ТЕМА 6. Світ невідомий
ТИЖДЕНЬ 4. ПРИГОДА 3. День народження Всесвіту
УРОК 28. Підсумковий урок з теми “Світ невідомий”.
Перевір себе
Мета
- Узагальнити й систематизувати знання дітей з теми;
- допомогти учням відчути й усвідомити свої успіхи, мотивувати до подальшої плідної праці, виховувати пізнавальний інтерес;
- заповнити прогалини у знаннях, виявлені під час діагностувальної роботи;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування.
- виховувати інтерес до дослідження навколишнього світу.
Очікувані результати навчання
- Учень / учениця пригадує, узагальнює та систематизує вивчене раніше;
- знає назви нашої планетарної системи та її планет, нашої галактики;
- пояснює, що таке астероїди, комети, метеорити;
- знає, як люди досліджують космос і яку роль ці дослідження відіграють для людства;
- виявляє інтерес до досліджень;
- знає, хто такі поліглоти;
- використовує відповідні емотикони для вираження своїх емоцій;
- вступає і підтримує діалог на теми, пов’язані з важливими життєвими ситуаціями;
- об’єднується з іншими дітьми у групу, в пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень.
Обладнання
- Робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- роздруківки “Хмара слів «Всесвіт»”, “Знайди шлях”, “Факти українського космосу”;
- скринька, стікери, мікрофон, аркуші для вправи “Факти та вигадки”, кольорові олівці.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
1 |
Вправа “Скринька поганого настрою” Чи в усіх сьогодні гарний настрій? В кого він не дуже добрий — пропоную швиденько (за 10–20 секунд) написати про нього на аркуші і позбутися на час уроку. |
Методичні порадиПеред початком уроку нагадайте дітям про “Скриньку поганого настрою”. Це звичайнісінька коробочка з відповідним написом. Запропонуйте дітям:
За необхідності запропонуйте розв’язати проблему індивідуально після уроків. Отже, тепер наш настрій добрий — розпочинаємо урок. |
2 |
Вправа “Мікрофон” Розкажіть про себе — дайте відповідь на питання “Який / яка я сьогодні?”. Наприклад, “Я сьогодні веселий, бо не спізнився до школи”. Або: “Я сьогодні впевнена, що дізнаюсь щось нове”. |
2. Повідомлення теми уроку
|
Чи сподобалося вам подорожувати разом із Кирилом та Бусею? Сподіваюся, що ви готові продовжити мандрувати і досліджувати, відкривати нові таємниці. Але для того, щоб мандрувати далі, ми маємо пригадати наші подорожі впродовж місяця й узагальнити знання, які ми здобули. |
3. Онлайн-вправа “Підсумкове завдання за темою «Світ невідомий»”
|
Пригадайте вивчене протягом місяця. Розгадайте кросворд. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ
|
4. Створення хмари слів “Всесвіт”
|
Тепер ви вже багато знаєте про Всесвіт. Створіть хмару слів (див. роздруківку “Хмара слів «Всесвіт»”). Напишіть якомога більше слів, фактів, а може навіть чисел і дат, що стосуються цієї теми. ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
5. Вправа “Факти та вигадки”
Методичні порадиОб’єднайте дітей у групи. Запропонуйте кожній групі cкласти список тверджень із теми, в якому будуть факти і вигадки. Обмежте час виконання завдання — від 5 до 7 хвилин. Коли визначений час спливе, запропонуйте групам обмінятися аркушами. Кожна група протягом 3-4 хвилин мусить визначити, які з тверджень у списку є істинними, а які — хибними. Наприкінці групи презентують роботу, обґрунтовуючи свій вибір. |
6. Фізкультхвилинка “Alien Dance”
|
Відпочиньте й потанцюйте разом із зеленими прибульцями! |
7. Вправа “Знайди шлях”
|
Розв’яжіть вирази. Прокладіть олівцем шлях від Землі до Місяця так, щоб він проходив крізь вирази з однаковим значенням (див. роздруківку “Знайди шлях”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
8. Вправа “Доповни”
|
Пригадайте, що ви знаєте про Землю, Місяць і Сонце. Продовжте речення.
|
9. Читання тексту “Факти українського космосу”
|
Скажіть: з якими країнами пов’язане дослідження Всесвіту? Одразу на думку спадають потужні сучасні американські центри, давньогрецькі мислителі, італійські астрономи… Важливою космічною країною є і Україна. Прочитайте про це уривок пізнавальної статті (див. роздруківку “Факти українського космосу”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
10. Вправа “Розгадай”
|
Розгадайте сканворд. Відгадуйте слова в порядку їх нумерації і виписуйте виділені літери. Завершивши, прочитаєте синонім словосполучення “космічні польоти” (зош., с. 24, завд. 1). |
11. Перегляд 3D-відео “Повз зірки з понадсвітловою швидкістю”
|
Звичайно, ми не можемо буквально пропливати повз зорі, як плавають риби між водоростей та коралів. Адже щоб долетіти від однієї зорі до іншої, потрібна величезна швидкість і багато-багато років. Але ми можемо це уявити, особливо з технологіями 3D та віртуальної реальності. Здійсніть віртуальну мандрівку Всесвітом на фантастичному космічному кораблі, що рухається з понадсвітловою швидкістю! |
12. Підсумок уроку та місяця. Рефлексія
1 |
Вправа “Оціни” Оцініть, наскільки добре ви працювали цього місяця (зош., с. 24, завд. 2). |
2 |
Вправа “Продовж речення” Продовжте речення (зош., с. 24, завд. 3): “Вивчаючи цю тему, я довідався / довідалася…”. |
3 |
Вправа “Озираємося назад”
|