ТЕМА 1. Подорожуємо і відкриваємо світ
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 2. Перша знахідка
УРОК 9. Віртуальна подорож країнами Європи.
Які таємниці може відкрити подорож?
Мета
- розширити знання дітей про європейські країни;
- ознайомити з культурою країн Європи;
- розширити знання про музичні інструменти;
- закріплювати читацькі навички, уміння розуміти прочитане;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- розвивати самостійне мислення, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, акторські, декламаторські здібності, навички вільного спілкування;
- виховувати повагу до народів Європи, гордість за свою країну, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина звертається та вітається, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групу, в пари для спільної діяльності;
- читає правильно та виразно вголос різні тексти, залежно від мети читання;
- розповідає, про що текст, відповідає на запитання за змістом прочитаного;
- знає країни Європи, їхні національні особливості;
- виявляє інтерес до подорожей Україною і світом;
- знає європейські цінності;
- знає культуру країн Європи;
- читає, знаходить, аналізує та порівнює інформацію, подану в таблицях, графіках, на схемах, діаграмах.
Обладнання
- звичайний зошит;
- конструктор Лего;
- аркуші формату А3 за кількістю груп, ножиці, клей, кольорові олівці, маркери, фломастери;
- роздруківки “Знайди пару”, “Допиши і прочитай”, “Розповідь про країни Європи”, “Висока мода”, “Тест мандрівника”.
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
1 |
Вітання (з цеглинками “Лего”).
|
2 |
Вправа “Аукціон слів”.
|
Методичні порадиОб’єднайте клас у дві групи й запропонуйте по черзі називати слова-ознаки до слова “подорож”. Переможе та команда, після якої інша не зможе назвати ознаку. Наголосіть, що повторювати слова не можна. |
2. Актуалізація знань
|
1 |
Вправа “Знайди пару” (див. роздруківку “Знайди пару”).
|
Методичні порадиВиконати цю вправу можна і індивідуально, і в парах. Запропонуйте дітям перевірити одне одного. Дайте можливість пояснити, чому саме так поєднали слова в пари. |
3. Повідомлення теми уроку
|
Спробуйте здогадатися, куди ми сьогодні помандруємо. |
1 |
Вправа “Допиши і прочитай” (див. роздруківку “Допиши і прочитай”). Здогадайтеся, які букви треба дописати до слів, і прочитайте вірш. К_т_чк_в різних на З_мл_ багато.
|
2 |
Слова вчителя. Сьогодні в гості нас чекають країни Європи. Єднає нас, людей, Європа,
|
4. Фізкультхвилинка “Вгору — вниз”
|
Виконайте руханку, а потім покажіть рухи для фізкультхвилинки “Вліво — вправо”. |
5. Віртуальна подорож країнами Європи
1 |
Перегляд відео “Парад країн Європи”.
|
2 |
Творча робота в групах (див. роздруківку “Розповідь про країни Європи”). Уявіть ситуацію: ваші знайомі хочуть придбати туристичну путівку до Європи і радяться, яку з країн обрати. Ваше завдання, використовуючи інформацію та фото з конверта, за 10 хвилин створити рекламу країни, а потім презентувати нам. ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
Методичні порадиКонверти з інформацією про країни представники кожної команди беруть зі стола вчителя або знімають з дошки. Запропонуйте дітям уявити себе мешканцями країни, про яку вони розповідатимуть. Наголосіть, що для успішного і швидкого виконання завдання треба розподілити обов’язки. У конвертах можуть бути не всі світлини, тому діти можуть домальовувати. |
3 |
Англія Гра “Актори”. А зараз перевіримо, чи гарні ви актори. Ваше завдання промовити: “Я люблю свою країну” зі смутком, з радістю, втомлено і ніби ви щойно прокинулися. |
Методичні порадиПридумайте свої фрази та інтонації, з якими діти могли б їх озвучити. Ігри проводить учитель. Проте, якщо діти в командах зможуть пояснити умови гри, то можна доручити це їм. За потреби допомагайте їм. |
4 |
Франція Вправа “Висока мода” (див. роздруківку “Висока мода”). З’єднайте назву одягу та малюнок. ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
5 |
Данія Гра “Чарівне перо”. А зараз ми перевіримо, як добре ви знайомі з Г. К. Андерсеном. Я читатиму вам уривки з творів цього видатного письменника, а ви казатимете їх назву. “Маленький принц дуже злякався ластівки, адже порівняно з ним вона була велетнем-птахом, а він був такий маленький і ніжний. Та коли глянув на дівчинку, він був просто захоплений — такої чудової дівчинки йому ще не доводилося бачити. Тому він зняв із себе корону й надів на неї. Потім принц запитав, як її звуть і чи не хоче вона вийти за нього заміж і бути королевою над усіма квітами! Так, це був справжній наречений, не те що син жаби або кріт в оксамитній шубі! Тому вона відповіла згодою чудовому принцу.” “Кай голосно закричав — ніхто не почув його. А сніг падав, і сани мчали, поринаючи в замети, стрибаючи через тини та рівчаки. Кай весь тремтів, хотів гукнути на допомогу, але в голові у нього була лише одна таблиця множення. Снігові пластівці все росли, росли і нарешті стали як великі білі кури. Раптом вони розлетілися на всі боки, великі сани зупинилися і людина в сніговій шапці та шубі встала. Шуба й шапка на ній були із снігу. Це була жінка — висока, струнка, сліпучо-біла. Це була…” “Далеко у відкритому морі вода зовсім синя, наче пелюстки волошок, і прозора, наче скло, — проте й глибоко там! Жоден якір не дістане дна. Багато дзвіниць довелося б поставити одна на одну, щоб верхня могла виднітися з води. Внизу, на самісінькому дні, живуть русалки.” |
6 |
Бельгія Перегляд відео гри на саксофоні. Завдяки комп’ютеру, ми зможемо сьогодні почути й побачити музичний інструмент, про який згадали представники Бельгії. Послухайте гру на саксофоні.
|
7 |
Польща Гра “Знавці мови”. Кажуть, що польська мова дуже схожа на українську. Перевіримо. Уявіть, що ви в Польщі. Спробуйте перекласти польські фрази. «Добри вєчур» «Добрий вечір» «Вшисткеґо найлєпшеґо» «Всього доброго, найкращого» «Нє розумєм» «Не розумію» «Дженкує бардзо» «Щиро дякую» «Цо то єст» «Що це» «Як назива ще та уліца» «Як називається ця вулиця» «То єст джадек» «Це дідусь» |
Методичні порадиПопросіть дітей запам’ятати, як вітаються у країнах, про які вони розповідали. Тоді ці привітання можна буде використовувати на наступних уроках та ранкових зустрічах. Створіть виставку з рекламних листів. Діти із задоволенням будуть їх розглядати й спілкуватися на цю тему. За бажання інформацію про країни можна доповнити. |
8 |
Презентація робіт. |
Методичні порадиКоманди можуть презентувати свої роботи за жеребкуванням або в алфавітному порядку. |
9 |
Слово вчителя. Наша подорож країнами Європи завершується. Сьогодні ми відкрили для себе лише часточку Європи. Проте в майбутньому в нас буде можливість дізнатися більше про країни, розташовані у Європі. |
6. Підсумок
1 |
Вправа “Тест мандрівника” Учні отримують картки із завданням. Виконайте тестове завдання. Складіть слово з літер, що позначають правильну відповідь, і дізнаєтеся, де ми закінчимо сьогоднішню мандрівку (див. роздруківку “Тест мандрівника”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУПодорожувати світом добре. Але й у рідній країні є багато цікавих, незвіданих місць, які чекають на нас. Перегляньте відео “Мальовничі куточки України” та здивуйтеся! |
2 |
Рефлексія.
|