ТЕМА 6. Світ невідомий
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 2. Як народжується зірка
УРОК 11. Сонце — зоря, що дарує життя.
Яке воно — зіркове життя?
Мета:
- Розширити уявлення учнів про Сонце як найближчу до нас зірку, центр Сонячної системи та джерело світла й тепла;
- удосконалювати математичні вміння дітей;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати цікавість до наукових знань, бажання дізнаватися більше, читати додаткову літературу.
Очікувані результати навчання:
- Учень / учениця знає, що таке Сонце, його значення для життя на Землі;
- має уявлення про розміри Сонця відносно інших небесних тіл;
- створює простий літературний твір, редагує його;
- висуває власні гіпотези;
- розрізняє факти й судження в медіатексті, виокремлює цікаву для себе інформацію;
- ставить запитання, виявляє пізнавальний інтерес;
- виконує математичні обчислення в межах мільйона;
- самостійно виготовляє та оздоблює виріб, використовуючи знайомі технології (оригамі);
- самостійно дотримується безпечних прийомів праці під час використання інструментів та пристосувань;
- розмірковує над результатом власної діяльності, презентує його.
Обладнання:
- Підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 2);
- робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “Хмара слів «Сонце»”, “Дізнаюся про Сонце”;
- кольоровий папір, ножиці.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
1 |
Разом йдем в країну знань.
|
2 |
Вправа “Позитивний імпульс” Візьміться за руки і передайте свою позитивну енергію одне одному. |
Методичні порадиСтаньте разом із дітьми в коло. Візьміться за руки. Вчитель легенько стискає руку тому, хто поряд, і ця дитина передає “імпульс” далі, доки він не повернеться до вчителя. |
2. Вправа “Дай відповідь”
|
Хлопчик запитав Бусю: “Яка зоря найближча до Землі?” (підр., с. 37, завд. 2). Чи знаєте ви відповідь на це запитання? |
3. Онлайн-вправа “Космічні перегони”
|
4. Повідомлення теми уроку
|
Дійсно, Сонце — найближча до Землі зоря. Чи можна сказати, що без Сонця не було б життя на Землі? Чому? Сьогодні ми дізнаємося більше про центральне тіло нашої планетарної системи. Дослідимо його будову, порівняємо з іншими зірками. Цікаво? Тоді рушаймо вперед! |
5. Робота над хмарою “Сонце”
|
Свою залежність від Сонця люди збагнули ще здавна. Вони не знали його природи, але розуміли, що без нього не може бути життя. А що ви знаєте про Сонце? Які асоціації у вас виникають, коли ви чуєте це слово? Створіть хмару слів (див. роздруківку “Хмара слів «Сонце»”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
6. Перегляд відео “Факти про дивовижну зірку Сонце”
|
Подивіться відеорозповідь дівчинки про Сонце. ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО
|
7. Вправа “Дізнаюся про Сонце”
|
Виконайте обчислення на роздруківці чи в зошиті і дізнайтеся нові факти про Сонце (див. роздруківку “Дізнаюся про Сонце”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
8. Космічна фізкультхвилинка
|
Відновіть свої сили — виконайте руханку. |
9. Вправа “Поєднай”
|
Спишіть речення, правильно поєднавши їх початок і кінець. |
10. Вправа “Істинні, хибні”
|
Визначте, які висловлювання про Сонце та Місяць істинні, а які — хибні (зош., с. 16 завд. 2).
|
11. Вправа “Сонячні цікавинки”
|
Дізнайтеся ще декілька цікавих фактів про Сонце.
|
12. Творча вправа. Оригамі “Сонце”
|
Виріжте з кольорового паперу 19 квадратів однакового розміру (орієнтовно 3*3 см). Які правила роботи з ножицями ви знаєте? Перегляньте відео та створіть сонечко в техніці оригамі. |
13. Онлайн-вправа “Сенкан «Зірка»”
ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ
|
14. Рефлексія
|