ТЕМА 2. Машина часу
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 2. Смачні музеї
УРОК 13. Історія картоплі.
Чи давно люди вирощують картоплю?
Мета
- продовжувати формувати уявлення про культурні рослини та їх значення для людини;
- ознайомити дітей з історією вирощування картоплі в різних країнах світу;
- розширити і збагатити знання про картоплю;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування, естетичний смак;
- виховувати бажання примножувати природу та її багатства.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки зі спостережень і досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію;
- знає історію вирощування картоплі в різних країнах світу.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “Банка позитиву”, “Хмара слів”, “Цікаві факти про картоплю”, “Кошик вражень”;
- стікери.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
1 |
Вправа “Усмішка” Ось дзвінок нам дав сигнал —
|
2 |
Вправа “Банка позитиву” Запишіть на стікері й “покладіть” у банку позитивне слово, яке починається на першу літеру вашого імені (див. роздруківку “Банка позитиву”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
2. Передбачення теми. Вправа “Відгадай”
|
Бачу нетерпіння у ваших очах. Щоб дізнатися, куди ми вирушимо і з ким познайомимося, пропоную вам виконати завдання. Відгадайте загадку. Назвіть ознаки, за якими здогадалися, про що йдеться. Під землею народилась
|
3. Хмара слів
|
Методичні поради
Зверніть увагу дітей, що розмова про картоплю триватиме й на наступному уроці. Тому попросіть їх зберегти хмару слів, а краще — наклеїти її у звичайний зошит і скористатися нею на наступному уроці.
4. Повідомлення теми уроку
|
Ми вирушимо в гості до картоплі й дізнаємося, звідки вона родом і як з’явилася в нашій країні. |
5. Цікаві факти про картоплю
|
Прочитайте цікаві факти про картоплю (див. роздруківку “Цікаві факти про картоплю”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
6. Фізкультхвилинка. Руханка-танець "Cucumber Dance"
|
Уявіть, як великі кругленькі бульби картоплі танцюватимуть разом з огірком, і затанцюйте запальний танок. |
7. Вправа “Віднови”
|
Відновіть прислів’я. Поясніть, як ви його розумієте (підр., с. 52, завд. 1). |
8. Вправа “Довідайся”
|
Наталя довідалася, що картопля примандрувала в Європу з Південної Америки. Її почали вирощувати індіанці ще 13 000 років тому. Вони називали її словом “папа”. Довідайтеся, як називають цей коренеплід у різних регіонах України (підр., с. 52, завд. 2). Інформація для вчителя Картопля — неймовірний овоч: люди про неї знають вже не один десяток тисяч років. Учені вважають, що першими про картоплю дізналися індіанці: вони знайшли в горах Південної Америки невідому їм рослину і з часом навчилися готувати з неї смачні та поживні страви. Індіанці дуже цінували новий овоч, а назвали його “папа”. Але індіанці жили відокремлено від усього світу, тому про їхні відкриття ніхто, крім них, не знав. Коли іспанці почали освоювати Південну Америку, вони знайшли дивину — “борошнисті корені”, спробували приготувати, смак страв їм неймовірно сподобався, адже нагадав делікатес — трюфелі, гриби, які також ростуть під землею. Тож картопля отримала ще й другу назву на честь трюфеля. Так картоплю відкрили вдруге. Але коли картоплю привезли до Європи, її стали вирощувати як декоративну рослину — її квітами прикрашали зачіски та костюми, робили з них вишукані букети. Винахідливий агроном-любитель Антуан Парманьє вирішив посадити картоплю на власному городі й вирощувати для себе. Він пригощав стравами з картоплі всіх, хто не вірив у неї. Щоб люди зацікавилися, він переконав короля Людовіка ХVI виставити охорону біля “дорогоцінної” культури. І селяни стали потихеньку викопувати клубні й таємно вирощувати й собі, а хитрий агроном потихеньку радів з цього. В Україні картоплю вперше почали вирощувати на Харківщині у 1780 році. Проте вчені зазначають, що про підземний овоч знали набагато раніше — картоплю вирощували ще запорозькі козаки, а це XV—XVI ст. То як картопля отримала свою сучасну назву, адже починалося все з “папа”? З італійської мови “тартуфало” перейшло в німецьку вже як “картоффель” (так для німців звучало милозвучніше), потім поляки стали вимовляти назву овоча трохи інакше — картофля, а це вже майже як вже звична нам назва “картопля”. На дошці: Папа — тартуфоло — картоффель — картофля — картопля. |
9. Вправа “Пригадай”
|
Розгляньте зображення картоплі. Пригадайте назви органів рослини. Наклейте відповідні наліпки (зош., с. 24, завд. 1). |
10. Вправа “Віднови”
|
Хрещений Наталі — агроном. Він знає все про вирощування картоплі. Відновіть діалог між ним і похресницею (підр., с. 52, завд. 3) Довідничок: Селекціонер — фахівець, який виводить або вдосконалює сорти рослин чи породи тварин. |
11. Рефлексія
|
|
Вправа “Кошик вражень” Тепер ми з вами багато знаємо про картоплю. Пропоную заповнити кошик картоплею. Запишіть на картоплинці свої враження від сьогоднішнього уроку й покладіть у кошик (див. роздруківку “Кошик вражень”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУСьогодні я дізнався / дізналася…
|
12. Домашнє завдання
|
Принести на наступний урок 2 картоплини та сірники (для творчої роботи). |
Методичні поради
Домашнє завдання є рекомендованим. Може бути не на кожному уроці. Пропонуємо час від часу давати дітям додому певну роботу, адже для них це можливість зробити щось самостійно, а потім здивувати всіх.