ТЕМА 6. Світ невідомий
ТИЖДЕНЬ 4. ПРИГОДА 3. День народження Всесвіту
УРОК 25. Професор Фейковський vs 4-А. Раунд 6.
Чим небезпечні комп’ютерні віруси?
Мета
- Формувати уявлення про комп’ютерні віруси, з’ясувати, яку загрозу вони несуть;
- з’ясувати, як вберегти пристрій від вірусів;
- розширити та закріпити знання про безпеку в інтернеті;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати свідоме ставлення дітей до власної безпеки і добробуту.
Очікувані результати навчання
- Учень / учениця знає правила безпеки в інтернеті;
- знає про вплив вірусів на комп’ютери, смартфони, планшети;
- критично аналізує інформацію та її джерела, робить висновки, варте повідомлення / пропозиція довіри чи ні;
- розповідає, як уберегти комп’ютер від вірусів;
- звертається, вітається, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групу, в пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших та дослухаюсь до спільних рішень;
- вступає і підтримує діалог на теми, пов’язані з важливими для дитини життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію.
Обладнання
- Підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 2);
- роздруківки “Хмара слів «Комп’ютер»”, “Рефлексія з роботом”.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
Приготуйтеся швиденько,
У – уміння вчитися і працювати С – співпраця у групах П – подолання труднощів І – інтерес до теми Х – хороший настрій |
2. Вправа “Мовна математика”
|
Виконайте дії зі словами. Яке слово у вас вийшло?
|
3. Онлайн-вправа “Комп’ютер”
|
Перевірте себе. Пригадайте, що ви знаєте про комп’ютер, і виконайте завдання. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ
|
4. Доповнення хмари слів “Комп’ютер”
|
Доповніть хмару слів (див. роздруківку “Хмара слів «Комп’ютер»”) ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
5. Вправа “Поміркуй”
|
6. Повідомлення теми уроку
|
В нашому комп’ютеризовану світі найголовнішим скарбом, зброєю та спасінням є інформація, втрата якої може призвести як до просто неприємних наслідків, наприклад, зникнення чи пошкодження важливого документа, так і до глобальних катастроф. Основною хворобою комп’ютера є комп’ютерні віруси, які завдають йому великої шкоди. Мудреці казали, що кожен має знати свого ворога в лице. Тому сьогодні ми більше дізнаємося про комп’ютерні віруси та як захистити від них свій комп’ютер. |
7. Фізкультхвилинка “Robot dance”
|
Потанцюйте разом із кумедним роботом. |
8. Перегляд відео “Як з’явився перший комп’ютерний вірус”
|
Більш ніж 30 років тому у комп’ютерний світ проникли віруси, які досі не дають спокою мільйонам людей. Адже універсальних ліків проти них немає. Чи цікаво вам дізнатися, як же з’явився перший комп’ютерний вірус і чи дійсно його винахідник хотів завдати людству шкоди? З’ясуймо!
|
9. Робота над коміксом “Професор Фейковський vs 4-А. Раунд 6”
|
Прочитайте уважно комікс про професора Фейковського. Поміркуйте і скажіть, як цей комікс стосується теми нашого уроку (підр., с. 50–51). ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮЗапитання для обговорення:
|
10. Вправа “Що говорять персонажі коміксу?”
|
Позмагайтеся з професором Фейковським. Пригадайте події коміксу та відновіть речення. ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ |
11. Перегляд скрайбінгу “Комп’ютерні віруси”
|
Перегляньте цікаву історію про хлопчика Тараса, який любив грати у комп’ютерні ігри.
|
12. Перегляд відео “Як захистити комп’ютер від вірусів”
|
13. Рефлексія
|
|
|
Вправа “Рефлексія з роботом” Підбийте підсумки цього уроку. Напишіть про це у чаті чудернацькому роботові (див. роздруківку “Рефлексія з роботом”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |