ТЕМА 2. Машина часу
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 1. Як з’явилися музеї
УРОК 8. Презентуємо колекцію.
Готуємо проєкт
Мета
- розкрити дітям чарівний світ людських захоплень;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- вчити поважати захоплення інших;
- виховувати бажання самостійно дізнаватися щось нове та пробувати свої сили в різних сферах діяльності.
Очікувані результати навчання
- дитина вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки зі спостережень і досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “Хмара слів «Захоплення»”, “Обчисли”.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Клас наш радо вас вітає! Настрій кожен гарний має?
|
2. Пригадуємо свої захоплення
1 |
Вправа “Покажи”
|
2 |
Хмара слів “Захоплення” У світі багато цікавого та захопливого. І кожен може знайти собі щось до душі. Захоплення людини — це те, що вона робить не тому, що потрібно, а тому, що їй це подобається, їй цікаво. Майже кожна людина має захоплення. Одні люблять співати, інші — танцювати. Хтось захоплюється малюванням, хтось цікавиться музикою, спортом. А хтось сам вигадав собі захоплення — збирає машинки, фантики, пісні певного виконавця… Захоплення дає можливість повною мірою виявити себе.
|
3 |
Вправа “Обчисли” Оксанка та Андрійко мають багато захоплень. Одне з них — мозаїка. З деталей мозаїки діти склали килимок. Пройдіть цим килимком: виконайте дії ланцюжком (див. роздруківку “Обчисли”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
4 |
Вправа “Упізнай” Послухайте та упізнайте захоплення.
|
5 |
Вправа “Добери” Поміркуйте й доберіть спільнокореневі слова до слова колекціонування. Інформація для вчителя Колекціонувáння — цілеспрямоване збирання, зазвичай, однорідних предметів, що мають певну цінність для власника колекції (наукову, історичну, художню тощо), а також упорядкування та вивчення знахідок. Предметом колекціонування можуть бути пам’ятки матеріальної та духовної культури (рукописи, книжки, монети, поштові марки, витвори образотворчого мистецтва, відеоігри тощо), об’єкти природи (мінерали, рослини, комахи тощо). Є люди, які колекціонують зовсім незвичайні речі: чашки, ложки, афіші, ґудзики, голоси птахів, вірші про тварин, анекдоти, марки, монети, листівки, капелюшки тощо. Аби справа була до душі. Людей, які колекціонують щось, називають колекціонерами. А зібрані та впорядковані предмети — колекцією.
|
3. Руханка “Якщо ти щасливий”
|
Порухайтеся та налаштуйтеся на гарну роботу. |
4. Перегляд відео “Цікаве про колекції”
|
5. Онлайн-вправа “Упорядкуй колекції”
|
Марійка, Петрик та Уляна роздивлялися колекції одне одного й перемішали всі експонати. Допоможіть дітям зібрати всі колекції відповідно до назв. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ
|
6. Повідомлення теми проєкту й підготовка до роботи над ним
|
Методичні поради
Час уроку, який залишається, учитель / учителька використовує для детального пояснення дітям етапів проєкту “Презентуємо колекцію”, робота над яким розпочинається на цьому уроці.
Мета проєкту: розвивати дослідницьку компетентність дітей та вчити реалізовувати її через проєктну діяльність; вчити здобувати інформацію з різних джерел; розширити уявлення учнів та учениць про колекціонування; розвивати допитливість, спонукати дітей до творчості; виховувати пізнавальний інтерес, прагнення до знань.
Термін реалізації: 3 тижні.
Ключові завдання:
- Довідатися, хто які захоплення має.
- Створити або впорядкувати власну колекцію.
Очікувані результати: діти набудуть досвіду та практичних навичок створення / упорядкування колекції; розвиватимуть комунікативні навички та вміння працювати в групі; створять або упорядкують колекцію; влаштують виставку створених / упорядкованих колекцій; розвиватимуть уміння оцінювати й публічно захищати результати своєї роботи.
Етапи навчального проєкту
І етап — організація проєкту та визначення теми і мети проекту (підр., с. 46-47) протягом цього уроку.
ІІ етап — планування проєктної діяльності.
- 1) Визначення спільних інтересів для створення / упорядкування колекції.
- 2) Формування груп / пар (якщо це потрібно). Учні та учениці класу об’єднуються у творчі групи / пари за спільними інтересами.
- 3) Розглядання ідей щодо впорядкування експонатів колекції (підр., с. 46-47).
ІІІ етап — реалізація проєкту (протягом трьох тижнів).
- 1) Складання плану роботи над проєктом (діти разом з учителем).
- 2) Розподіл обов’язків між членами груп / пар.
- 3) Самостійна робота дітей. Допомога батьків, учителя.
IV етап – захист проєкту (урок № 25).
7. Рефлексія
|