ТЕМА 6. Світ невідомий
ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 3. День народження Всесвіту
УРОК 20. Пригода третя. День народження Всесвіту.
Які об’єкти є у Всесвіті?
Мета
- Збагачувати уявлення дітей про утворення Всесвіту;
- розвивати інтерес до вивчення космічних явищ та процесів;
- повторити та узагальнити те, що діти вже знають про космос;
- розвивати читацькі навички, виховувати любов до читання;
- повторити правила написання та оформлення повідомлень, зокрема листівок;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати цікавість до наукових знань, бажання дізнаватися більше, читати додаткову літературу.
Очікувані результати навчання
- Учень / учениця має уявлення про теорію Великого вибуху;
- читає подумки та виразно вголос тексти різних видів та з різною метою;
- розповідає (докладно, стисло або вибірково), про що йдеться в тексті;
- розуміє правила створення простих повідомлень, редагує готову листівку;
- ділиться своїми мріями та планами;
- формулює мету та цілі, планує дії, які приведуть до їх досягнення.
Обладнання
- Підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 2);
- робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківка “Редагую”;
- гральні кубики, повітряні кульки, фломастери / маркери.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
1 |
Привітання “Веселі долоньки” Діти об’єднуються у пари, стають одне навпроти одного, кажуть: “Доброго ранку!”. Торкаються обома долонями долонь сусіда / сусідки. Потім по черзі торкаються однойменними пальцями, починаючи з великого, щоразу висловлюючи побажання. Вітання завершується рукостисканням і словами “Успіху тобі!”. |
2 |
Вправа “Крісло автора” Учні за бажання розповідають, як розпочався їхній ранок, що цікавого бачили, ідучи до школи. |
2. Вправа “Уяви”
|
Заплющте очі і послухайте космічну музику.
|
3. Вправа “Так, ні”
|
Послухайте твердження і визначте, які серед них істинні, а які — хибні. Хибні твердження перетворіть на істинні.
|
4. Повідомлення теми уроку
|
Протягом місяця ми з вами дізналися багато цікавого про Всесвіт, галактики, планети, зорі. Ми знаємо, що Сонце існує понад чотири з половиною мільярди років. А як ви гадаєте, скільки років Всесвіту? Він старший за Сонце чи молодший? Дізнатися відповідь на це запитання нам допоможуть Кирило та Буся. Гайда з ними у захопливу космічну подорож! |
5. Робота над уривком “День народження Всесвіту”
1 |
Читання уривка (підр., с. 44) |
2 |
Вправа “Кубик-питайлик” По черзі кидайте гральний кубик і відповідайте на запитання, номери яких випадатимуть.
|
Методичні порадиОб’єднайте дітей у групи (четвірки) і дайте кожній гральний кубик. Діти в групах по черзі кидають кубик і відповідають на запитання, номери яких випадатимуть. |
3 |
Вправа “Розкажи”
Я ДЛЯ СЕБЕ ВІДКРИЛА / ВІДКРИВ, ЩО… |
6. Вправа “Істинні, хибні”
|
Пригадайте зміст прочитаного уривка. Визначте, які висловлювання істинні, а які — хибні (зош., с. 20, завд. 1).
|
7. Фізкультхвилинка “Баранчик Шон”
|
Потанцюйте разом із баранчиком. Спробуйте під час танцю придумати свої рухи.
|
8. Онлайн-вправа “Які слова пропущені?”
|
Перевірте себе. Пригадайте пригоду і виконайте завдання. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ
|
9. Вправа “Досліди”
|
Повторіть дослід, за допомогою якого Буся показала, як розширюється Всесвіт. Чи цей процес уже завершився? Прочитайте (підр., с. 45, завд. 3). |
10. Вправа “Дай пораду”
|
Марічка довідалася, що в її однокласниці Віки день народження. Дівчинка вирішила написати їй ось таке привітання. Якої помилки припустилася Марічка? Сформулюйте поради, що допоможуть їй удосконалити вітання (підр., с. 45, завд. 4). |
11. Вправа “Редагую”
|
Чи сподобалося вам шукати помилки і вдосконалювати повідомлення? Ось іще одне цікаве завдання: відредагуйте текст у файлі (див. роздруківку “Редагую”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
12. Вправа “Мій день народження”
|
А коли у вас день народження? Вкажіть дату, коли ви з’явилися на світ (день, місяць, рік). Числа запишіть словами (зош., с. 20, завд. 2). |
13. Вправа “Довідайся, що…”
|
Віка на свій день народження отримала від однокласниці Марічки подарунок. Довідайтеся, який саме. Для цього відрахуйте у першому верхньому рядку зліва направо 2 клітинки. Від цієї клітинки відрахуйте ще 4 клітинки вниз. Поставте точку. “Рухайтеся” клітинками у вказаних далі напрямках, зображуючи цей рух лініями (зош., с. 20, завд. 3).
|
14. Рефлексія
|
15. Домашнє завдання
|
У свій день народження Віка вирішила скласти для себе плани на місяць і на рік (підр., с. 45, завд. 5).
|
Методичні порадиДомашнє завдання є рекомендованим. Може бути не на кожному уроці. Пропонуємо час від часу давати дітям додому певну роботу, адже для них це можливість зробити щось самостійно, а потім здивувати всіх. |