ТЕМА 2. Машина часу
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 2. Смачні музеї
УРОК 11. Історія цукерок.
Де з’явилися цукерки?
Мета
- ознайомити дітей з історією виникнення цукерок та процесом їх виготовлення;
- формувати вміння шукати й перевіряти інформацію;
- формувати вміння обирати діяльність, яка несе задоволення та користь;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки зі спостережень і досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію;
- знає історію виникнення цукерок.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “Смайлик настрою”, “Порівнюємо, не рахуючи”;
- мішечок;
- різноколірні олівці.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Американський винахідник Генрі Форд колись сказав: “Зібратися разом — це початок, триматися разом — це прогрес, працювати разом — це успіх!” Ми зібралися, тримаємося разом і починаємо працювати. Бажаю вам усім успіху! |
2. Гра “Мішечок уподобань”
|
Я принесла ось такий мішечок. Це – мішечок уподобань. У ньому дуже багато різних смайликів. Зараз ми будемо передавати мішечок одне одному. Кожен, у кого в руках буде мішечок, скаже, що йому подобається у навколишньому, а потім дістане з мішечка смайлик і домалює на ньому свій настрій (див. роздруківку “Смайлик настрою”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
3. Графічний диктант
|
Накресліть малюнок. Слухайте уважно: я називатиму кількість клітинок і напрямки руху. Починайте від крапки. |
Методичні поради
Це завдання можна дати дітям для самостійного виконання у звичайних зошитах (заздалегідь напишіть на дошці або роздрукуйте напрямки руху), а можна виконати у вигляді диктанту.
|
4. Завдання від цукерки
1 |
Не виконуючи обчислень, порівняйте, у кого більше цукерок (див. роздруківку “Порівнюємо, не рахуючи”). Поясніть, що допомогло швидко отримати відповідь і не помилитися. ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
2 |
Доберіть спільнокореневі слова до слова “цукерка”. Визначте, до яких частин мови належать спільнокореневі слова. |
5. Повідомлення теми уроку
Сьогодні в нас солодкий урок — ми дізнаватимемося історію цукерок. Цукерка — кондитерський виріб, виготовлений переважно із цукру або шоколаду. Слово “цукерка” походить від слова “цукор”, адже саме він є одним з основних складників цього кондитерського виробу. Сьогодні ми здійснимо мандрівку в минуле, щоб дізнатися, де з’явилися цукерки та з чого їх виготовляли. |
6. Вправа “Розгадай”
|
Розгадайте ребус і довідайтеся, яку країну вважають батьківщиною цукерок (підр., с. 50, завд. 1). |
7. Вправа “Збери речення”
|
Складіть речення з поданих слів і довідайтеся, якими були перші цукерки (підр., с. 50, завд. 2) |
8. Руханка танець “Marshmallow Dance”
|
9. Перегляд відео “Світ чекає на відкриття. Цукерки”
|
10. Читання з позначками
|
Методичні поради
Запропонуйте дітям об’єднатися в групи чи пари, знайти відповіді на свої запитання, а на наступних уроках знайдіть час, щоб діти розповіли не тільки про результати своїх досліджень, а й поділилися лайфхаками, як знайшли та перевірили інформацію.
Ви також можете запропонувати дітям іншу діяльність — знайти твори мистецтва, які розповідають про цукерки, солодкі пам’ятки, рецепти саморобних цукерок тощо. Дайте дітям змогу виконати цікаве для них завдання і розповісти про результати.
11. Віртуальна екскурсія “Виробництво цукерок та печива”
|
Пропоную вам вирушити у віртуальну екскурсію та подивитися на сучасне виробництво цукерок та печива.
|
12. Рефлексія
|
|
Вправа “Продовжте речення” Сьогодні я дізнався / дізналася…
|