ТЕМА 2. Машина часу
ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 3. Реальний музей вигаданої людини
УРОК 16. Пригода третя “Реальний музей вигаданої людини”.
Що має вміти детектив?
Мета
- розширити і збагатити знання дітей про види музеїв;
- формувати уявлення по професію “детектив” і риси характеру, які такій людині потрібні;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування, естетичний смак;
- виховувати шанобливе ставлення до культурної спадщини інших народів.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- робить висновки зі спостережень і досліджень разом з учителем або самостійно;
- доброзичливо висловлює своє ставлення до думок інших (поділяє їх повністю чи частково або аргументовано відхиляє);
- читає подумки та виразно вголос тексти різних видів;
- знаходить у тексті відповіді на поставлені запитання;
- висловлює свою думку, висуває власні гіпотези;
- досліджує природний об’єкт / явище, описує перебіг дослідження;
- узагальнює результати досліджень;
- розрізняє у мовленні однозначні та багатозначні слова;
- знає про існування музею Шерлока Голмса в Лондоні.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “Шість бананів”, “Загадкові записи”, “Який він — Шерлок Голмс?”;
- кольорові олівці.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Вправа “Ранкові враження”
Сьогодні я помітив / помітила…
|
2. Вправа “Що спільного?”
|
Прочитайте слова і поміркуйте, з чим усі вони пов’язані.
|
3. Вправа “Пригадай”
|
4. Вправа “Поміркуй”
|
5. Вправа “Шість бананів”
|
6. Що означає слово “детектив”?
Інформація для вчителя Детектив (з англ. “агент розшуку”, з лат. — detectio «розкриття») — різновид літературних творів, у яких розкривається певна таємниця, пов’язана зі злочином. Детектив — фахівець, який розслідує злочини, агент розшукової поліції, слідчий. Приватний детектив — особа, що займається приватним розслідуванням.
|
Методичні поради
Об’єднайте дітей у групи, які спробують з’ясувати і пояснити значення слова “детектив”. Можливо, різні групи дадуть різні пояснення. Тоді легко буде з’ясувати, однозначне це слово, чи багатозначне. Якщо ж діти розповідатимуть тільки про одне значення слова, розкажіть їм про друге або роздрукуйте інформацію для кожної групи, попросіть прочитати її та навести власні приклади.
7. Фізкультхвилинка. “А ти готовий?”
|
8. Опрацювання уривка “Реальний музей вигаданої людини” за твором Р. Клочка
1 |
Самостійне читання уривка (підр., с. 56). Прочитайте уважно текст і поясніть, що означають записи на картці (див. роздруківку “Загадкові записи”). |
2 |
Онлайн-вправа “Віднови речення” Пригадайте прочитаний уривок і відновіть речення. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
3 |
Вправа “Два запитання»” Сформулюйте і запишіть два запитання за змістом прочитаного тексту. Поставте їх своїм однокласницям та однокласникам і вислухайте відповіді. |
9. Перегляд відео “Музей Шерлока Голмса у Лондоні”
|
Пропоную вам здійснити віртуальну подорож до музею, про який ми щойно прочитали. Розгляньте уважно, які ж експонати є в цьому музеї.
|
10. Вправа “Поясни”
|
Методичні поради
Роздрукуйте для дітей підказки й попросіть їх обвести у хмаринки або зафарбувати різними кольорами слова, які вони оберуть для характеристики Шерлока Голмса. Зверніть увагу дітей, що їм потрібно буде пояснити свій вибір. За бажання можете доповнити підказку своїми словами або попросіть дітей це зробити.
11. Рефлексія
|
12. Домашнє завдання
|
Методичні поради
Домашнє завдання є рекомендованим. Може бути не на кожному уроці. Пропонуємо час від часу давати дітям додому певну роботу, адже для них це можливість зробити щось самостійно, а потім здивувати всіх.