ТЕМА 3. Чарівні перетворення
ТИЖДЕНЬ 4. ПРИГОДА 4. Крихка знахідка
УРОК 28. Підсумковий урок з теми “Чарівні перетворення”.
Перевір себе
Мета
- узагальнити й систематизувати знання дітей з теми;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- розвивати самостійне мислення, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати естетичний смак.
Очікувані результати навчання
- дитина виявляє інтерес до подорожей Україною;
- зіставляє прочитане з власним життєвим досвідом;
- використовує відповідні емотикони для вираження своїх емоцій;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, в пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень.
Обладнання
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- мікрофон;
- аркуші для вправи “Факти та вигадки»;
- ножиці, кольорові олівці, клей;
- роздруківки “Життєвий цикл метелика”, “Незакінчене речення”;
- чай, склянки, лимонна кислота, сода для дослідження.
Методичні поради
У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня підготовки класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
1 |
Вправа “Я — сонце”. Привітаймося із сонячними промінцями і перетворімося на маленькі сонечка. “Я — маленьке сонце. Я прокидаюся. Я вмиваюся. Я розчісую свої промінці й піднімаюся вільно та урочисто. Я — велика куля. У мене є багато тепла і світла. Я — велике сонце. Я дарую своє тепло всім: небу, хмаркам, річці, полям, тваринам, людям. Я усміхаюся через те, що маю таке щастя — дарувати тепло.”
|
2 |
Вправа “Мікрофон”. Продовжте речення “Я сьогодні…” і розкажіть про себе. Наприклад: “Я сьогодні веселий, бо не спізнився до школи” або “Я сьогодні впевнена, що дізнаюся щось нове”. |
2. Повідомлення теми
|
Жевжики з нетерпінням чекають продовження мандрівки Україною. Але для того, щоб мандрувати далі, маємо пригадати наші подорожі впродовж місяця й узагальнити знання, які ми здобули. |
3. Узагальнення й систематизація знань
1 |
Вправа “Факти та вигадки”. |
Методичні порадиОб’єднайте дітей у групи. Запропонуйте кожній групі скласти список тверджень з теми, у якому будуть і факти, і вигадки. Діти мають виконати це завдання за 5–7 хвилин. Потім нехай групи обміняються списками тверджень. Кожна група за 3–4 хвилини має визначити, які з тверджень у списку є істинними, а які — хибними. Групи презентують роботу, обґрунтовуючи свій вибір. |
2 |
Поповнення скриньки жевжиків. Ми з вами побували в Запорізькій, Закарпатській, Івано-Франківській та Київській областях. Щоразу жевжики поповнювали свою скарбничку чимось цінним. Пропоную додати до скриньки скарби, які допоможуть нам пригадати й розповісти про наші подорожі.
|
Методичні поради“Скарби” — це слова, що асоціюються з місцями, де ми подорожували. До Запорізької області на великій мапі (а діти у своїх робочих зошитах на маленьких мапах) можна записати “Хортиця, Дніпровська ГЕС”. До Закарпатської області — “Карпати, водоспади, Ужгород”, до Івано-Франківської області — “Говерла, Буковель, Яремче” тощо. Дивлячись на таку мапу, діти зможуть пригадати не лише де вони уявно побували, а ще й цікавинки цих місцевостей. Таку роботу можна проводити в кінці кожного місяця після вивчення певної теми, а можна й завершуючи подорож певною областю. Тоді на підсумковому уроці можна скористатися записами з мапи й поставити за ними запитання дітям. |
4. Чарівні перетворення тривають
1 |
“Розгадай чайнворд” (зош. с. 49, завд. 1). Розгадайте чайнворд. Із виділених букв утворіть слово — назву тварини, у житті якої відбуваються чарівні перетворення. Пригадайте, які саме. (Метелик) |
2 |
Перегляд відео “Життєвий цикл метелика”. Перегляньте відео й перевірте правильність ваших розповідей щодо чарівних перетворень метелика.
|
3 |
Перегляд відео “Народження метелика”.
|
4 |
Практична робота “Життєвий цикл метелика” (див. роздруківку “Життєвий цикл метелика”). |
Методичні порадиПриготуйте роздруківки за кількістю дітей. Попросіть їх спочатку розфарбувати малюнки, а далі поясніть, що вони мають вирізати метелика по контуру і на смужку між крильцями приклеїти картинки з життєвим циклом метелика у правильній послідовності. Коли робота буде готова, попросіть дітей з’єднати крильця, щоб вийшов метелик. Смужка з життєвим циклом заховається під крильцями, якщо ж крильця роз’єднати, то діти знову побачать ці зображення. |
5. Фізкультхвилинка “Україно, ми твоя надія”
|
6. Чарівні перетворення з чаєм
1 |
Проведення дослідження. |
Методичні порадиЗапитайте дітей, які чарівні перетворення можуть відбутися зі звичайним чорним чаєм. Перед тим, як додати у склянку з чаєм лимонну кислоту, поцікавтеся, що, на думку дітей, відбудеться з чаєм? Те саме зробіть перед тим, як будете додавати соду. Поясніть дітям, що за процеси відбулися або увімкніть відео, попросіть учнів уважно переглянути його і пояснити, які перетворення відбулися з чаєм і завдяки чому вони відбулися. |
2 |
Перегляд відео “Цікавий дослід з чаєм”.
|
7. Рефлексія
|
1 |
Вправа “Оціни” (зош. с. 49, завд. 2). Оцініть, наскільки добре ви виконали завдання. |
2 |
Вправа “Продовж речення” (зош. с. 49, завд. 3). Продовжте речення: Цього місяця я зробив / зробила для себе такі відкриття… |
3 |
Продовжте речення (див. роздруківку “Незакінчене речення”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |