ТЕМА 8. Погода
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 1. Диво-зернятко
УРОК 8. Унікальний заповідник Асканія-Нова.
Як синоптики визначають погоду?
Мета
- ознайомити дітей із заповідником “Асканія-Нова”, що в Херсонській області;
- розширити й поглибити знання дітей про тварин;
- учити планувати екскурсію, враховуючи прогноз погоди;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- удосконалювати вміння працювати з простим медіатекстом;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- розвивати вміння досліджувати, самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати любов до тварин, бережне ставлення до природи, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- проявляє ініціативу, продуктивно працює з членами групи, точно висловлює думки під час організації спільної навчально-пізнавальної діяльності;
- розуміє, для чого створюються заповідники;
- знає, де розташований заповідник “Асканія-Нова”;
- знає, які тварини мешкають у заповіднику “Асканія-Нова”;
- уміє спланувати екскурсію, враховуючи прогноз погоди.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
- роздруківки “Підтримка”, “Третя буква”, “Три факти”;
- звичайний зошит.
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
1 |
Вправа “Усмішка”. Якщо всміхнутися перехожому, він усміхнеться у відповідь.
|
2 |
Вправа “Підтримка” (див. роздруківку “Підтримка”). У кожного на парті лежить паперове сердечко. Напишіть на ньому своєму сусідові / своїй сусідці слова підтримки: “Ти молодець, тому що…”. ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
2. Вправа “Продовж речення”
|
Пригадайте тему вчорашнього уроку і продовжте речення. Вчора я дізнався / дізналася…
|
3. Вправа “Очікування”
|
Розкажіть, чого ви чекаєте від нашої сьогоднішньої подорожі. Оберіть одне із тверджень, що записані на дошці. Я хочу дізнатися щось нове і цікаве.
|
4. Передбачення теми уроку
Привіт, друзі! Запрошуємо вас до одного з найбільших степових заповідників Європи, розташованого на півдні Херсонщини. Це справжня перлина української природи, яка вже давно набула всесвітньої слави.
|
5. Вправа “Третя буква”
|
Закресліть кожну третю букву в словах і дізнайтеся, куди ж запрошують нас жевжики (див. роздруківку “Третя буква”). Ми продовжимо мандрувати Херсонською областю й завітаємо до заповідника “Асканія-Нова”, дізнаємося багато цікавого про цей унікальний куточок Херсонщини. ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
6. Віртуальна подорож до заповідника “Асканія-Нова”
1 |
Перегляд відео “Асканія-Нова”.
|
2 |
Вправа “Обгрунтуй” (підр. с. 92, завд. 1). У Дениса виникла ідея разом із хрещеними батьками відвідати унікальний заповідник у Херсонській області — “Асканія-Нова”. В інтернеті Денис дізнався прогноз погоди на першу частину місяця. Якого дня температура повітря буде найвищою? У які дні краще не їхати до заповідника? Чому? Обґрунтуйте свої міркування. |
3 |
Перегляд відео “Це наше і це твоє. Асканія-Нова”.
|
7. Фізкультхвилинка “Кумедні звірята”
|
8. Вправа “Розподіли”
|
Денис вирішив зібрати інформацію про тварин, які мешкають в Асканії-Новій. Деяких йому вдалося сфотографувати. Які з цих тварин рослиноїдні? А які — м’ясоїдні? Чи є серед них усеїдні? (підр. с. 92, завд. 2). |
9. Перегляд відео “Гордість України. Заповідник «Асканія-Нова»”
|
10. Вправа “Три факти”
|
Денис дізнався, що у зубра в Північній Америці є близький родич — бізон (див. роздруківку “Три факти”). Прочитайте і запишіть три факти про бізонів, які вас найбільше вразили. Поясніть свій вибір.
|
11. Вправа “5 слів”
|
Запишіть 5 слів, які асоціюються у вас із темою нашого уроку. Поясніть свій вибір. |
12. Підсумок
|
Рефлексія.
|