси, туману, ожеледиці чи веселки. Позначки в календарі необхідно робити в один і той самий час доби. Наприклад, опівдні. Якщо ви любите малювати, виділіть у календарі спеціальне місце для зображення процесів у живій природі. Це можуть бути: танення снігу, поява бруньок на деревах, цвітіння квітів, приліт пташок, дозрівання плодів, листопад тощо. Наприкінці кожного місяця робіть висновки про погоду. Порахуйте, скільки було сонячних і дощових днів, відзначте, як змінювалася температура повітря. Показники погоди можна порівняти з нормами (таку інформацію ви знайдете на сайті Гідрометцентру). |
11. Практична робота
|
Накресли табличку і заповнюй протягом двох тижнів календар погоди (зош. с. 45, завд. 1 / підр. с. 91, завд. 8). |
Методичні порадиСлідкуючи за погодою, молодші школярі вчаться спостерігати за природними явищами та стежити за часом доби. Ведення календаря погоди сприяє розвитку уважності, логічного мислення, навчає акуратності й відповідальності. Перші декілька днів спостерігайте за погодою та робіть записи в календарі погоди колективно. Обговоріть із дітьми символи, якими позначатимете стан неба, опади тощо. За потреби в зошиті можна домалювати деякі умовні позначення. Зверніть увагу дітей на те, що позначки в календарі необхідно робити в один і той самий час доби. Тому домовтеся, як діти це робитимуть самостійно (наприклад, у вихідні). Наголосіть, що записи в календарі мають бути чіткими та охайними. |
12. Підсумок
1 |
Рефлексія.
|
2 |
Вправа “Незакінчене речення”. Було цікаво…
|