ТЕМА 6. Світ невідомий
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 1. Дівчинка з темної матерії
УРОК 9. Фантазія вабить нас до зірок.
Готуємо проєкт
Мета:
- Розповісти дітям про внесок українських інженерів у дослідження космосу;
- збагатити уявлення про космічні апарати, їх призначення;
- вдосконалювати навички проєктної роботи, зокрема вміння розподіляти роботу у групі;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування, естетичний смак;
- виховувати бажання вивчати, досліджувати космос.
Очікувані результати навчання:
- Учень / учениця розповідає про внесок українських інженерів у розвиток ракетобудування;
- цікавиться космічними апаратами, розмірковує про функції, які вони виконують;
- знаходить та опрацьовує інформацію про видатних особистостей України, зокрема у сфері освоєння космосу, розповідає про них;
- планує свою роботу у групі згідно зі спільним завданням та своєю роллю, працює у групі, розуміючи важливість досягнення спільного результату;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- задумує об’єкт праці для виготовлення;
- самостійно добирає конструкційні матеріали для виготовлення виробу (за зразком чи за власним задумом), зіставляючи їх властивості: папір, пластилін, полімерна глина чи солоне тісто, тканина, нитки; неткані, природні та інші матеріали;
- аргументує вибір моделі, яку він / вона сконструював / сконструювала, спираючись на запитання дорослих;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- систематизує та узагальнює інформацію, отриману з різних джерел;
- презентує свою роботу у класі.
Обладнання:
- Підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 2);
- звичайний зошит;
- роздруківка “Українці і космос”.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
1 |
Вітання Привітаємось любенько, (кивком голови вітаємося із сусідом / сусідкою) Усміхнемося раденько. (усміхаємося сусіду / сусідці) Сонячний заряд візьмемо, (підіймаємо руки вгору, тягнемося до сонечка) З ним у країну знань підемо! (тихенько крокуємо) |
2 |
Вправа “Ми — художники” Уявіть себе художниками. Якими фарбами ви б намалювали свій сьогоднішній ранок? Чому? |
3 |
Вправа “Ранкові враження” Розкажіть про свої ранкові враження, продовживши речення:
|
2. Онлайн-вправа “Зіркові мандри”
|
Перевірте, наскільки уважними ви були на попередніх уроках. Розгадайте космічний кросворд. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ
|
3. Відеоекскурсія на космодром “Запуск космічної ракети”
|
Чи хотілося вам побувати на космодромі? Вирушімо у віртуальну мандрівку і здійснімо відеоекскурсію на космодром. ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО
|
4. Повідомлення теми уроку
|
Люди завжди мріяли здійнятися в небо. А здолавши силу земного тяжіння і створивши перший літак, вони стали розмірковувати над тим, як підкорити простори Всесвіту. На сьогодні понад 600 космічних мандрівників побували далеко за межами планети Земля, і серед цих сміливців чимало українців. А здійснили вони ці космічні подорожі не без допомоги конструкторів космічних кораблів та ракетних двигунів. |
5. Перегляд відео “Україна і космос. 7 фактів”
|
Перегляньте уважно відео і запишіть у звичайний зошит відповіді на питання:
|
6. Космічна фізкультхвилинка
|
Відновіть свої сили — виконайте руханку. |
7. Вправа “Українці і космос”
|
Прочитайте інформаційне повідомлення про українських інженерів (див. роздруківку “Українці і космос”), які ще минулого століття зробили космос ближчим. ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
8. Перегляд відео “Міжпланетна транспортна система SpaceX”
|
Перегляньте візуалізацію проєкту компанії SpaceX “Міжпланетна транспортна система”, який Ілон Маск представив у 2016 році на Міжнародному конгресі з астронавтики. ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО
|
9. Підготовка до створення проєкту
Методичні порадиЧас уроку, який залишається, вчитель / вчителька використовує для організації роботи над проєктом. Тема: “Фантазія вабить нас до зірок”. Мета:
Термін реалізації: 1 тиждень. Завдання: придумати та сконструювати модель літального апарата для міжгалактичних мандрівок. Очікувані результати:
Етапи навчального проєкту: І етап. Організація проєкту та визначення теми і мети проєкту протягом цього уроку (підр., с. 34–35). ІІ етап. Планування проєктної діяльності. Учні та учениці можуть об’єднатися в творчі групи / пари за умови, якщо вони мають спільні ідеї щодо проєктування літального апарата. ІІІ етап. Реалізація проєкту
Як варіант, вчитель може запропонувати перелік матеріалів для конструювання літальних апаратів — конструктор “Лего”, папір, пластилін, полімерна глина чи солоне тісто, тканина, нитки; неткані, природні та інші матеріали тощо. Також учні можуть самостійно обрати ідею для конструювання — за умови, що вона не суперечить меті та завданню проєкту. IV етап. Захист проєкту (урок № 14). |
10. Рефлексія
|