ТЕМА 3. Чарівні перетворення

ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Несподівана зустріч

УРОК 1. Чарівні перетворення розпочинаються.
Як безпека перетворюється на небезпеку?

Мета

  • збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
  • закріплювати навички усних обчислень у межах 100;
  • вчити добирати антоніми до слів;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати любов до України, естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина звертається та вітається, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалог на теми, пов’язані з важливими життєвими ситуаціями;
  • розрізняє факти й судження в простому медіатексті, виокремлює цікаву для себе інформацію;
  • розв’язує математичні вирази;
  • добирає антоніми до слів;
  • зіставляє почуте з власним досвідом;
  • визначає логічну послідовність подій.

Обладнання

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

1

Пальчикова гра “Доброго ранку”.

Сьогодні привітаймося незвичним способом — за допомогою пальчиків.

2

Вправа “Три бажання” (див. роздруківку “Три бажання”).

Кожен з вас любить фантазувати. А що було б, якби ми знайшли чарівний капелюшок, який може виконати три бажання? Які бажання вам хотілося б йому загадати? Напишіть про це. Якщо хочете, розкажіть про свої бажання.

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

2. Повідомлення теми уроку

1

Вправа “Збери башточку”.

Щоб дізнатися, над якою темою ми будемо працювати протягом наступного місяця, треба зібрати цеглинки конструктора “Лего” у башточку, як на зразку, прочитати склади й утворити з них слова.


2

Вправа “Асоціації” (зош. с. 34, завд. 1).

Що ви уявляєте, коли чуєте словосполучення “чарівні перетворення”? Запишіть.

3

Повідомлення теми.

Мандрівка нашою Батьківщиною з кумедними жевжиками триває. Вивчаючи цю тему ми:

  • побуваємо у Запорізькій, Закарпатській, Івано-Франківській та Київській областях;
  • дізнаємося, які чарівні перетворення відбуваються у природі восени і чому воду називають чарівницею;
  • навчимося визначати свіжість курячого яйця і довідаємося, які дива відбуваються під його шкаралупою;
  • пригадаємо шлях, який долає зернятко, аби стати хлібиною, і довідаємося про трагічну сторінку в історії України — Голодомор.

Цього місяця ми шукатимемо відповіді на запитання:

  • Як безпека перетворюється на небезпеку?
  • Як небезпеку перетворити на безпеку?
  • Чому воду називають чарівницею?
  • Як опинитися в минулому без чарівної палички?
  • Чим приваблює природа Карпат?
  • Чим цікаве яйце?
  • Як зернятко перетворюється на хліб?

3. Робота за малюнком

 

Розгляньте уважно малюнок у підручнику (підр. с. 72-73).

  • Де перебувають усі ці люди?
  • Назвіть відділи, які є в цьому магазині.
  • На які страви можна перетворити борошно, овочі, фрукти, яйця?
  • На яку інформацію треба звертати увагу, перш ніж купувати продукт?
  • Що є на малюнку такого, чого не може бути насправді? Чому?
  • Знайдіть на малюнку людину, яка має те, що допоможе їй уникнути зайвих покупок.
  • Хто з покупців задоволений, а хто розгублений? Що допомагає зрозуміти їхні емоції?
  • Поясніть, як малюнок стосується нашої теми “Чарівні перетворення”.

4. Осінні перетворення

1

Відгадування загадки.

Прийшла дівчина до хати,
узялась хазяйнувати:
вправно скриню відімкнула,
в жовту свитку ліс вдягнула.
(Осінь)

  • Як ви здогадалися, що це осінь?
  • За вікном – листопад, останній місяць осені. Вона продовжує свою творчу роботу. Щоразу красуня підбирає собі нове вбрання. Які кольори в осені? Яке вбрання у кожного її місяця?

2

Слухання пісні “Осінь в лісі”.

  • Про які осінні перетворення в природі ви почули в пісні?

3

Робота з текстом (зош. с. 34, завд. 4).

  • Прочитайте текст і доповніть його наліпками.
  • Про які ще осінні перетворення розповідається у тексті?

4

Робота з антонімами (див. роздруківку “Доберіть антоніми”).

До виділених слів доберіть протилежні за значенням слова так, щоб похмура картина природи змінилась на протилежну. Доберіть заголовок.

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

5. Фізкультхвилинка “Чарівні перетворення”

 

Пропоную вам за сигналом “перетворитися” на один з об’єктів світу живої природи (тварину, дерево, квітку, птаха).

Методичні поради

Фізкультхвилинка нагадує гру “Море хвилюється…”. Її можна проводити на килимку або біля парт, надати можливість дітям порухатись. Учитель рахує: один, два, три. На рахунок “три” діти завмирають. Учитель проходить і торкається “фігури”. “Фігура” оживає і дитина розповідає, ким або чим вона себе уявляє. Дитина, яка розповіла про себе, “оживляє” наступну “фігуру”.

6. Чарівні перетворення чисел і слів

  • Як ви думаєте, чи тільки в природі відбуваються чарівні перетворення?
  • Чи можуть такі перетворення відбуватися з числами, словами?

1

Вправа “Перетворення цифр” (зош. с. 34, завд. 2).

  • Подивіться, як Яна перетворила цифри на тваринку.
  • Яку цифру на яку тваринку вона перетворила?
  • Розкажіть, які перетворення відбуваються із зайцем у природі.

Пофантазуйте і перетворіть подані цифри на звірят або якісь предмети (зош. с. 34, завд. 3).

2

Вправа “Магічні квадрати” (див. роздруківку “Магічні квадрати”).

У магічному квадраті сума чисел по горизонталі, вертикалі і діагоналі дорівнює одному й тому самому числу. Розгляньте магічні квадрати.

Поміркуйте, чи можна створити ще один магічний квадрат, додавши числа в клітинки. Спочатку висловіть гіпотезу, потім виконайте всі дії та перевірте, чи вийшов у вас магічний квадрат.

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

3

Вправа “Перетвори числа” (див. роздруківку “Перетвори числа”).

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

4

Вправа “Зашифровані слова” (див. роздруківку “Зашифровані слова”).

Уважно прочитайте речення. Знайдіть зашифровані назви дерев. Запишіть їх за абеткою.

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

7. Підсумок

 

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок?
  • Що нового для себе дізналися?
  • Про що хотілося б дізнатися більше?
  • Які чарівні перетворення найбільше вразили?
  • Про що сьогодні дізналися вперше?


У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної