ТЕМА 6. Світ невідомий
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 2. Як народжується зірка
УРОК 14. Фантазія вабить нас до зірок.
Презентуємо проєкт
Мета:
- Закріпити знання, отримані під час роботи над темою;
- удосконалювати вміння дітей презентувати свої творчі напрацювання;
- поглибити знання дітей про способи дослідження космосу, космічні апарати;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати працьовитість і наполегливість.
Очікувані результати навчання:
- Учень / учениця називає основні факти про космос, зокрема про Сонячну систему;
- створює, працюючи в групі, модель космічного корабля;
- презентує свою творчу роботу;
- знає, як потрібно поводитися, коли хтось виступає перед ним / нею;
- оцінює чинники, які привели до успіху, виявляє причини невдач і пропонує шляхи їх виправлення;
- систематизує та узагальнює необхідну інформацію;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших та дослухаюсь до спільних рішень;
- звертається, вітається дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- зіставляє почуте з власним досвідом;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно.
Обладнання:
- Звичайний зошит;
- кольорові олівці;
- роздруківки “Космічна розмальовка”, “Оціни”;
- моделі космічних кораблів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
1 |
Вітання Привітаємось любенько, (кивком голови вітаємося із сусідом / сусідкою) Усміхнемося раденько. (усміхаємося сусіду / сусідці) Сонячний заряд візьмемо, (підіймаємо руки вгору, тягнемося до сонечка) З ним у країну знань підемо! (тихенько крокуємо) |
|
2 |
Вправа “Ми — художники” Уявіть себе художниками. Якими фарбами ви б намалювали свій сьогоднішній ранок? Чому? |
|
3 |
Вправа “Ранкові враження” Розкажіть про свої ранкові враження, продовживши речення:
|
2. Вправа “Збери слово”
|
|
Зберіть букви, що у синіх кружечках, і прочитайте слово. ![]()
|
3. Онлайн-вправа “Факти про Сонячну систему”
|
|
Ви вже багато знаєте про космос. Перевірте свої знання. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ
|
4. Вправа “Космічна розмальовка”
|
|
Обчисліть вирази та розфарбуйте зображення відповідними кольорами (див. роздруківку “Космічна розмальовка”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
5. Вправа “Космічні кола”
|
|
Щоб ракета змогла долетіти до Сатурна, заповніть “космічні кола” буквами так, щоб утворились слова. Бажано, щоб слова теж були космічними. ![]() |
Методичні поради |
|
6. Фізкультхвилинка
|
|
Відновіть свої сили. Встаньте і потанцюйте під пісеньку планет (придумайте власні рухи). |
7. Захист проєкту “Фантазія вабить нас до зірок”
Методичні поради |
8. Обговорення роботи над проєктом
Методичні поради |
9. Вправа “Оціни”
|
|
Оцініть власний внесок у роботу над колективним проєктом (див. роздруківку “Оціни”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
10. Рефлексія
|
|
|
|
Продовжте речення: У проєкті “Фантазія вабить нас до зірок” найцікавішим для мене було… . |



