ТЕМА 9. Я — людина

ТИЖДЕНЬ 4. ПРИГОДА 2. Найбільший скарб

УРОК 27. Підсумковий урок з теми “Я — людина”.
Перевір себе

Мета

  • узагальнити й систематизувати знання дітей з теми;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина виявляє інтерес до подорожей Україною;
  • зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • використовує відповідні емотикони для виявлення своїх емоцій;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень.

Обладнання

  • роздруківки “Знайди слова”, “Порівняй”;
  • мікрофон, аркуші для вправи “Факти та вигадки”, мапа України.

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

1

Вправа “Я — сонце”.

Привітаймося із сонячними промінцями і перетворімося на маленькі сонечка.

Я — маленьке Сонце. Я прокидаюся. Я вмиваюся. Я розчісую свої промінці й піднімаюся вільно та урочисто.
Я — велика Куля. У мене є багато тепла і світла.
Я — велике Сонце. Я дарую своє тепло всім: небу, хмаркам, річці, полям, тваринам, людям. Я усміхаюся від щастя.

  • Який у вас тепер настрій?

Пропоную з таким настроєм провести цей шкільний день і отримати задоволення від власних успіхів.

2

Вправа “Мікрофон”.

Продовжте речення “Я сьогодні…” і розкажіть про себе. Наприклад: “Я сьогодні веселий, бо зустрівся зі своїми друзями” або “Я сьогодні радісна, бо знаю, що дізнаюся щось нове”.

2. Повідомлення теми

 

Жевжики з нетерпінням чекають, чим же завершиться їхня мандрівка Україною. Але для того, щоб закінчити мандрівку разом із жевжиками, маємо пригадати наші подорожі впродовж місяця й узагальнити знання, які ми здобули.

3. Вправа “Факти та вигадки”

Методичні поради

Об’єднайте дітей у групи. Запропонуйте кожній групі скласти список тверджень з теми, у якому будуть перемішані факти і вигадки. Обмежте дітей у часі виконання завдання — від 5 до 7 хвилин. По завершенню визначеного часу запропонуйте групам обмінятися списками тверджень. Кожна група (знову в межах визначеного часу — 3-4 хвилин) має визначити, які з тверджень списку є істинними, а які — хибними. Кожна група презентує роботу, обґрунтовуючи свій вибір.

4. Поповнення скриньки жевжиків

 

Ми з вами побували в Чернівецькій та Чернігівській областях. Щоразу жевжики поповнювали свою скарбничку чимось цінним. Пропоную доповнити скриньку жевжиків скарбами, які допоможуть нам пригадати й розповісти про наші подорожі.

  • Якими “скарбами” можна доповнити скриню?

Методичні поради

“Скарби” — це слова, що асоціюються з місцями, де ми подорожували. До Чернівецької області на великій мапі (а діти у своїх робочих зошитах на маленьких мапах) можна записати “Хотинська фортеця, Назарій Яремчук, долина тюльпанів”. До Чернігівської області — “Десна, Українські Мальдіви, Батурин, тарпан” тощо.

Дивлячись на таку мапу, діти зможуть пригадати не лише де вони уявно побували, а ще й цікавинки цих місцевостей. Таку роботу можна проводити в кінці кожного місяця після вивчення певної теми, а можна й завершуючи подорож певною областю. Тоді на підсумковому уроці можна скористатися записами з мапи й поставити за ними запитання дітям.

5. Вправа “Кросворд”

 

Розгадайте кросворд (зош. с. 63, завд. 1).

  • Обміняйтеся зошитами із сусідом / сусідкою. Чи такі самі відповіді в них?

6. Фізкультхвилинка “А Рам Зам-Зам”

 

Танцюйте, співайте й веселіться разом! Слова, що легко запам’ятовуються, та радісна мелодія припадуть вам до душі.

7. Вправа “Оціни”

 

Оцініть, наскільки добре ви виконали завдання (зош. с. 63, завд. 2).

  • Поясніть, що викликало сумнів. Чому?
  • На які запитання ви легко дали відповіді?

8. Вправа “Продовж речення”

 

Продовжте речення (зош. с. 63, завд. 3).

У цій темі найважчим для мене виявилося….
Я пишаюся собою, бо вивчаючи тему “Я — людина”, я…

9. Вправа “Знайди слова”

 

Відшукайте слова у таблиці. Пригадайте, як вони пов’язані з темою місяця (див. роздруківку “Знайди слова”).

ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

10. Вправа “Порівняй”

 

Подорожуючи різними областями України, жевжики помітили, що кожна область має певну площу. Площа Житомирської області дорівнює 29 832 км2, Івано-Франківської — 13 928 км2, Рівненської — 20 047 км2, Харківської — 31 415 км2.

Назвіть номери відрізків, які зображують площу зазначених областей України (див. роздруківку “Порівняй”).

  • Площа якої області найбільша? Якої — найменша?
  • Дізнайтеся площу своєї області. Намалюйте ще один відрізок для неї.
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

11. Підсумок

1

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок?

2

Вправа “Продовж речення”.

  • Продовжте речення:

У темі “Я — людина” найцікавішим для мене було…



У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної