ТЕМА 1. Подорожуємо і відкриваємо світ

ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Веселка щастя для України, або Дива діда Оксеника

УРОК 7. Мандрівка уві сні.
Як люди мандрують?

Мета

  • розповісти дітям про різні способи мандрування, з’ясувати їхні переваги й недоліки;
  • з’ясувати, що подорожувати можна, не виходячи з дому;
  • розвивати вміння складати розповіді у формі коміксів;
  • збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • розвивати самостійне мислення, уяву, доказове та зв’язне мовлення дітей, пам'ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати повагу до друзів, естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина звертається та вітається, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групу, в пари для спільної діяльності;
  • знає різні способи мандрування, їхні переваги й недоліки;
  • виявляє інтерес до роботи з коміксами;
  • читає, знаходить, аналізує та порівнює інформацію, подану в таблицях, графіках, на схемах, діаграмах.

Обладнання

  • підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 1);
  • звичайний зошит;
  • смайлики настрою;

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

1

Привітання – підморгування.

Сьогодні ми привітаємося підморгуванням. Я підморгую Максиму, а Максим — тому, кому захоче. Тоді той, кому підморгнув Максим, підморгує іншому. І так, доки ми всі не привітаємося таким способом.

Методичні поради

Дитина, якій підморгнуть останній, має підморгнути вчителю. Так коло привітань замкнеться.

Радимо час від часу використовувати такі нестандартні способи привітання: вони поліпшують настрій, налаштовують на творчу нестандартну роботу, спонукають вигадувати щось цікаве.

2

Ігровий тренінг “Я обираю настрій”

Прислухайтеся до своїх почуттів та оберіть малюнок, який відповідає вашому настрою зараз.

Методичні поради

Цю вправу можна виконувати двома способами.

Спосіб 1: для кожної дитини зробити “віяло настрою”. Тоді діти, сидячи за партою, зможуть показати смайлики, які відповідатимуть настрою на той момент.

Спосіб 2: у кожного на парті є стікер з клейовою основою. Діти підходять до дошки і прикріплюють стікер до певного смайла. Підбиваючи підсумки, можна повернутися до смайликів і поцікавитися, чи змінився настрій в учнів. Якщо в когось відбулися зміни, він/вона може підійти й перечепити стікер.

2. Мотивація

1

Вправа “Ніхто не знає …”.

Передаючи м’ячик одне одному, діти продовжують фразу: “Ніхто з вас не знає, що я …”.

Методичні поради

Скажіть дітям, що фраза має стосуватися теми подорожей, способів мандрування. Запропонуйте зразок, наприклад: “Ніхто з вас не знає, що я влітку була у Львові” або “Ніхто з вас не знає, що я люблю подорожувати поїздом”.

2

Робота в групах. Судоку (див. роздруківку “Судоку”).

Пригадаймо, якими видами транспорту можна подорожувати. Розташуйте картинки на порожніх клітинки так, щоб малюнки не повторювалися ні по горизонталі, ні по вертикалі.

Методичні поради

Судоку — популярна японська головоломка. Головне завдання, так заповнити квадрат, щоб у його стовпчиках і рядочках кожне зображення траплялося лише 1 раз.

Для виконання завдання треба підготувати поле-основу і картинки, які потрібно викладати в порожні клітинки. Цього разу це по 2 літачки, кораблики, потяги та велосипеди. Загальна кількість основ і картинок залежатиме від кількості команд.

Позмагайтеся, яка команда швидше заповнить поле правильно.

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

3

Передбачення.

Як ви думаєте, чому ми сьогодні згадали про види транспорту? Пригадайте, про що ми говорили на попередніх уроках, і спробуйте передбачити, що нового дізнаємося сьогодні.

3. Проблемні запитання

 

Ми вже зрозуміли, чому люди мандрують, які є способи мандрування. Поміркуйте і скажіть: чи можна мандрувати, не виходячи з дому? Якщо можна, то що ж це будуть за мандрівки?

Чи будуть такі мандрівки корисними?

4. Повідомлення теми уроку

 

Ми продовжимо говорити про способи мандрування. Дізнаємося, які ще є способи мандрування, чи потрібні вони людям, чи цікаво так подорожувати.

5. Фізкультхвилинка

 

Для того, щоб мандрівка була успішною, до неї треба готуватися. Пропоную вам порухатися разом із кумедними персонажами.

6. Робота з коміксом

1

Розгляньте комікс і довідайтеся, яку незвичайну подорож здійснив хлопчик (підр. с. 13).

2

Обговорення коміксу.

  • Які неймовірні подорожі наснилися хлопчикові?
  • Чи справді все в них неймовірне?
  • Що з того, що наснилося хлопчику, може і справді здійснитися? Як саме?
  • Як гадаєш, про які мандрівки мріє хлопчик?
  • Про які неймовірні мандрівки мрієш ти?
  • Чи може неймовірне бажання здійснитися? За яких умов?

3

Створення власних коміксів.

Пропоную кожному з вас намалювати власний комікс про ваші мандрівки. Можливо, це буде історія про те, куди ви подорожували влітку, а можливо, ви розповісте про якусь неймовірну мандрівку.

4

Творча робота (див. роздруківку “Шаблони для коміксів”).

Методичні поради

Роздайте дітям роздруківки шаблонів коміксів і думок на вибір. Під час роботи над коміксами, вони можуть скористатися готовими контурами думок, які треба тільки вирізати і приклеїти біля персонажа, який говорить або думає. Якщо діти не встигнуть домалювати комікси до кінця уроку, можна запропонувати завершити цю роботу вдома. А готові комікси принести наступного дня і влаштувати виставку. Обов’язково дайте дітям можливість розповісти про свої комікси, про ті подорожі, які вони зобразили.

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

5

Презентація робіт.

6

Виставка коміксів.

Методичні поради

Разом із дітьми придумайте назву для виставки коміксів. Можна запропонувати дітям написати букви для підпису, оформити виставку так, як їм буде до вподоби, а потім обговорити.

7. Підсумок

 

Рефлексія “Я обираю настрій”.

  • Пропоную прислухатися до власних почуттів. Чи змінився ваш настрій за час уроку? Якщо зміни в настрої відбулися, покажіть це на смайликах.

Методичні поради

Обов’язково запитайте в дітей, чому відбулася зміна настрою протягом уроку, що стало причиною. Підкажіть, що робити наступного разу, щоб настрій не зіпсувався. Можна обговорити це разом.



У конспекті уроку використано матеріали Ірини Ягупи, Тетяни Гуркіної