ТЕМА 9. Я — людина
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 1. Душа народу
УРОК 8. Світлий бік реклами.
Що в мене спільного з моїми родичами?
Мета
- обговорити спільні уподобання в родинах учнів;
- розкрити роль книжки в житті людини;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати шанобливе ставлення до книжки як духовної та матеріальної цінності, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- створює рекламу улюбленої книжки.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
- звичайний зошит;
- роздруківки “Підтримка”, “Символіка Чернівців”, “Хмара слів «Книжка»”;
- різноколірні олівці, фломастери, клей, ножиці, різноколірний папір, білий картон.
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Вітання — руханка “Привіт, привіт”. Виконайте руханку. Придумайте свій танок до пісні. |
2. Вправа “Підтримка”
|
Візьміть паперове сердечко (див. роздруківку “Підтримка”) й напишіть на ньому слова підтримки своєму сусіду / своїй сусідці: “Ти молодець, тому що…”.
|
3. Вправа “Продовж речення”
|
Пригадайте тему вчорашнього уроку і продовжте речення. Вчора я дізнався / дізналася…
|
Методичні порадиВиконайте цю вправу ланцюжком. Попросіть кожну дитину обрати й закінчити одне з речень. Так діти активізують свої знання з теми, а вчитель зрозуміє, що вони запам’ятали з теми попереднього уроку. |
4. Повідомлення теми уроку
|
Пригадайте, територією якої області ми подорожуємо. Разом із жевжиками ми вирушимо до Чернівців — головного міста Чернівецької області. Дізнаємося багато цікавого про нього. А також з’ясуємо, що в нас спільного з нашими родичами. |
5. Віртуальна подорож Чернівцями
1 |
Перегляд відео “Мандрівка Чернівцями”. Місто Чернівці — перлина Буковини, розташоване у передгір'ї українських Карпат. Засноване на пагорбах мальовничої річки Прут, воно приваблює чудовим ландшафтом. Величні пам’ятки архітектури, розкішні храми, старовинні площі, затишні вулички, привітні перехожі назавжди закарбовуються в пам’яті. “Маленький Париж” — так кажуть про Чернівці мандрівники.
|
2 |
Математичне завдання. Перша письмова згадка про Чернівці в історичних документах датується 1408 роком. Обчисліть і з’ясуйте, скільки років Чернівцям зараз? Як гадаєте, це мало чи багато? Чому? |
3 |
Символіка міста (див. роздруківку “Символіка Чернівців”).
Герб міста — це геральдичний щит із зображенням мурованої брами із сімома зубцями. Над нею — вісім каменів у два ряди. Посередині розміщено державний герб України — тризуб. Під брамою — дві перехрещені лаврові гілки, перев’язані жовто-синіми стрічками. Герб обрамлений бронзовим орнаментальним картушем, завершеним мурованою короною. Відкрита міська брама символізує гостинність чернівчан. Прапор Чернівців — прямокутне полотнище, обрамлене атласною стрічкою з біло-червоних трикутників. На білому фоні зображений герб міста. Над ним півколом написано “Чернівці”, а під гербом — слова “Спільними зусиллями”. Нижче вказаний рік першої писемної згадки про місто — 1408. ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
4 |
Перегляд відео “5 міфів про Чернівці”.
|
6. Фізкультхвилинка “Весела зарядка”
|
7. Вправа “Продовж діалог”
|
Сергій з батьком захоплюються велопрогулянками. У вівторок вони каталися на Театральній площі в Чернівцях. До них підійшла дівчина й подала флаєр. Продовжте діалог, який міг би відбутися між родичами (підр. с. 123, завд. 4).
Інформація для вчителя Флаєр (англ. flyer, від to fly — “літати”) — невеличка лаконічна рекламна листівка. Може повідомляти про подію, бути запрошенням на захід, а може подарувати своєму власникові знижку або додатковий бонус. Зазвичай флаєри роздають у людних місцях або надсилають поштою.
|
8. Вправа “Заповни таблицю”
|
Об’єднайтеся у групи, обговоріть та визначте, що позитивного і негативного є в рекламі. Результати обговорення запишіть у таблицю.
|
9. Вправа “Відгадай”
|
Відгадайте загадку. Дуже я потрібна всім —
|
10. Хмара слів “Книжка”
|
Створіть хмару слів (див. роздруківку “Хмара слів «Книжка»”).
|
11. Вправа “Реклама улюбленої книжки”
|
Христина та її дідусь багато читають. А чи любите читати ви? Створіть рекламу своєї улюбленої книжки і презентуйте її у класі (підр. с. 123, завд. 5). Скористайтеся пам’яткою “Як створити рекламу”.
Матеріали: різноколірні олівці, фломастери, клей, ножиці, різноколірний папір, білий картон (на вибір). |
12. Вправа “Мої емоції”
|
Чи задоволені ви своєю роботою? Позначте свої емоції на шкалі. |
13. Підсумок
|
Рефлексія.
|