ТЕМА 6. Світ невідомий
ТИЖДЕНЬ 4. ПРИГОДА 3. День народження Всесвіту
УРОК 22. Подорож у космічну далечінь.
Які об’єкти є у Всесвіті?
Мета
- Розширювати уявлення про об’єкти, які є у космосі;
- з’ясувати, що таке чорна діра;
- поглибити знання про планетарії, спонукати відвідувати планетарії;
- вдосконалювати вміння орієнтуватися на місцевості, прокладати маршрути;
- заохочувати дітей до читання додаткової літератури, виховувати цікавість до наукових знань;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати інтерес до дослідницької діяльності.
Очікувані результати навчання
- Учень / учениця знає, які об’єкти існують у космосі, називає їх;
- знає, що таке чорна діра, астероїд, планетарій;
- дотримується правил літературної вимови у власному висловлюванні;
- розв’язує задачі, пов’язані із життєвими ситуаціями;
- складає і описує маршрути для подорожей.
Обладнання
- Підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 2);
- робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
Сонечка промінчик щічки нам лоскоче,
|
2. Вправа “Фантазуй”
|
Уявіть, що ви прийшли до школи, а замість неї стоїть космічний корабель. Як ви гадаєте, що може статися? Пофантазуйте і розкажіть. |
3. Повідомлення теми уроку
|
Сьогодні ми спробуємо побувати там, де ще не було й сліду людини. Дізнаємося, що в космосі досі є загадкою для вчених, та побуваємо у незвичному кінотеатрі. Тож пристебніть паски безпеки, ми вирушаємо! |
4. Перегляд трейлера фільму “Вояджер. Подорож у нескінченність”
|
Пропоную вам на декілька хвилин уявити політ на космічному кораблі. ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО
|
5. Вправа “Мовні зірочки”
|
Подорожуючи космічними просторами, можна побачити мерехтіння зірочок. Запаліть зірочки: спишіть слова, вставляючи пропущені букви або апостроф. Визначте, до якої частини мови належить кожне слово. Літн✷ого, відлу✷я, колодяз✷, опен✷ок, лата✷я, план✷тарій, с✷рпневий, в✷чірній, аст✷ро✷д, мал✷овничий, т✷охкати, сузір✷я
|
6. Вправа “Утвори слово”
|
Випишіть з першого слова першу літеру, з другого — другу, з третього — третю і так далі. Прочитайте слово, що утворилося (зош., с. 21, завд. 1).
|
7. Фізкультхвилинка “Лінивий фітнес”
|
Чи пробували ви провести руханку на стільці? Спробуйте виконати вправи, які побачите у відео.
|
8. Вправа “Назви об’єкти”
|
Четвертокласники називали об’єкти, які є в космосі. Проілюструйте їхні відповіді наліпками (зош., с. 21, завд. 3).
Інформація для вчителя Чорна діра — це область простору, в якій гравітаційне тяжіння настільки сильне, що ні речовина, ані навіть світло не можуть цю область покинути. |
9. Вправа “2 факти”
|
Відео “Що всередині чорної діри?” Перегляньте відео про чорні діри і запишіть у друкований зошит 2 факти, які зацікавили вас найбільше (зош., с. 22, завд. 4). ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО
|
10. Вправа “Опиши маршрут”
|
Скажіть: куди ми можемо піти, щоб пороздивлятися історичні пам’ятки та довідатися щось з історії свого краю? (В музей.) А куди ми можемо піти, щоб знайти і прочитати будь-яку книжку? (В бібліотеку.) А чи знаєте ви, куди можна піти, щоб дізнатися більше про космос, зорі та сузір’я? І не тільки дізнатися, а ще й побачити? (У планетарій.)
|
11. Віртуальна екскурсія до Київського планетарію
|
В центрі Києва є унікальне місце, де фантастика стає реальністю, а зоряне небо милує своєю красою і відкриває свої таємниці будь-коли та за будь-якої погоди. Це дивовижне місце — Київський планетарій, один з найбільших планетаріїв Європи. Своєю назвою всі планетарії світу завдячують однойменному приладу — проєктору, що виводить на поверхню купола зображення небесних об’єктів та їх руху.
|
12. Вправа “Обчисли”
|
У планетарії діти вирішили подивитися повнокупольний фільм “Дракоша і зникла зоря”. Ціна одного квитка — 250 грн. Скільки гривень заплатили за всі квитки, якщо в екскурсії взяли участь 32 учні? (підр., с. 46, завд. 3) |
13. Рефлексія
|
14. Домашнє завдання
|
Прочитайте початок казки Марії Солтис-Смирнової “Як комета космосом подорожувала”. Придумайте продовження і запишіть його. Намалюйте ілюстрацію (зош., с. 22, завд. 5). |
Методичні порадиДомашнє завдання є рекомендованим. Може бути не на кожному уроці. Пропонуємо час від часу давати дітям додому певну роботу, адже для них це можливість зробити щось самостійно, а потім здивувати всіх. |