ТЕМА 1. Подорожуємо і відкриваємо світ
ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 3. Куди вирушати далі?
УРОК 20. Козятин.
Як спланувати подорож?
Мета
- продовжити знайомити дітей з Вінниччиною;
- вчити планувати подорож;
- ознайомити з продукцією Козятинського м’ясокомбінату;
- вчити розрізняти корисну і шкідливу їжу;
- формувати уявлення про основи здорового харчування;
- закріпити вміння працювати з пластиліном;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- закріплювати вміння писати слова без помилок;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- розвивати самостійне мислення, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам'ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати навички здорового харчування та піклування про власне здоров’я, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина звертається та вітається, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групу, в пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- вступає і підтримує діалог на теми, пов’язані з важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом;
- розповідає про улюблені страви;
- розрізняє корисну та шкідливу їжу;
- розуміє значення правильного харчування для здорового способу життя;
- самостійно виготовляє та оздоблює виріб, застосовуючи знайомі технології;
- презентує результат творчої роботи.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- бейджики;
- роздруківки “Думки”, “Мапа Вінницької області”, “Логотип Козятинського м’ясокомбінату”, “Математичний бургер”;
- ножиці, кольорові олівці;
- фото вокзалу м. Козятина.
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
1 |
Вправа “Думки” (див. роздруківку “Думки”). Пригадайте сьогоднішній ранок. З якими думками ви збиралися і йшли до школи? Запишіть або намалюйте свої думки. Прикріпіть на дошку. Хто хоче розповісти про свої думки? |
Методичні порадиУ кожного на парті є аркуш, на якому намальований контур голови. Діти вирізають цей контур, лінією ділять його навпіл. Всередині контуру, у верхній частині записують (або малюють) думки, які були в них вранці. Нижня частина залишається для підсумку уроку. |
2 |
Вправа “Моя емблема”. У кожного на парті лежить бейджик. Підпишіть його і намалюйте емблему, яка розповідатиме про тему наших уроків. Розкажіть, що ви намалювали і чому. Почепіть бейджик собі на кофтинку чи сорочку. Сьогодні це ваш квиток у наступну подорож, яку ми здійснимо разом із жевжиками. |
2. Повідомлення теми уроку
Жевжики вже навчилися планувати свої подорожі. Цього разу їх зацікавило одне місто Вінницької області. Туди вони й спрямували свій жевжоліт. І ось він зупинився. Пузлик визирнув в ілюмінатор і побачив будівлю з написом… |
|
1 |
Знайомство з містом Козятином (підр. с. 26, завд. 1).
|
2 |
Передбачення теми.
Разом із жевжиками ми далі подорожуватимемо Вінницькою областю. Побуваємо в місті Козятині й дізнаємося, чим славиться це місто. |
3. Віртуальна подорож Козятином
1 |
Робота з мапою Вінницької області (див. роздруківку “Мапа Вінницької області”).
|
2 |
Цікавинки про місто Козятин. Козятин розташований на півночі Вінницької області. Майже все життя міста зосереджене навколо залізниці — там городяни працюють поколіннями. Місцева залізнична станція вважається однією з найстаріших в Україні. Перша згадка про Козятин датується 1834 роком. А в 1889 році було побудовано станцію. Її платформа розташована між залізничними коліями — це збільшує транспортний потік. В Україні це єдина станція такого типу. Це вузлова станція, одна з найбільших у східній Європі. На вокзал прибуває 69 потягів щодня. Для порівняння — до м. Дніпра прибуває лише 35. |
3 |
Робота з логотипом Козятинського м’ясокомбінату (див. роздруківку “Логотип Козятинського м’ясокомбінату”).
|
4 |
Проблемні запитання.
Чи може машина або літак зрушити з місця без палива? Так само і людина. Щоб рости, бігати, вчитися, працювати, гратися, необхідна енергія (сила). Звідки вона береться? Джерелом енергії для людини є їжа. Завдяки їй наш організм підтримує постійну температуру. Їжа потрібна організму і як будівельний матеріал. Згадаємо, як зводиться будинок. Для закладання фундаменту використовується цегла, граніт, цемент, великі залізобетонні блоки. На будівництво стін ідуть бетонні блоки або цегла. Поверхи перекривають великими залізобетонними плитами, вставляють вікна, двері, штукатурять, фарбують. Для будівництва необхідно багато різних матеріалів, деталей. Наша їжа — теж будівельний матеріал. І вона також не однакова за складом і значенням для організму. Отже, для того, щоб бути здоровими, треба знати, як правильно харчуватися. Завітаймо разом із жевжиками до Козятинського м’ясокомбінату і дізнаємося, яку продукцію там виготовляють. |
5 |
Розповідь учителя. Нині асортимент продукції Козятинського м’ясокомбінату містить понад 50 найменувань напівфабрикатів та понад 60 найменувань ковбасних виробів. У виробництві використовується лише натуральна сировина, що вигідно виділяє продукцію з-поміж аналогічних продуктів інших виробників. Упродовж багатьох років комбінат є основним постачальником яловичини для виробництва гамбургерів у мережі ресторанів МакДональдз. Продукцію комбінату постачають у всі області України. |
4. Такі різні бургери
Жевжиків зацікавили бургери. Вони вирішили їх купити і скуштувати, але не знають, скільки коштує один бургер. |
|
1 |
Математичний бургер (див. роздруківку “Математичний бургер”). Перед вами лежать бургери-пружинки. Треба швидко і правильно обчислити математичні вирази, щоб дізнатися ціну бургера. (Відповідь останнього виразу — ціна бургера.) |
Методичні порадиДіти обчислюють вирази і складають бургер пружинкою так, щоб верхня частинка з’єдналася з нижньою. Приклади заховаються всередині, а в руках залишиться паперовий бургер. |
2 |
Вправа “Відшукай слова” (зош. с. 13, завд. 4). Мама Іринки працює на Козятинському м’ясокомбінаті. Вона розповіла, що в них виготовляють котлети для бургерів мережі українського МакДональдза. Жевжикам стало цікаво, які ще продукти є у складі бургерів.
|
Методичні порадиЗверніть увагу дітей, що слова — назви продуктів можна зафарбовувати різними кольорами. |
3 |
Чи корисний бургер? (зош. с. 13, завд. 5). Жевжики почули розмову Іринки та Степана. Хлопчик запевняв, що бургери — це не така вже й корисна страва, тому не варто ними захоплюватися.
|
4 |
Розповідь учителя. Бургер — це їжа фастфуду. У перекладі з англійської фаст-фуд — це “їжа швидкого приготування”. Так можна назвати будь-яку страву, на приготування якої витрачається мінімум часу. Зазвичай це страви з висококалорійних продуктів, виготовлені простим і швидким способом: їх смажать на сковороді або у фритюрі. Фастфуд — шкідлива їжа, та незважаючи на це, її люблять діти й молодь. Шкоди від бургерів не буде, якщо людина вживатиме їх не більше двох разів на місяць. Більш-менш корисний бутерброд можна зробити вдома самостійно з мінімальною дозою жиру й вуглеводів. Для цього можна приготувати домашні соуси на основі йогурту, гірчиці або оливкової олії, посмажити котлету з курячого філе або нежирної яловичини, додати листовий салат, свіжі помідори, кільця ріпчастої цибулі і сир. |
5. Фізкультхвилинка
6. Практичні завдання
1 |
Вправа “Збери свій бургер” (зош. с. 13, завд. 6). Мама дозволила Іринці інколи вживати бургери й навчила готувати цю страву вдома. Зберіть і ви свій бургер, пронумерувавши у правильній послідовності етапи його приготування.
Смачного! |
2 |
Оціни своє вміння куховарити (зош. с. 13, завд. 7). |
3 |
Практична робота. Варіант 1. Робимо справжній бургер у класі. Варіант 2. Ліпимо бургер із пластиліну. |
7. Підсумок заняття
1 |
Рефлексія.
|
2 |
Вправа “Думки”. Візьміть зображення силуетів голів з дошки. У нижній частині запишіть свої думки щодо сьогоднішнього уроку.
|