ТЕМА 6. Світ невідомий
ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Дівчинка з темної матерії
УРОК 3. Дослідження зоряного неба.
Де у Всесвіті зосереджена матерія?
Мета:
- Ознайомити дітей з історією дослідження космосу;
- зробити висновок про цінність даних, які ми отримуємо від космічних супутників;
- вдосконалювати навички математичних обчисленнях;
- удосконалювати вміння критично оцінювати інформацію;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати інтерес до вивчення, дослідження космосу.
Очікувані результати навчання:
- Учень / учениця пояснює, чому люди досліджують космос;
- пояснює значення слів “галактика”, “космос”, “телескоп”, “планета”, “астероїд”, “комета”, “метеор”, “сузір’я”, “метеорит”, “штучний супутник”;
- за потреби користується тлумачним словником;
- знаходить необхідну інформацію в різних джерелах;
- систематизує необхідну інформацію;
- зіставляє почуте з власним досвідом;
- розрізняє факти й судження в простому медіатексті, виокремлює цікаву для себе інформацію;
- висуває власні гіпотези;
- зіставляє прочитане із власним життєвим досвідом.
Обладнання:
- Робочий зошит № 2 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “Скафандр”, “Космічні слова”, “Цікаві факти про космос”, “Долоньки”.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Щоби гарний настрій мати,
|
2. Малюнок настрою
|
Гарний настрій передали. Щоб такий настрій був у вас упродовж усього уроку, наведіть та розфарбуйте малюнок правою та лівою рукою одночасно (див. роздруківку “Скафандр”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
3. Передбачення теми уроку
|
Прочитайте лист. Привіт, друзі! Запрошую вас у цікаву, захопливу та пізнавальну мандрівку безмежним Всесвітом. Загадковий космос відкриє для вас багато своїх таємниць, поділиться безліччю цікавої та корисної інформації. Обіцяю, що це буде крута подорож!
|
4. Вправа “Визнач відповідність”
|
Перш ніж прийняти запрошення Бусі, потрібно з’ясувати, як добре ви розумієте значення деяких “космічних” слів.
|
5. Вправа “Обчисли”
|
Досліджуючи космос, потрібно бути не тільки спостережливими, але й ще вправними математиками. Перевірте свої математичні вміння. Буся обчислила вираз (зош., с. 13, завд. 2).
|
6. Вправа “Оціни”
|
Чи задоволені ви своїми математичними вміннями? Оцініть, наскільки уважно ви виконали розрахунки (зош., с. 13, завд. 3). |
7. Читання з позначками
|
Тисячі років людина, дивлячись у нічне небо, пізнавала простір і його закони: чому Сонце схоже на вогнище, що вічно горить, як воно переміщується по небу; чому зірки сходять в одному і тому самому місці небосхилу, а ось Місяць змінює свої точки сходу і заходу. Закони неба пізнавали в різні століття мореплавці і землероби, скотарі і мисливці. Кожен пізнавав для себе щось своє, розвиваючи власний розум і уяву.
➕ — це мені вже відомо; ➖ — інформація, нова для мене; ❗ — це мене здивувало; ❓ — хочу дізнатися про це більше. ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
8. Фізкульхвилинка “Розминка”
|
Давайте зробимо розминку і порухаємось із звірятами. |
9. Перегляд відео про пізнання людиною Всесвіту
|
Дослідженнями зоряного неба почали займатися дуже давно. Перегляньте відео і відкрийте для себе нову інформацію. Варіант 1. Уявлення давніх людей про небо і землю Варіант 2. Історія відкриттів. Вивчення Всесвіту
|
10. Вправа “Сенкан”
|
Пригадайте, що дізналися про космос. Складіть і запишіть у звичайний зошит сенкан. |
Методичні порадиДля виконання цієї вправи дітей можна об’єднати у пари або у групи. Зверніть увагу дітей, що під час складання сенкана вони можуть використовувати “космічні” слова та факти, які дізналися під час уроку. Зразок:
|
11. Рефлексія
|
|
|
Вправа “Долоньки” Запишіть на кожному пальчику (див. роздруківку “Долоньки”) відповіді на запитання:. ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|