ТЕМА 2. Машина часу
ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Як з’явилися музеї
УРОК 1. Машина часу поряд з нами.
Що будемо вивчати протягом місяця?
Мета
- активізувати пізнавальну діяльність дітей, їхній життєвий досвід;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування, естетичний смак;
- виховувати пізнавальний інтерес.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки зі спостережень і досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію.
Обладнання
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Створімо собі гарний настрій! Знайдіть очима сусіда / сусідку й усміхніться так, щоб стало приємно і йому / їй, і вам. |
2. Вправа “Башточка побажань”
|
Діти говорять одне одному побажання, вибирають по одній цеглинці відповідного своєму настрою кольору й викладають башточку.
|
3. Вправа “Учора, сьогодні, завтра”
|
Розкажемо трошки про себе. Розповідайте тільки те, що вам хочеться. |
Методичні поради
Учитель / учителька по черзі кидає дітям м’яч, промовляючи “Учора я…”, “Зараз я …” або “Завтра я…”. Той / та, хто його впіймає, має продовжити фразу. По завершенню вправи запитайте дітей:
- Про що розповідати було легше (складніше)? Чому?
- Що у ваших відповідях ще може змінитися, а що ні? Чому?
- Чи можна змінити минуле? Чому? А майбутнє?
- Чи хотілося б вам повернутися в минуле? Чому?
- Куди найбільше мрієте потрапити: у минуле чи в майбутнє? Чому?
- Коли майбутнє стає минулим? А теперішнім?
Далі у вас є гарна нагода поговорити про минулий, теперішній і майбутній час — пригадати, коли ми вживаємо у мовленні дієслова певного часу, як їх відрізнити одне від одного, навіщо нам це потрібно. Можна взяти будь-який текст і знайти в ньому дієслова, вжиті в різних часах.
4. Вправа “Пазли”
|
А щоб дізнатися, що нового й цікавого на нас чекає, маємо попрацювати в командах, зібрати пазли і здогадатися, про що говоритимемо сьогодні на уроці (див. роздруківку “Пазли”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
Методичні поради
Заздалегідь розріжте картинки на фрагменти й розкладіть їх у конверти / файли. Об’єднайте дітей у групи й попросіть зібрати пазли. Запропонуйте дітям пофантазувати і сказати, що спільного в цих малюнків. (Усе це — зображення машини часу). За якими ознаками вони зрозуміли, що на пазлах машина часу? Що вони знають про машину часу? А чи існує насправді така машина?
5. Вправа “Продовж речення”
|
Продовжте речення: (зош., с. 18, завд. 3) Якби у мене була машина часу, то я помандрував би / помандрувала б… |
6. Повідомлення теми місяця
Вивчаючи цю тему, ви:
|
7. Фізкульхвилинка “Україно, ми твоя надія”
|
Відпочинемо й порухаємося разом. |
8. Робота за сюжетною картиною
|
Звісно, машина часу — це добре. Та на жаль, її ще не створили. Але ж ми можемо дізнатися про минуле (підр., с. 38-39).
|
9. Онлайн-вправа “Тест на уважність”
|
Роздивіться сюжетну картину на с. 38-39 підручника “Я досліджую світ” упродовж трьох хвилин. Закрийте підручник і дайте відповіді на запитання. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ
|
10. Вправа “Обчисли”
|
У давнину люди не знали цифр, у них не було годинників. Вони вигадували різні способи лічби: за допомогою вузликів, камінчиків, паличок, мушель. Розшифруйте записи давніх людей: упишіть цифри та знаки у квадратики, полічіть і запишіть результат. (див. роздруківку “Обчисли”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
11. Рефлексія
|
Методичні поради
Останнє запитання допоможе вам дізнатися про бажання дітей і побудувати подальші уроки так, щоб їм було цікаво.