ТЕМА 6. Світ невідомий
ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Дівчинка з темної матерії
УРОК 4. Всесвіт — час і ідстані. 
Де у Всесвіті зосереджена матерія?
Мета:
- Поглибити знання дітей про Всесвіт, формувати уявлення про його розміри;
 - ознайомити з одиницями вимірювання відстаней у космосі;
 - розвивати математичні здібності, зокрема вміння записувати великі числа та правильно виконувати прості дії з ними;
 - вдосконалювати вміння формулювати запитання до тексту;
 - розвивати здатність аналізувати почуту / прочитану інформацію;
 - активізувати пізнавальну діяльність дітей;
 - збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
 - розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
 - виховувати бажання вивчати, досліджувати космос.
 
Очікувані результати навчання:
- Учень / учениця розуміє, що таке Всесвіт, має уявлення про його розміри;
 - пояснює, чому для позначення відстані між космічними об’єктами використовують спеціальні одиниці вимірювання;
 - називає одиниці вимірювання космічних відстаней;
 - знає назви космічних систем, у яких розташована Земля;
 - пояснює, з чого утворюється планета / зірка;
 - аналізує прочитаний текст, ставить запитання до змісту тексту;
 - дотримується правил літературної вимови у власному висловлюванні;
 - виконує математичні обчислення;
 - об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
 - висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень.
 
Обладнання:
- Підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 2);
 - звичайний зошит;
 
- роздруківки “Смайлик настрою”, “Перевір себе”, “Безмежний космос”;
 - мішечок для смайликів.
 
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
| 
       1  | 
    
       Вправа “Вітання” З другом за руку візьмись,
            | 
  
| 
       2  | 
    
       Гра “Мішечок уподобань” Я принесла ось такий мішечок. Це — мішечок уподобань. У ньому багато смайликів. Зараз ми будемо передавати мішечок одне одному. Кожен, у кого він буде в руках, скаже, що йому подобається у навколишньому cвіті, а потім дістане з мішечка смайлик і домалює на ньому свій настрій (див. роздруківку “Смайлик настрою”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
  | 
    
2. Вправа “5 слів”
        
  | 
      
3. Онлайн-вправа “Дослідження зоряного неба”
| 
       
  | 
    
     Пригадайте, що ви знаєте про дослідження космосу. Дайте відповіді на запитання. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ | 
  
4. Передбачення теми уроку
| 
       
  | 
    
       Прочитайте ланцюжок слів. 
 
  | 
    ||
5. Повідомлення теми уроку
| 
       
  | 
    
     Здавна люди цікавилися зоряним небом. Спочатку вони думали, що Земля нерухома, а всі зорі та Сонце рухаються навколо неї. Минуло багато років, з’явилися нові методи дослідження космосу. Тепер ми не тільки знаємо, що всі об’єкти є рухомими, а й можемо уявити відстань між планетами чи зірками. Сьогодні під час нашої мандрівки ми дізнаємося більше про розміри нашого космічного дому — Сонячної системи.  | 
6. Вправа “Космічна математика”
      
 
 
  | 
|||
7. Фізкульхвилинка
| 
           
  | 
        
          Потанцюйте разом із прибульцями. Спробуйте придумати свої рухи під музику.  | 
        
8. Перегляд відео “Таємниці Всесвіту”
| 
       
  | 
    
     Перегляньте уважно відео і запишіть у зошит 2 факти, що вас зацікавили. 
  | 
9. Вправа “Перевір себе”
| 
       
  | 
    
     Виберіть правильні відповіді на запитання (див. роздруківку “Перевір себе”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ | 
10. Вправа “Питання другу / подрузі”
| 
       
  | 
    
     Прочитайте текст (див. роздруківку “Безмежний космос”) і за його змістом запишіть 1-2 запитання для друга / подруги. ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
  | 
11. Рефлексія
        
  | 
|
| 
  
  | 
  
   Вправа “5 слів” Запишіть у зошит 5 слів, які ви запам’ятали під час сьогоднішньої подорожі. Поясніть свій вибір.  | 

