ТЕМА 9. Я — людина

ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 1. Душа народу

УРОК 12. Готуємося до подорожі.
Що в мене спільного з моїми родичами?

Мета

  • дати знання про види велосипедів, екіпірування велосипедиста;
  • вчити правила дорожнього руху;
  • формувати розуміння важливості дотримання правил усіма учасниками дорожнього руху, зокрема велосипедистами;
  • збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати уважність, пильність, естетичний смак.

Очікувані результати навчання

  • дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
  • об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
  • висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
  • підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
  • зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
  • ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
  • наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
  • знає правила дорожнього руху, дотримується їх, безпечно їздить на велосипеді, виховує в собі пильність, уважність.

Обладнання

  • підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 2);
  • звичайний зошит;

Методичні поради

У конспекті не вказані обов’язкові і необов’язкові завдання для учнів. Учитель на свій розсуд і залежно від рівня класу може вибрати ті завдання і вправи, які будуть цікавими і корисними для учнів.

ХІД УРОКУ

1. Емоційне налаштування

1

Привітання — руханка-танок “Привіт, привіт”.

Виконайте руханку. Чи тільки такі рухи можна виконувати під пісню? Придумайте свій танок-руханку.

2

Вправа “Башточка настрою”.

Оберіть цеглинку, колір якої символізуватиме ваш настрій. А тепер побудуємо “башточку настрою”.

  • Цеглинок якого кольору в нашій башточці найбільше? Про що це свідчить?
  • Чи є в нашій башточці цеглинки, які вказують на сумний настрій дітей?
  • Надайте свої поради щодо того, як поліпшити настрій.

2. Онлайн-вправа “Ми — мандрівники”

 

Куди можна вирушити в подорож?

ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ

3. Вправа “Відгадай”

 

Бачу нетерпіння у ваших очах. Куди ж ми помандруємо, про що нове дізнаємося, до кого завітаємо? А головне — на чому вирушимо в мандри?

  • Пронумеруйте кольорові смужки так, щоб вийшла загадка. Прочитайте її. Відгадку запишіть (див. роздруківку “Відгадай”).
ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

4. Вправа “Роз’єднай”

 

Що таке велосипед?

Слово “велосипед” походить від латинських слів “velox” — швидкий і “pedis” — ноги. Тобто в перекладі означає “швидконіг”.

  • Розділіть речення на слова і дізнайтеся, як працює велосипед (див. роздруківку “Роз’єднай”).
  • Для чого потрібен велосипед?
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

5. Вправа “Бортовий журнал”

  • Запишіть, що вам відомо про велосипед.
  • Поділіться своїми знаннями.
Я знаю Я дізнався / дізналася
   

Протягом уроку ми дізнаємося багато нового й цікавого про цей вид транспорту. Ваше завдання бути уважними і під час виконання різних завдань заповнити другу колонку таблиці.

6. Комікс “Готуємося до подорожі”

 

Велосипед — улюблений вид транспорту дітей і дорослих. Для одних — це розвага, для інших — засіб пересування. Щоб їздити на велосипеді було безпечно, треба знати певні правила й дотримуватися їх.

Дізнайтеся, чому треба добре готуватися до подорожі (підр. с. 125).

ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ

Запитання для обговорення:

  • Як діти готувалися до змагання? Навіщо?
  • Чи всі це робили однаково? Чому?
  • Як готувалися б ви? Чому саме так?
  • Чому варто завжди готуватися до змагань?
  • Що треба робити насамперед?
  • Хто переміг у змаганнях? Чому? Що допомогло переможцю?
  • Що ви порадили б хлопчику, який прийшов останнім?
  • Наведіть три аргументи на користь ретельної підготовки до змагань.
  • Чи лише до змагань треба ретельно готуватися?
  • Чи завжди під час змагань все залежить від ретельності підготовки?
  • Чому учасникам будь-яких змагань завжди бажають удачі?
  • Що ми маємо робити, аби перемогти?
  • Чи можемо ми стати переможцями в усіх змаганнях?
  • Створіть пам’ятку про те, як треба готуватися до активного дозвілля.

7. Фізкультхвилинка — руханка “Тук-тук-тук”

8. Вправа “Склади слова”

 

Складіть нові слова зі слова ВЕЛОСИПЕД і запишіть їх у зошит. Визначте, до яких частин мови належать слова, що ви придумали.

9. Читання з позначками

 

Прочитайте текст про історію створення велосипеда (див. роздруківку “Читання з позначками”). Біля кожного факту поставте відповідний знак.

+ — це я вже знаю;

 — нова для мене інформація;

! — це цікаво і несподівано;

? — хочу дізнатися про це більше.

  • Яка інформація була вам уже відома?
  • Про що дізналися вперше?
  • Що було несподіваним?
  • Про що захотілося дізнатися більше?
ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

10. Вправа “Поєднай”

 

Розгляньте зображення велосипедів різних видів і поєднайте з їх призначенням (див. роздруківку “Поєднай”).

ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ

11. Перегляд відео “Усе про безпеку велосипедистів”

Сьогодні є велосипеди на будь-який смак — дитячі, жіночі, циркові, дорожні, спортивні. Але правила безпеки однакові для всіх велосипедистів. Ці правила треба твердо знати й дотримуватися їх. Адже велосипед — це не просто іграшка, а реальний транспортний засіб.

  • Які правила безпеки велосипедистів ви знаєте?
  • Про які правила дізналися?

12. Вправа “Поясни”

 

Розгляньте малюнок і поясніть, яке екіпірування має бути у велосипедиста. Поясніть свої міркування.


13. Вправа “Можна — не можна”

 

Приготуйте цеглинки зеленого і червоного кольорів. Послухайте початок фрази, якщо її треба закінчити словом “можна”, підніміть цеглинку зеленого кольору, а якщо “не можна” — то червоного.

  • По пішохідному переходу їздити…
  • Їздити, не тримаючись за кермо,…
  • Вирушати в дорогу, перевіривши справність велосипеда…
  • Кататися на велосипеді, якщо не справні гальма…
  • Перевозити вантажі, які заважають керувати велосипедом…
  • Велосипедистам рухатись по проїжджій частині, якщо поруч є велосипедна доріжка…
  • Переходити дорогу по пішохідній доріжці, тримаючи велосипед у руці…

14. Підсумок

 

Рефлексія.

  • З яким настроєм ви закінчуєте урок?
  • Що нового дізналися та записали в таблицю про велосипед?
  • Чи була для вас сьогоднішня подорож цікавою і корисною? Чим саме?


У конспекті уроку використано матеріали Тетяни Гуркіної