ТЕМА 9. Я — людина
ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Душа народу
УРОК 4. Голландія під Чернівцями.
У чому моя неповторність?
Мета
- поглибити знання про Чернівецьку область;
- ознайомити з мальовничим куточком Чернівецької області — долиною тюльпанів;
- поглибити знання про тюльпани;
- вчитися створювати об’ємні зображення у техніці оригамі, продовжувати ознайомлення з властивостями паперу; навчити дітей виготовляти квіти в техніці оригамі;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати художній смак, любов і дбайливе ставлення до природи.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- знає унікальні місця Чернівецької області;
- знає цікаві факти про тюльпани;
- виготовляє тюльпани в техніці оригамі;
- представляє результат власної творчої діяльності.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
- звичайний зошит;
- подарункова коробочка;
- двосторонній кольоровий папір, ножиці.
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
1 |
Вітання “Таємні коди”. Ми сьогодні будемо вітатися не звичайно, а таємними кодами. Запропонуйте свої варіанти, наприклад: оплеск і два кліпання очима. Так по черзі передаємо вітання, доки дитина, що віталася першою, не отримає зворотнє послання. |
Методичні порадиВітатися можна в колі. Розпочати вітання може вчитель, показавши свій код як зразок. Тоді останнє привітання має бути для вчителя. Через деякий час можна ускладнити завдання: треба повторити код, який показав сусід, а тоді передати свій. |
2 |
Вправа “Подарунок”. Коли йдуть чи їдуть у гості, беруть подарунок, аби потішити господаря. Яку річ ви подарували б новому другові / новій подрузі? Є одна умова: назва має починатися на ту саму букву, що й ваше ім’я. Передаючи подарункові коробочки одне одному, говоримо: “Я подарую …, тому що хочу, щоб …”. |
Методичні порадиДіти із задоволенням передаватимуть яскраві подарункові коробочки і пропонуватимуть свої варіанти подарунків. Зверніть увагу, що це можуть бути не тільки реальні предмети, а й фантастичні. “Я подарую тюльпани, тому що хочу, щоб навколо було гарно” або “Я подарую талісман, тому що хочу, щоб він оберігав від негараздів”. |
2. Вправа “Продовж речення”
Ми подорожуємо…
|
3. Тема уроку
|
Кажуть, Україна зібрала на своїй території по маленькому шматочку зі всіх куточків Європи. Є у нас свій “Лондон”, своя “Венеція”, свій “Париж” і навіть своя “Голландія”. А щоб дізнатися про неї, продовжимо разом із жевжиками подорож унікальними куточками Чернівецької області. |
4. Перегляд відео “Неймовірна краса квітів з висоти”
|
|
Методичні порадиЗупиніть відео на 28 секунді й запитайте дітей: “Як ви думаєте, що росте на цьому полі? Що нагадує вам це поле? На що воно схоже з висоти?” Після передбачень дітей, продовжуйте перегляд відео. |
|
|
5. Математичне завдання
|
З ілюмінатора Блискавка побачила ніби якийсь смугастий килим і одразу попросила зупинитися. “Так це ж ціла долина тюльпанів!” — вигукнув Пузлик. Визначте, скільки днів цвітуть тюльпани, якщо вони розквітли цього року 21 квітня, а завершили своє цвітіння 5 травня (підр. с. 119, завд. 1). |
6. Перегляд відео “Тюльпанове поле розквітло на Буковині”
|
Неймовірною красою тюльпанового поля можна насолодитися не лише в Голландії. На Буковинських землях також ростуть ці дивовижні квіти — понад 50 сортів на одному гектарі землі. У селі Мамаївці місцевий житель поєднав бізнес і красу. З усієї області до нього приїжджають люди, щоб сфотографуватися в тюльпанах, насолодитися неймовірним ароматом, помилуватися різнобарв’ям весняних квітів. ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО
|
7. Фізкультхвилинка “А Рам Зам-Зам”
|
Уявіть себе поряд із полем тюльпанів. Який у вас настрій? Танцюйте, співайте й веселіться разом! Слова, що легко запам’ятовуються, та радісна мелодія припадуть вам до душі. |
8. Вправа “Цікаві факти”
|
Прочитайте цікаві факти про ці чудові квіти.
|
9. Творча робота. Виготовлення тюльпану в техніці оригамі
|
Тюльпан — улюблена квітка Уляни. Дівчинка вирішила навчитися виготовляти її в техніці оригамі. Зробіть тюльпан за інструкцією. За бажання можете скористатися відео (підр. с. 119, завд. 2). Матеріали для роботи: двосторонній кольоровий папір (жовтого, червоного, рожевого, помаранчевого та зеленого кольорів), ножиці. |
10. Вправа “Оціни”
|
Оцініть своє вміння виготовляти тюльпан у техніці оригамі.
|
11. Підсумок
|
Рефлексія.
|