ТЕМА 2. Машина часу
ТИЖДЕНЬ 4. ПРИГОДА 4. Комп’ютерна історія
УРОК 24. Де і як ми використовуємо новинки техніки.
Як технології змінюють наше життя?
Мета
- формувати уявлення про сучасні технології та їх користь, а також про технології майбутнього;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування, естетичний смак;
- виховувати спостережливість, уважність, наполегливість.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки зі спостережень і досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію;
- знає, як технології змінюють наше життя.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “Думки”, “Незакінчене речення”.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Вправа “Думки” Пригадайте свій сьогоднішній ранок. З якими думками ви збиралися і йшли до школи? У кого є бажання поділитися своїми думками? Запишіть або намалюйте їх (див. роздруківку “Думки”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
Методичні поради
У кожного на парті є аркуш із контурним малюнком голови. Всередині контуру, у верхній частині діти записують (або малюють) думки, які були в них вранці. Нижня частина залишається для підсумку уроку.
2. Вправа “5 слів”
|
Пригадайте й запишіть 5 слів з теми минулого уроку. Поясніть свій вибір. |
3. Передбачення теми уроку
|
Розшифруйте слово. Хто вже зрозумів, про що сьогодні дізнаватимемося?
|
4. Вправа “Утвори слова”
|
Утворіть із букв слова “технології” нові слова. Запишіть їх (зош., с. 30, завд. 1). |
5. Вправа “Обговори”
|
На запитання вчительки “Як технології змінюють наше життя?” Уляна відповіла: “Технології роблять наше життя комфортнішим”. Чи погоджуєтеся ви з думкою дівчинки? Чому? Обговоріть це з однокласниками та однокласницями (зош., с. 30, завд. 2). |
6. Вправа “Прочитай”
|
Прочитайте текст про те, як технології змінюють наше життя. Поділіться цією інформацією в класі. Доповніть розповідь власним прикладом (зош., с. 30, завд. 3). |
Методичні поради
Надайте дітям можливість скористатися власними гаджетами і протягом 5-7 хвилин знайти інформацію, записати її в зошит, а потім поділитися нею з учнями та ученицями класу. Зверніть увагу, що записати треба головне.
7. Перегляд відео “Проєкти, покликані змінити ваше життя”
|
8. Фізкультхвилинка
9. Вправа “Розкажи”
|
Поміркуйте, як технології змінили життя людей, і доповніть речення. Розкажіть про винаходи, які спричинили важливі саме для вас зміни (підр., с. 66, завд. 1). |
10. Вправа “Поміркуй”
|
Орест прочитав в інтернеті новину і переказав її своєму дядькові, який втратив ногу, захищаючи Україну. Як, на вашу думку, той міг сприйняти цю інформацію? Що слід зробити, аби передові технології увійшли в наше життя? (підр., с. 66, завд. 2).
|
11. Вправа “Обчисли”
|
Лікарі порекомендували тітці Дениса щодня побільше ходити. Вона поставила на смартфоні у програмі “Крокомір” мету — 12000 кроків на день — і до обіду пройшла 7690 кроків. Скільки ще кроків вона має пройти сьогодні? (зош., с. 30, завд. 4) |
12. Перегляд відео “Гаджети, які можуть покращити життя сучасного школяра”
|
Як ви гадаєте, які гаджети можна було б придумати, щоб покращити життя школяра?
|
13. Вправа “Поміркуй і дай пораду”
|
Дзвінці подарували смартфон. У перший же день дівчинка подивилася кілька відео на YouTube, завантажила гру й дійшла в ній до третього рівня, зробила кілька світлин і поредагувала їх, а потім писала повідомлення всім знайомим, поки тато не сказав, що час спати. Як ці дії можуть вплинути на її зір, поставу? Як варто планувати своє дозвілля? Які поради ви дасте Дзвінці? (підр., с. 67, завд. 3) |
14. Вправа “Перевір свою пам’ять”
|
Імовірно, в майбутньому роботи зможуть замінити людей багатьох професій. Як гадаєте, що допоможе вам конкурувати зі штучним інтелектом: гарна уява, високий рівень знань, уміння співпрацювати, добра пам’ять? (підр., с. 67, завд. 5)
|
15. Рефлексія
|
З яким настроєм ви закінчуєте урок? |
|
Вправа “Незакінчене речення” (див. роздруківку “Незакінчене речення”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
|
Вправа “Думки”
|