ТЕМА 9. Я — людина

ТИЖДЕНЬ 4. ПРИГОДА 3. Веселка щастя

УРОК 28. Наша веселка щастя.
Як ми зростали?

Мета

  • обговорити з дітьми, які теми запам’яталися під час вивчення курсу “Я досліджую світ”, що найбільше зацікавило;
  • обговорити правила безпечної поведінки під час літніх канікул;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
  • ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
  • уміє оцінювати свою роботу впродовж навчального року.

Обладнання

  • конструктор “Лего”, різноколірні олівці, фломастери, аркуші паперу;
  • звичайний зошит.

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

 

Вправа “Подаруй усмішку”.

Подаруйте усмішку собі,
Одне одному, мені.
Я дарую усмішку і вам,
Радість допоможе у роботі нам.

2. Аутотренінг

 

Сядьте зручно, заплющте очі й повторюйте за мною: “Я в школі, я на уроці. Я радію цьому. Увага моя зростає. Пам’ять зміцнюється. Голова мислить ясно. Я хочу дізнатися нове. Я працюю із задоволенням”.

3. Вправа “Істинне — хибне”

 

Оберіть цеглинку з конструктора “Лего” такого кольору, який асоціюється у вас із жевжиками. Послухайте твердження. Якщо воно істинне, то легенько підкиньте цеглинку вгору. Якщо ж хибне, залиште цеглинку в руках і перетворіть його на істинне.

  • Жевжики шукали скарби в різних куточках України.
  • Скриня відкривала порт із одним і тим самим скарбом.
  • Жевжики — це справжня команда.
  • Веселка щастя засяяла над усією Україною.
  • Чи були твердження, які викликали сумнів? Чому?

4. Повідомлення теми уроку

 

Спробуйте передбачити, про що будемо говорити на сьогоднішньому уроці.

  • Чи сподобалося вам подорожувати разом із жевжиками?
  • Чи хочеться вам дізнатися, чим же закінчилися пригоди жевжиків?

Сьогодні на уроці ми не тільки дізнаємося, чи впоралися жевжики із завданнями діда Оксеника, а ще й підіб’ємо підсумок нашої віртуальної подорожі Україною.

5. Робота над уривком “Веселка щастя”

Чим закінчилися мандри жевжиків Україною, ми дізнаємося, коли прочитаємо про нову пригоду цих кумедних істот.

1

Самостійне читання пригоди (підр. с. 138).

2

Спостереження “Веселка”.

  • Які емоції у вас виникли після спостереження веселки? Чому?
  • Чи бачили ви справжню веселку? Коли? Які емоції у вас тоді були?
  • Як гадаєте, чому веселку пов’язують із щастям?

3

Вправа “Дай відповідь”.

  • З якими почуттями ви читаєте завершення казкової оповідки: радієте, що жевжики впоралися із завданням, чи жалкуєте, що пригоди закінчилися?
  • Згадайте пригоду, яка зацікавила вас найбільше. Розкажіть, чим саме. Розпитайте однокласників та однокласниць, що вразило їх.
  • Що нового ви дізналися про свою Батьківщину, читаючи розповідь про жевжиків?

4

Вправа “Встав слова”.

Перевірте, наскільки уважно ви прочитали уривок.

ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ

5

Вправа “Правильна послідовність” (зош. с. 64, завд. 1).

  • Пронумеруйте події пригоди у правильній послідовності.
  • Обміняйтеся зошитами із сусідом / сусідкою, з’ясуйте, чи така сама послідовність у нього / неї.

6. Притча про щастя

  • Як ви гадаєте, чому чужинці не змогли зашкодити гармонітам?
  • Яка головна думка притчі?

7. Вправа “Уяви і намалюй”

 

Якими ви уявляєте щасливих людей? Поміркуйте і створіть ілюстрацію до оповідки “Веселка щастя” (зош. с. 64, завд. 2).

8. Фізкультхвилинка “Перлина Україна”

9. Вправа “Пригадай”

 

Візьміть обидві частинки підручника, за якими ви вчилися цього року, погортайте їх сторінки і пригадайте (підр. с. 139, завд. 1):

  • що вас найбільше зацікавило;
  • над чим було складно працювати;
  • яку групову роботу ви вважаєте найвдалішою;
  • які вміння стали вам у пригоді;
  • якими порадами ви вже скористалися;
  • про що вам хочеться дізнатися більше.

10. Вправа “Запиши”

 

Що нового ви дізналися про свою Батьківщину, читаючи пригоди жевжиків? Запишіть (зош. с. 64, завд. 3).

11. Онлайн-вправа “Збираємо веселку щастя”

ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ

12. Вправа “Мої успіхи”

 

Оцініть свою роботу впродовж цього навчального року і створіть плакат про свої успіхи (підр. с. 139, завд. 2):

13. Вправа “Три факти”

 

Пригадайте та назвіть три факти, які вас найбільше вразили під час вивчення курсу. Поясніть, чим саме.

14. Вправа “Прочитай”

 

Прочитайте першу літеру в першому слові, другу — в другому і так далі та дізнайтеся, що на вас чекає в найближчому майбутньому. Перевірте, чи немає тут помилки. Чи можете її виправити? А чи знайшли слово?

КУДЛАТА ПАНІ ЗАНЕСЕ ТОБІ ВІНИК, ЛОПАТУ, ДОЗРІЛИЙ ГАРБУЗИК.

15. Перегляд відео “Правила безпеки на літніх канікулах”

 

Літо — чудова пора року. Перегляньте відео та пригадайте правила безпеки на літніх канікулах.

16. Підсумок

 

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок? Чому?
  • Чим цей урок був для вас важливий?
  • Чим запам’ятався навчальний рік?

Попереду канікули! Щасти!
До зустрічі 1 вересня!



У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної