ТЕМА 6. Світ невідомий
ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 3. День народження Всесвіту
УРОК 15. Наша рідна планета.
У чому унікальність планети Земля?
Мета
- Поглиблювати знання дітей про планету Земля;
- закріпити знання основних відомостей про Землю як космічне тіло;
- вчити аналізувати інформацію з різних джерел, виділяти головне;
- вдосконалювати вміння дітей формулювати свої думки усно і письмово;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати цікавість до наукових знань, бажання дізнаватися більше, читати додаткову літературу.
Очікувані результати навчання
- Учень / учениця пояснює, чим унікальна планета Земля;
- пояснює, чому змінюються пори доби та року;
- розрізняє поняття обертання планети навколо Сонця та навколо своєї осі, “природний супутник” та “штучний супутник”;
- розповідає про значення земної атмосфери;
- систематизує та узагальнює інформацію природознавчого змісту з різних джерел;
- розрізняє факти й судження в простому медіатексті, виокремлює цікаву для себе інформацію;
- визначає правдоподібність описаних подій і тверджень з медіатексту, виходячи з власного досвіду;
- висуває власні гіпотези;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою.
Обладнання
- Підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 2);
- робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківка “Смс-повідомлення”;
- конструктор “Лего”;
- кольорові олівці.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Покажіть червону цеглинку ті, хто сьогодні разом зі мною раді всіх вітати. Покажіть жовту цеглинку ті, хто готовий подарувати посмішку один одному. Усміхніться! Покажіть помаранчеву цеглинку ті, у кого гарний настрій. Покажіть зелену цеглинку ті, хто прийшов сьогодні до школи пішки, а синю — ті, хто приїхав транспортом. Покажіть блакитну цеглинку ті, кому подобаються цікаві подорожі. Покажіть башточку з усіх шести цеглинок ті, хто хотів би сьогодні вирушити в подорож! |
2. Вправа “Ланцюжок космічних слів”
|
Пригадайте та назвіть по 1 слову, яке стосуються теми нашої подорожі Всесвітом. Намагайтеся не повторюватися. |
3. Вправа “Істинні, хибні”
|
Послухайте твердження і визначте, які з них істинні, а які — хибні. Перетворіть хибні твердження на істинні.
|
4. Онлайн-вправа “Що за планета?”
|
Виконайте завдання і дізнайтеся, куди ми сьогодні здійснимо космічну мандрівку. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ
|
5. Повідомлення теми уроку
|
Планета Земля дивує нас своєю красою, різноманітністю природи та безліччю чудес. Але не завжди ми маємо час замислитися над тим, як з’явилася вся ця краса, як все це працює і за скільки років Земля стала такою, якою вона є зараз. Протягом декількох уроків ми будемо досліджувати, знайомитися, дізнаватися нове про нашу домівку — планету Земля. |
6. Відеоспостереження “Який вигляд має Земля з космосу”
|
Подивіться очима космонавтів, який вигляд має Земля з космосу: це цілодобовий огляд з Міжнародної космічної станції в реальному часі. Камери встановлено на борту Міжнародної космічної станції. ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО
|
7. Робота над хмарою слів “Земля”
|
А що ви знаєте про Землю? Які асоціації у вас виникають, коли ви чуєте це слово? Створіть у звичайних зошитах хмару слів “Земля”. Олівці яких кольорів ви використаєте? Чому?
|
8. Вправа “Доведи”
|
Прочитайте, як поетеса Віра Правоторова описала планету, на якій ми живемо. У чому унікальність Землі? Свою відповідь підтвердьте цитатами з тексту (підр., с. 40, завд. 1). |
9. Фізкультхвилинка “Alien Dance”
|
Відновіть свої сили — потанцюйте разом із прибульцями! |
10. Перегляд відео “Цікаві факти про Землю”
|
Наша планета Земля приховує в собі мільйони цікавих фактів. Деякі з них ви можете дізнатися з відео: як і з чого утворилася планета, як вона змінювалася протягом мільйонів років і як так вийшло, що доба триває 24 години, а рік — 365 днів. І ще багато цікавинок! До речі, не забувайте про ваші хмари слів. Доповнюйте їх під час перегляду відео.
|
11. Вправа “Доповни міркування”
|
Четвертокласники обговорювали унікальність планети Земля. Доповніть їхні міркування власними (зош., с. 18, завд. 1).
|
12. Вправа “Істинні, хибні”
|
Чи добре ви знаєте планету, на якій живете? Визначте, які висловлювання істинні, а які хибні. Кожне хибне висловлювання перетворіть на істинне (підр., с. 40, завд. 2).
|
13. Рефлексія
|
|
|
Вправа “Смс-повідомлення” Пропоную вам написати смс-повідомлення своїм друзям чи рідним про те, що нового і цікавого ви дізналися з нашої сьогоднішньої подорожі (див. роздруківку “Смс-повідомлення”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |