ТЕМА 2. Між минулим і майбутнім

ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 3. На заправку

УРОК 20. Наші мрії.
Як мої сьогоднішні дії вплинуть на моє майбутнє?

Мета

  • учити дітей зіставляти вчинки людей, аргументувати свою думку;
  • збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина звертається та вітається, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групу, в пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • вступає і підтримує діалог на теми, пов’язані з важливими для дитини життєвими ситуаціями;
  • розрізняє факти й судження в простому медіатексті, виокремлює цікаву для себе інформацію;
  • зіставляє почуте з власним досвідом;
  • використовує різні стратегії розв’язування проблемної ситуації.

Обладнання

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

1

Вітання.

Аби гарний настрій мати,
Треба всім його бажати.

Який у вас настрій? З гарним настроєм приємно вирушати в мандри. Передайте подумки свій гарний настрій і добрі думки своїм однокласникам і однокласницям.

2

Вправа “Веселка настрою” (див. роздруківку “Веселка настрою”).

Гарний настрій передали. Щоб такий настрій був у нас упродовж усього уроку, розфарбуйте веселку й котиків правою та лівою рукою одночасно.

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

2. Вправа “Незвичайна професія”

 

У кожного з нас є мрії, а в Америці є люди, які за певну суму роблять їх реальністю. Професія цих людей так і називається — продавець мрій. Розв’яжіть цікаву задачу (див. роздруківку “Незвичайна професія”).

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

3. Вправа “Моя мрія”

 

У кожного з вас на парті лежить зірочка. Запишіть на ній свої мрії. Ким ви себе бачите в майбутньому? Свій запис починайте так: “У майбутньому я мрію …” (див. роздруківку “Моя мрія”).

Методичні поради

Для цієї вправи підготуйте зірочки й аркуш у вигляді неба. Після презентації своїх мрій, діти можуть наклеїти свої зірочки на “небо”. Залиште “зіркове небо” у класі. У дітей буде можливість ще раз почитати не тільки про свої мрії, а й про мрії інших учнів класу, поспілкуватися з цього приводу. Таке “небо” зацікавить і батьків.

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

4. Вплив наших дій на майбутнє

1

Вправа “Збери прислів’я” (підр. с. 64, завд. 1).

Зберіть намистинки в такій послідовності, аби утворилася українська приказка. Наведіть приклад із власного життя, що ілюструє її.

2

Вправа “Шкала” (зош. с. 29, завд. 1).

Як ви гадаєте, наскільки ваші сьогоднішні дії впливають на ваше майбутнє? Позначте на шкалі. Проілюструйте свою думку прикладами з власного життя.

3

Обговорення ситуації (підр. с. 64, завд. 2).

Захар запропонував Юрію зробити разом паперові літачки й позапускати їх на Замковій горі, що в Житомирі. Але Юрій відповів: “Це забавка для малих. Сам грайся!”. Як ви гадаєте, Захар буде ще пропонувати гратися разом? Чому? Як інакше міг висловитися Юрій, аби зберегти добрі стосунки з приятелем?

4

Вправа “Обери правильну відповідь” (підр. с. 64, завд. 3).

Що можна зробити, аби склалися дружні стосунки з іншими людьми? Прочитайте та оберіть варіанти відповідей.

5. Фізкультхвилинка “Дружби добрий знак”

 

Разом зі своїми друзями потанцюйте й відпочиньте.

6. Перегляд мультфільму “Корисні підказки. Кругообіг добра в природі”

  • Чи корисним був для вас цей мультфільм?
  • Які корисні підказки про добрі вчинки ви запам’ятали?
  • Якими порадами скористаєтеся?
  • Чи були у вашому житті схожі ситуації? Як ви чинили?

7. Створення хмари слів “Найважливіше в житті”

 

Наше життя дуже стрімке, цікаве, сповнене несподіванок. І є в ньому дещо, надзвичайно важливе, те, що люди цінують понад усе на світі. Це називають “безцінним”, бо придбати це неможливо за жодні гроші. Як ви вважаєте, що це може бути? Заповніть хмару слів (див. роздруківку “Хмара слів «Найважливіше в житті»”).

Методичні поради

Об’єднайте учнів у групи. Попросіть протягом 5 хв записати те, що вони вважають важливим у своєму житті. Представник однієї з груп зачитує слова, що записала група, учні інших груп слухають, і якщо слова збігаються, то їх обводять. А далі кожна група може доповнити розповідь першої групи тими поняттями, які в них залишилися не обведеними.

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

8. Аналіз життєвих ситуацій

 

Уявіть свої дії у життєвих ситуаціях та обговоріть їх (підр. с. 65).

Завдання 4

У супермаркеті Іванка помітила, що одні покупці складають покупки у поліетиленові пакети, а інші — в екоторбинки. Чиї дії ви вважаєте правильними? Обґрунтуйте свою думку.

Завдання 5

Бабуся пропонує Грицеві взяти в поїздку їжу. Як ви думаєте, що обере хлопчик, якщо він веде здоровий спосіб життя? Які з продуктів можуть дати Грицеві тимчасове задоволення, але не додадуть здоров’я?

Завдання 6

Ярослав багато часу проводить за комп’ютером, шукаючи цікаву інформацію. Яких правил безпечної роботи в інтернеті має дотримуватися хлопчик? Назвіть їх.

  • Обговоріть у групах, чим зумовлені такі правила?
  • Чи дотримуєтеся ви таких правил?
  • Чи можна доповнити ці правила?

9. Вправа “Сходинки до мрії”

 

Запишіть на сходинках, що спонукатиме вас прямувати до здійснення своєї мрії (див. роздруківку “Сходинки до мрії”).

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

10. Підсумок уроку

 

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок?
  • Чи запам’яталася вам наша сьогоднішня подорож? Чим?
  • Запишіть свої враження (див. роздруківку “Мої враження”).
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ


У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної