ТЕМА 6. Світ невідомий
ТИЖДЕНЬ 4. ПРИГОДА 3. День народження Всесвіту
УРОК 24. Як стати космонавтом.
Як людина освоює космос?
Мета
- Розширити і поглибити знання дітей про професію космонавта, необхідні для неї якості та навички;
- поглибити знання про здоровий спосіб життя;
- спонукати дітей свідомо та відповідально ставитися до свого здоров’я;
- узагальнити вивчене з теми;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати цікавість до наукових знань, бажання дізнаватися більше, читати додаткову літературу.
Очікувані результати навчання
- Учень / учениця називає основні факти з історії дослідження космосу;
- знає імена перших космонавтів світу і України;
- знає, які якості притаманні космонавтам;
- пояснює, як навколишнє середовище, харчування, фізична активність, стрес та інші фактори впливають на здоров’я людини;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- систематизує та узагальнює інформацію з різних джерел, виділяє головне.
Обладнання
- Підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 2);
- робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “Ракета”, “На космодромі”, “Азбука Морзе”.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
Ранок! Сонце в небі підіймається!
Привітайтеся одне з одним і розкажіть, чому ви сьогодні прийшли до нашого класу. |
2. Вправа “Продовж речення”
|
Продовжте речення.
|
3. Вправа “Домалюй”
|
Людина — розумна істота. Людський розум створив нові технології, що дозволили полетіти ген-ген від Землі назустріч космічним відкриттям. Спробуйте себе у ролі конструкторів космічних ракет. Домалюйте ракети симетрично по клітинках (див. роздруківку “Ракета”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
4. Вправа “Порахуй”
|
Перший політ людини в космос відбувся 1961 року, а перший штучний супутник Землі було запущено на 4 роки раніше. Скільки років відділяє нас від кожної з цих подій? (підр., с. 49, завд. 4) |
5. Вправа “Поясни”
|
Як ви гадаєте, чому людина почала освоювати космос? (зош., с. 23, завд. 2)
|
6. Повідомлення теми уроку
|
Ми вже знаємо, навіщо люди досліджують космос і яке значення для всіх нас мають ці дослідження. Сьогодні ж ми дізнаємося, як стати космонавтом. |
7. Робота з віршем “На космодромі”
|
Мрія людини про небо народилася дуже давно. Дехто хотів потрапити на Місяць, а хтось мріяв роздивитися зблизька хоча б одну із сотень зірок. А чому б і ні? А чи мріяли про це ви? Хто з вас хотів би бути космонавтом і полетіти високо-високо, далеко-далеко в космос? Прочитайте вірш Лідії Компанієць “На космодромі” (див. роздруківку “На космодромі”) і дайте відповіді на запитання. ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
8. Перегляд відео “Дивовижні факти із життя Леоніда Каденюка”
|
Мрія людей побувати в космосі здійснилася. Багато космонавтів побувало у космосі. А першим космонавтом незалежної України став Леонід Каденюк. 19 листопада 1997 року разом з астронавтами з інших країн був космонавт-дослідник, у якого на правому рукаві скафандра яснів синьо-жовтий прапор. Подивіться відео та запишіть у звичайному зошиті 2-3 факти про Леоніда Каденюка.
|
9. Фізкультхвилинка “Нейрогімнастика”
|
Справжній космонавт має гарно мислити, швидко виконувати завдання, бути уважним. А як розвинути ці вміння нам? Для цього існують спеціальні нейровправи. Спробуємо? Сядьте навпроти друга / подруги та постарайтесь виконувати рухи в ритм музики. |
10. Вправа “Ланцюжок слів”
|
Для того, щоб стати космонавтом, треба пройти безліч випробувань. А ще — мати знання й навички з найрізноманітніших сфер діяльності. Відшукайте у ланцюжку слів назви професій, які може поєднувати космонавт. Запишіть їх. Як, на вашу думку, можна виконувати таку роботу, живучи на космічній станції? (зош., с. 23, завд. 3) |
11. Вправа “Обери”
|
Робота в космосі — не з легких. Космонавти мають витримувати надшвидкі польоти і добре почуватися в невагомості. Тому їм необхідне міцне здоров’я. Його запорука — здоровий спосіб життя. На яких світлинах показано корисні для здоров’я дії? (підр., с. 49, завд. 5) Довідничок: Здоровий спосіб життя — це практичні дії та звички, що зміцнюють організм і сприяють доброму самопочуттю. |
12. Вправа “Розкажи”
|
А яких правил здорового способу життя дотримуєтеся ви? Розкажіть (підр., с. 49, завд. 6). |
13. Вправа “Розшифруй”
|
Уявіть, що ви космонавти і вам потрібно розшифрувати радіосигнали, які вам надсилає Центр управління польотом. Розшифруйте повідомлення, закодоване азбукою Морзе (див. роздруківку “Азбука Морзе”), і дізнайтеся, чого вам бажає Центр управління. ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
14. Рефлексія
|
|
|
Вправа “Продовж речення” Сьогодні я… .
|