ТЕМА 6. Світ невидимий

ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Жевжики-рятувальники

УРОК 4. “Українська Венеція”.
Які невидимі зв’язки є у природі?

Мета

  • продовжити ознайомлювати дітей з унікальними містами Одеської області;
  • ознайомити з особливостями міста Вилкове, з його символікою;
  • закріпити вміння письмово ставити запитання за готовими відповідями;
  • закріпити правило написання власних назв іменників;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати допитливість, бережне ставлення до водних ресурсів України, естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
  • ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
  • ставить запитання різної спрямованості: до змісту твору, до автора, до читача;
  • висуває власні гіпотези;
  • знає, чому місто Вилкове має таку назву.

Обладнання

  • підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
  • звичайний зошит;
  • плакат зі світлинами і смужками — підписами;

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

 

Вправа “Думки” (див. роздруківку “Думки”).

Пригадайте всі свій сьогоднішній ранок. З якими думками ви збиралися і йшли до школи? Запишіть або намалюйте свої думки.

Методичні поради

У кожного на парті є аркуш, на якому намальований контур голови. Всередині контуру, над лінією, діти записують думки, які були в них вранці, потім вирізають і прикріплюють до дошки.

  • У кого є бажання поділитися своїми думками? Як ви це зробите?
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

2. Вправа “Пригадай”

 

Пригадайте, територією якої області ми подорожували минулого тижня.

  • У яку область перелетіли?
  • Що ви знаєте про Одесу?

Поглибте свої знання, виконавши завдання.

ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ

3. Повідомлення теми уроку

 

Одеса — чудове місто, розташоване на березі Чорного моря. Це місто відоме не тільки в Україні, а й за її межами. Проте на території Одеської області є ще багато дивовижних, гарних і відомих місць. До одного з них ми з вами завітаємо.

4. Передбачення про назву міста

 

Розшифруйте назву міста. Хто вже зрозумів, куди ми здійснимо уявну мандрівку?

коВилве

  • Як ви думаєте, чому місто має таку назву — Вилкове?

5. Вправа “Пройди лабіринтом”

 

Марко разом із батьком приїхав до своєї двоюрідної сестри Олі, яка мешкає в місті Вилковому на Одещині. Пройдіть лабіринт і довідайтесь, як іще називають це місто (підр. с. 32, завд. 1).

Перевірте себе

  • Поміркуйте, чому воно отримало таку назву.

6. Тривалість екскурсії

 

Вилкове — незвичайне місто. Сюди приїжджає багато туристів, для яких проводять цікаві екскурсії. Оля теж показала братові місто. Визначте тривалість їхньої екскурсії (підр. с. 32, завд. 2).

Перевірте себе

7. Перегляд відео “Україна вражає — Вилкове”

 

У кожного на парті є бортовий журнал (див. роздруківку “Бортовий журнал”). Подорожуючи Вилковим, нам потрібно його заповнити.

  • Що ви вже знаєте про Вилкове?

Ваше завдання уважно переглянути відео й записати у свої бортові журнали, що нового ви дізналися про Вилкове.

  • Що вас вразило / здивувало?
  • Чи захотілося відвідати це унікальне місто?
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

8. Розповідь про Вилкове

 

Вилкове розташоване в Кілійському районі Одеської області. Місто було засновано 1746 року й мало назву Посад Липованське. Завдяки численним каналам (місцеві жителі їх називають єриками), проритим уздовж вулиць, це місто ще називають “Українською Венецією”. Тож човен тут є звичнішим засобом пересування, ніж автомобіль.

Більшість мешканців Вилкового — рибалки. Вилкове відоме ще як місце виноградарства та вирощування полуниць. Поблизу Вилкового створено ботанічний заказник місцевого значення “Ліски”.

9. Фізкультхвилинка “Арам Зам Зам”

 

Танцюйте, співайте й веселіться! Слова, що легко запам’ятовуються, та радісна мелодія припадуть вам до душі.

10. Фотоколаж “Вилкове — «Українська Венеція»”

 

Завантажте роздруківку та створіть фотоколаж (див. роздруківку “Фотоколаж”).

Методичні поради

Це завдання можна виконувати в групах або всім класом. Заздалегідь приготуйте ватман (для класу) або аркуші формату А3 (за кількістю груп), роздруківки світлин і фотострічок. Діти роздивляються світлини міста, історичні пам’ятки тощо, шукають підписи і підклеюють до них підписи. Потім пояснюють, чому обрали такі підписи.

Читати далі

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

11. Заповнення «Паспорта міста»

 

Розгляньте аркуш, який лежить перед вами (див. роздруківку “Паспорт міста”). Зігніть його навпіл. У вас вийде книжечка. На титульній частині контуром виділена серія паспорта і назва, є також герб міста. Вам потрібно навести і розфарбувати букви й цифри. На звороті написано: “Ким видано” — напишіть своє прізвище та ім’я, “Дата видачі” — сьогоднішню дату. Розгорніть книжечку і розгляньте її зміст. Ви маєте заповнити рядочки.

А далі почнеться ваша творча робота. На правій частині паспорта є чудова квітка, у центрі якої записано: “Особливі відмітки”. На кожній пелюстці запишіть по одному факту, який ви запам’ятали про Вилкове. За бажання ви можете прочитати додаткову інформацію.

Не забудьте записати “Цікавинку” — той факт, який найбільше зацікавив, здивував.

Оцініть свою роботу: виберіть один із трьох варіантів і зафарбуйте кружечок поряд із ним.

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

12. Підсумок

1

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок?

2

Вправа “Незакінчене речення” (див. роздруківку “Незакінчене речення”).

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

3

Вправа “Думки”.

Пригадайте свої думки. Чи змінилися вони під кінець уроку? Зніміть зображення контуру голови й запишіть свої нові думки під лінією.



У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної