ТЕМА 9. Я — людина

ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Душа народу

УРОК 7. Готуємося до Дня матері.
Що в мене спільного з моїми родичами?

Мета

  • пробудити й утвердити в душі дитини благородні почуття і переживання, сприяти формуванню прагнення до саморозвитку й самовдосконалення;
  • збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати любов, повагу, чуйність, почуття вдячності до матері, естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
  • ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
  • наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
  • створює вітальну листівку.

Обладнання

  • підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
  • звичайний зошит;
  • конструктор “Лего”;

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

Приготуйтеся швиденько,
Станьте ви усі рівненько.
Ми урок розпочинаємо,
Багато нового на уроці пізнаємо.

Я дарую вам усмішку, гарний настрій, тепле слово і бажаю успіху на уроці.

А щоб бути успішними, що нам потрібно?

  • У — уміння вчитися і працювати.
  • С — співпраця у групах.
  • П — подолання труднощів.
  • І — інтерес до теми.
  • Х — хороший настрій.

2. Вправа “Відгадай”

 

Прочитайте загадку і відгадайте її.

Ніжна, лагідна і мила,
На цей світ нас народила.
Я до неї пригорнуся,
Це ріднесенька…

  • Які слова допомогли вам відгадати загадку?
  • Спишіть загадку. Підкресліть прикметники. З яким іменником вони пов’язані?
  • Доберіть і запишіть синоніми до слова “мама”.

Перевірте себе

3. Вправа “Чи вірите ви, що…”

 

Виберіть цеглинку такого кольору, який буде символом вашого сьогоднішнього настрою. Послухайте запитання. Якщо вірите сказаному, то підкиньте цеглинку вгору, якщо ні — тримайте цеглинку в руках.

Чи вірите ви, що…

  • …існує свято “День матері”?
  • …це свято започаткувала американка?
  • …вперше його офіційно відзначили у 1910 році?
  • …тепер День матері відзначають у багатьох країнах?
  • Що було вам вже відомо?
  • Що викликало сумнів? Чому? Як можна перевірити інформацію?
  • Про що захотілося дізнатися більше?

4. Повідомлення теми уроку

 

Чи здогадалися ви, про що / кого говоритимемо на сьогоднішньому уроці?

Ненечка, мама, матуся — цими словами ми називаємо найближчу нам людину. Матуся з нами все життя. Її думки, молитви охороняють нас. Чим більшою є наша любов до мами, тим радісніше і спокійніше її життя.

5. Хмара слів “Мама”

 

Заповніть хмару слів (див. роздруківку “Хмара слів «Мама»”).

  • Поспілкуйтеся із сусідом / сусідкою, порівняйте ваші хмари слів. Чи є в них однакові слова? Які?
  • Якими словами різняться ваші хмари? Як ви гадаєте, чому?
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

6. Перегляд відео “Свято матері”

 

У другу неділю травня в Україні відзначають День матері. Яка історія цього свята?

Перегляньте уважно відео і запам’ятайте інформацію.

  • Яка пізнавальна інформація була у відео?
  • Яка інформація вас зацікавила?
  • Про що захотілося дізнатися більше? Де ви можете знайти відповіді на свої запитання?
  • Як ви гадаєте, чому День матері важливий для кожного?
  • Якими новими словами ви можете доповнити хмару слів?

7. Перегляд відео “Як святкують День матері в різних країнах”

 

У 1910 році у штаті Вірджинія (США) вперше офіційно відзначили День матері. Щороку до свята вшанування матерів долучалися нові штати. Згодом це стало гарною традицією, яка поширилася в багатьох країнах світу. Пропоную вам переглянути відео і дізнатися, як святкують День матері в різних країнах світу.

  • Під час перегляду запишіть у зошит 1-2 факти, які вам найбільше запам’яталися.

8. Фізкультхвилинка “Для мене і для мами”

9. Вправа “Збери прислів’я”

 

Зберіть прислів’я. Поясніть їх зміст. Чи стосуються вони теми нашого уроку? (див. роздруківку “Збери прислів’я”).

ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

10. Вправа “Продовж речення”

 

Поміркуйте і продовжте речення.

Серце мами золоте, бо…

11. Перегляд відео “Казка про день матері”

 

Поділіться своїми ідеями, як можна привітати матусю в День матері, що доречно подарувати.

Подивіться відеоказку і дізнайтеся, які подарунки приготували своїм матусям звірята.

  • Як ви гадаєте, чи доречними були подарунки білочки й ведмедика? Чому?
  • Чи зрадіють їхні матусі таким подарункам? Чому?

12. Творча робота “Весняний букет”

Матеріали: картон, різноколірний папір, ножиці, клей, простий олівець.

  • Організуйте в класі виставку ваших робіт.
  • Поміркуйте, чи є серед поробок однакові. Чому?

13. Підсумок

 

Вправа “Долоньки” (див. роздруківку “Долоньки”).

Запишіть на кожному пальчику відповіді на запитання.

  • Великий палець — Який у вас настрій?
  • Вказівний — Що цікавого ви дізналися сьогодні?
  • Середній — Які труднощі виникли?
  • Безіменний — Що сподобалося на уроці?
  • Мізинець — Що хотілося б іще вивчити? Що зацікавило?
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

14. Домашнє завдання

 

Готуючись до Дня матері, Оксанка вирішила виготовити електронний фотоальбом із матусиних фотографій. Розгляньте алгоритм, за яким вона працювала (підр. с. 121, завд. 8).

  • Створіть власний плакат чи альбом-презентацію зі світлин, які є у вас. Як ви гадаєте, чи важливо зазначати дати подій?

Методичні поради

Домашнє завдання є рекомендованим. Може бути не на кожному уроці. Пропонуємо час від часу давати дітям додому певну роботу, адже для них це можливість зробити щось самостійно, а потім здивувати всіх.



У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної