ТЕМА 1. Подорожуємо і відкриваємо світ
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 2. Перша знахідка
УРОК 12. Паспорт міста.
Які таємниці може відкрити подорож?
Мета
- поглибити знання дітей про історичні пам’ятки Києва;
- навчити створювати паспорт міста;
- закріплювати вміння знаходити дані у таблицях, схемах;
- закріплювати читацькі навички, спонукати до розуміння прочитаного;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- розвивати самостійне мислення, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам'ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати гордість за свою країну, любов до рідного краю, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина звертається та вітається, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групу, в пари для спільної діяльності;
- читає правильно та виразно вголос різні тексти, залежно від мети читання;
- розповідає, про що текст, відповідає на запитання за змістом прочитаного;
- уміє самостійно створювати паспорт міста;
- знає пам’ятки Києва.
Обладнання
- звичайний зошит;
- цеглинки “Лего”;
- роздруківки “Паспорт міста”, “25 цікавих фактів про Київ”, “Незакінчене речення”.
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Створення позитивного настрою
|
Щодня ми неначе розгортаємо нові, чисті сторінки нашого життя. Що ми на них напишемо — залежить від кожного з нас. Ми можемо залишити на цих аркушах цілий список добрих і гарних вчинків та справ, яскраві враження та спогади про цікаві мандри.
|
2. Актуалізація знань
1 |
Прийом мнемотехніки “Кольорові асоціації”.
|
2 |
Робота в групах. “Мозкова атака”. У наступні дві хвилини запишіть на аркушах паперу все, що ви знаєте чи думаєте про Київ. Запишіть якомога більше слів (каштани, зоопарк, дитячий театр, Золоті ворота, Хрещатик тощо). |
Методичні порадиДітям цікаво буде дізнатися, які саме слова дібрали їхні однокласники. Але як це зробити швидко й цікаво? Один із варіантів — представники груп по черзі називають по одному слову, стежать за тим, щоб слова не повторювалися. Якщо хтось із учнів називає слово, яке вже є на аркуші, підкреслюють його. Проводимо таку роботу, доки не прочитаємо всі слова на аркуші. Далі варто з’ясувати, які слова є на всіх аркушах, які часто повторюються. (Діти можуть піднімати руки.) |
3. Мотивація і повідомлення теми уроку
|
Уже кілька уроків поспіль ми подорожуємо столицею нашої держави — Києвом. Це місто розкрило нам багато своїх таємниць. Та попереду ще багато нового і незвіданого. Пропоную вам продовжити вивчати таємниці нашої столиці. Красу та велич Києва неможливо передати словами — це треба побачити на власні очі. |
4. Перегляд відео “Київ: найцікавіше”
|
Ваше завдання: уважно дивитися фільм і читати коментарі, щоб повторити й дізнатися нові цікаві факти про Київ. Ваші знання знадобляться в подальшій роботі на уроці, під час створення паспорта міста. Запитання після перегляду:
|
5. Складання сенкана
|
Складіть сенкан про Київ. |
Методичні порадиСенкан (сенквейн) – це вірш, але незвичайний, а написаний за певними правилами. Під час формулювання підсумку уроку або після опрацювання тексту вчитель пропонує дітям написати сенкан до основного поняття уроку або тексту. Перший рядок — тема, якій присвячений сенкан, зазвичай — іменник. Другий рядок — опис теми за допомогою двох прикметників. Третій рядок — 3 дієслова, які називають дію, пов’язану з темою. Четвертий рядок — фраза з 4 слів, що передає ваше ставлення до теми (може бути у формі запитання-звертання). П’ятий рядок – 1 слово — синонім до першого слова, розкриває сутність теми, підсумок. |
|
Приклад сенкана: Київ.
|
6. Створення “Паспорта міста”
1 |
Мотивація.
Києву вже понад 1500 років. Пропоную кожному з вас створити паспорт цього міста (див. роздруківку “Паспорт міста”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
2 |
Пояснення.
Країна — Україна
|
3 |
Заповнення “Паспорта міста” (самостійна робота). |
4 |
Презентація робіт. |
7. Рефлексія
|
Незакінчене речення (див. роздруківку “Незакінчене речення”). |
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |