ТЕМА 2. Між минулим і майбутнім
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 2. Білі кристали
УРОК 12. Подорож до Маріуполя.
Що буде, коли я виросту?
Мета
- далі ознайомлювати дітей із містами України;
- ознайомити із символами міста Маріуполь;
- дослідити цікаві місця цього міста;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати любов до України, естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина звертається та вітається, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групу, в пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- вступає і підтримує діалог на теми, пов’язані з важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом;
- виконує та презентує творчу роботу.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 1);
- звичайний зошит;
- конструктор “Лего”;
- роздруківки “Збери слово”, “Символіка Маріуполя”, “Збери пазли”, “Картки для самооцінювання”.
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Привітання — руханка-танок “Привіт, привіт”. Виконайте руханку. Чи тільки так можна виконувати рухи, про які йдеться у пісні? Придумайте свій танок-руханку. |
2. Повідомлення теми уроку
1 |
Вправа “Збери слово” (див. роздруківку “Збери слово”).
|
2 |
Повідомлення теми уроку. Сьогодні ми продовжимо мандрівку Донеччиною. Побуваємо у місті Маріуполі й дізнаємося, чим славиться це місто. |
3. Віртуальна подорож Маріуполем
1 |
Довідка для вчителя. Маріуполь виріс на березі Азовського моря з невеликої козацької фортеці — XVI столітті в гирлі Кальміусу запорізькі козаки заснували вартовий пост Домаха для захисту від нападів кримських татар. У XVIII ст. під прикриттям Домахи виросла Кальміуська слобода. Маріуполь — важливий порт і промисловий центр країни. У місті діють два великі металургійні комбінати, продукція яких складає значну частину експорту України. Це район компактного розселення греків Приазов’я. Також Маріуполь — це кліматичний і грязьовий курорт. |
2 |
Знайомство із символікою міста (див. роздруківку “Символіка Маріуполя”).
Історична довідка У сучасному варіанті герба використано композиційні принципи й кольори герба 1811 року. Синій колір і хвиляста лінія символізують море, тому що Маріуполь — портове місто. Срібне поле символізує виробництво сталі. У центрі герба зображений якір — символ портового міста. Причому, сам якір складається з ковша (кільце якоря), що виливає метал по контуру, й цифр 1778 — року заснування міста. ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
3 |
Перегляд відео “Маріуполь 360: історія міста Марії”. Перегляньте відео та розкажіть, що запам’ятали про місто.
|
4. Вправа “Збери пазли”
|
Складіть пазли (див. роздруківку “Збери пазли”). Розкажіть про заняття дітей. Роздивіться картинки, які склали інші групи. Чи є щось спільне у всіх картинок? Що саме?
|
Методичні порадиРозріжте картинки. Об’єднайте дітей у групи. Запропонуйте їм скласти пазли. Дайте можливість кожній групі розглянути картинки всіх інших груп. Запитайте, що спільного у всіх цих картинок? Як можна назвати зображене на цих картинках? (Дозвілля, розваги дітей.) |
5. Подорож “Екстрим-парком”
1 |
Хтось любить спокійно розважатися й відпочивати, відвідувати історичні замки, музеї, а комусь потрібен адреналін і крутезні враження. Існує чимало таких розваг, які підійдуть сміливим людям. |
2 |
Складання розповіді за світлинами (підр. с. 55, завд. 6). Юрко — старший брат Соломійки — довідався з Української Вікіпедії, що в Маріуполі є “Екстрим-парк”, де можна спуститися з водяної гірки, покататися на “Дикому поїзді”, полазити по “Скеледрому”. На канікулах хлопчик поїхав туди і зробив світлини. Що вас найбільше вразило/здивувало? Розкажіть. |
6. Фізкультхвилинка
7. Творча робота в групах
1 |
Перегляд світлин парку (підр. с. 55, завд. 7). Юрко вирішив побудувати із цеглинок конструктора “Лего” парк майбутнього. Ось що в нього вийшло.
|
2 |
Робота в групах. Конструювання парку розваг. |
Методичні порадиБільша частина уроку буде відведена для практичної роботи з конструктором “Лего”. Діти працюватимуть у групах, конструюючи парк розваг. Можна запропонувати кожній групі сконструювати якусь частинку парку, наприклад, каруселі, водяну гірку тощо. А потім об’єднати всі частини у один великий парк. Після презентації дайте дітям здійснити мандрівку своїм парком і розповісти друзям про правила безпеки в ньому. |
3 |
Оцінювання вміння працювати в групі (див. роздруківку “Картки для самооцінювання”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
4 |
Презентація робіт. |
8. Рефлексія
|
|