ТЕМА 9. Я — людина
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 1. Душа народу
УРОК 9. Хобі може вигадати кожен!
Що в мене спільного з моїми родичами?
Мета
- обговорити спільні уподобання в родинах учнів та учениць;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати шанобливе ставлення до книжки як духовної та матеріальної цінності, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
- робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “Хмара слів «Хобі»”, “Анкета про хобі”, “Математичне оригамі”, “Смс-повідомлення”;
- конструктор “Лего”.
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
Хто прийшов із гарним настроєм — рукою махніть.
|
2. Вправа “Здогадайся”
|
Прочитайте букви від більшої до меншої. біхо
Інформація для вчителя Хобі (англ. hobby — захоплення) — узагальнена назва улюблених справ або розваг, до яких вдаються у вільний час, а не на роботі. Щодо походження терміна існують дві основні версії.
|
3. Повідомлення теми уроку
|
Як ви гадаєте, чому саме слово “хобі” з’явилося на дошці? Ми сьогодні подорожуватимемо в чарівному світі людських захоплень. Займаючись улюбленою справою, людина задовольняє найважливішу потребу в самореалізації, що забезпечує їй духовне зростання і дає життю набагато більше яскравих фарб і позитивних емоцій. Під час нашої мандрівки дізнаємося, чи є спільні уподобання у сім’ях і якими вони можуть бути. |
4. Хмара слів “Хобі”
|
Пригадайте, які асоціації у вас виникають, коли ви чуєте слово “хобі”. Заповніть хмару слів (див. роздруківку “Хмара слів «Хобі»”).
Перевірте себе ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
5. Перегляд відео “Світ захоплень”
|
Перегляньте уважно відео й доповніть свою хмару слів.
|
6. Вправа “Моє хобі”
|
А чим захоплюєтеся ви? Чим цікавитеся? Розкажіть про своє хобі, доповнивши речення.
|
||||
Методичні порадиДіти за бажання розповідають про своє хобі. На допомогу їм можна дати не тільки схему, а ще й невеличку анкету (див. роздруківку “Анкета про хобі”), відповідаючи на запитання якої, діти розкажуть про своє захоплення. Наприклад: Мене звати … . Мені … років. Моє улюблене заняття — … . Я маю досягнення в цьому. Це … . Окрім того, діти можуть принести на урок свої колекції, зразки робіт тощо. |
7. Фізкультхвилинка “З Ціпою”
|
Відпочиньте. Разом із Ціпою виконайте веселий запальний танок. |
8. Математичне завдання
|
Багато дітей і дорослих захоплюються оригамі — складанням фігур із паперу. Обчисліть значення виразів. Утворіть слова й дізнайтеся назви тварин, яких склали з паперу діти (див. роздруківку “Математичне оригамі”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
9. Перегляд відео “Історія двох дівчат-підлітків, які перетворили своє хобі на солодкий бізнес”
|
10. Вправа “Хобі моїх предків”
|
Дмитро розпитав бабусю про попередні покоління їхнього роду, про те, які захоплення вони мали. Почуте хлопчик оформив у вигляді газети (підр. с. 124, завд. 6).
|
11. Вправа “Сімейні уподобання”
|
Використовуючи цеглинки конструктора “Лего”, побудуємо діаграму “Сімейні уподобання”. Цеглинка певного кольору позначатиме певне хобі. Оберіть ту цеглинку, яка буде вказувати на хобі членів вашої сім’ї. Червоний — читання книжок. Помаранчевий — бісероплетіння / вишивання. Жовтий — кулінарія. Зелений — квітникарство. Блакитний — колекціонування. Синій — подорожі.
|
Методичні порадиЗаздалегідь розпитайте дітей, які уподобання є в їхніх сім’ях. За потреби список хобі можна змінити. За бажання діти можуть розповісти про уподобання членів своїх сімей, а також про свою участь в них. |
12. Поради
|
Для тих, хто ще не визначився з вибором хобі, є кілька порад.
Так, не всі, хто захоплюється моделюванням, створюватимуть машини; не всі, хто захоплюється спортом, стануть спортсменами; не всі, кому подобається музика, стануть музикантами... Головне — мати якесь улюблене заняття, щось робити. Хочеться, щоб кожен із вас знайшов собі захоплення до душі, і тоді минеться нудьга, ви шкодуватимете, що доба має лише 24 години. Тож захоплюйтеся, творіть! |
13. Підсумок
1 |
Рефлексія.
|
2 |
Вправа “Смс-повідомлення” (див. роздруківку “Смс-повідомлення”). Пропоную вам написати смс-повідомлення своїм друзям чи рідним про те, що нового й цікавого ви дізналися з нашої сьогоднішньої подорожі. ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
14. Домашнє завдання
|
Розпитайте рідних про їхнє дозвілля в дитячі роки. Що спільного воно мало з вашим відпочинком? Заповніть круги, скориставшись наліпками або домалювавши власні зображення. |
Методичні порадиДомашнє завдання є рекомендованим. Може бути не на кожному уроці. Пропонуємо час від часу давати дітям додому певну роботу, адже для них це можливість зробити щось самостійно, а потім здивувати всіх. |