ТЕМА 2. Машина часу
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 2. Смачні музеї
УРОК 9. Пригода друга “Смачні музеї”.
Чи тільки про минуле музеї можуть розповідати?
Мета
- ознайомити з різними видами музеїв;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати шанобливе ставлення до культурної спадщини нашого народу.
Очікувані результати навчання
- читає подумки та виразно вголос тексти різних видів;
- розповідає (докладно, стисло або вибірково), про що йдеться в тексті;
- ставить запитання різної спрямованості: до змісту твору, до автора, до читача;
- виділяє ключові слова та пояснює, як вони допомагають зрозуміти зміст тексту;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки зі спостережень і досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “З’єднай”, “«Смачні» музеї”.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Усміхніться одне одному, подумки побажайте успіхів на весь день. Для того, щоб упоратися із завданнями на уроці, будьте старанними та слухняними. Завдання наші такі: Не просто слухати, а чути.
|
2. Вправа “Збери слово”
|
Виконайте математичні дії та прочитайте слово.
|
3. Асоціативний кущ
|
Пригадайте, які асоціації у вас виникають, коли чуєте слово “музей”. Складіть асоціативний кущ із цим словом.
|
4. Вправа “Ланцюжок слів”
|
Прочитайте ланцюжок слів. Уявіть, якій події він може відповідати. Як ви гадаєте, чи все правильно? Чому?
|
5. Повідомлення теми уроку
|
Продовжуємо подорожувати музеями. Сьогодні побуваємо у «смачних» музеях, які є в Україні. |
6. Робота над уривком “«Смачні» музеї”
1 |
Самостійне читання уривка (підр., с. 48) |
2 |
Вправа “Дай відповідь”
|
3 |
Вправа “Обери”
|
4 |
Онлайн-вправа “Незвичайні музеї”
|
7. Руханка танець “Marshmallow Dance”
|
8. Вправа “Наведи власний приклад”
|
Четвертокласників зацікавила тема «смачних» музеїв, і вони почали пригадувати, у яких містах України вшановують смаколики. Наведіть власні приклади (підр., с. 49, завд. 1). |
9. Вправа “З’єднай”
|
Поміркуйте і з’єднайте назви музеїв або пам’ятників на вшанування різних смаколиків і міст України, у яких вони розташовані (див. роздруківку “З’єднай”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУІнформація для вчителя (див. роздруківку “«Смачні» музеї”) Музей хліба Недарма кажуть: хліб — усьому голова. У Києві в еколого-натуралістичному центрі для молоді був створений музей хліба. Тут можна побачити знаряддя праці, за допомогою яких вирощували злаки наші предки, дізнатися, як у давнину готували тісто, взяти участь у майстер класі: навчитися робити прикраси для короваю. У музеї є зразки хлібних виробів з різних країн світу. Є навіть космічний хліб — малесенькі буханочки, які брали в політ космонавти. Особливі почуття викликає експозиція, присвячена трагічним подіям: Голодомору, блокаді Ленінграда під час Другої світової війни. Один зі зразків хліба виготовлений за рецептом блокадного міста: у ньому лише мала дещиця житнього борошна, а решта — домішки: висівки, макуха і навіть целюлоза. Навчившись цінувати хліб, ви із задоволенням прямо в музеї купите і скуштуєте випічку, виготовлену за старовинними рецептами наших предків. Музей шоколаду “Країна Шоколандія” — таку назву має музей шоколаду у Львові. І це справді казкова країна з архітектурними шедеврами різних країн світу. Тут є свої Колізей, Біг-Бен, Ейфелева вежа, Андріївська церква. Усі ці мініатюри виготовлені з шоколаду. Окрім того, ви побачите різні паковання шоколадних плиток минулого століття, шоколадні квіти, туфельку та інші цікаві фігури. При музеї є дегустаційний зал, де можна скуштувати солодощі й чудово відпочити. В Одесі теж є музей шоколаду. Тут можна побачити не тільки фігурки та скульптури, а й унікальні картини. Виготовляють їх так: на дошку з бортиками спочатку наносять основу з білого шоколаду, а зверху художник малює темним, молочним шоколадом або білим з різними добавками. Пам'ятник галушці У Полтаві так шанують традиційну страву свого краю, що увічнили галушки в камені. Величезна миска з полтавськими галушками і велика ложка стали одним із туристичних символів міста. На щастя, символом можна не тільки милуватися — поряд із пам’ятником розташований ресторан, де всіх охочих нагодують справжніми полтавськими галушками з м’ясом, сиром, шкварками і ще безліччю різних начинок. Окрім того, біля пам’ятника традиційно щороку відбувається свято галушки — справжній фестиваль смаку. Пам’ятник деруну У місті Коростень на Житомирщині увічнили традиційну поліську страву з картоплі — деруни. Пам’ятник ніжинському огірку У Ніжині, де розташований відомий консервний завод, є пам’ятник огірку. Ніжинські огірки — найкращі для засолювання, бо в них не утворюється порожнеч. Та й на смак вони чудові. ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
10. «Смачні» музеї та пам’ятники в різних містах
|
11. Вправа “Доповни текст”
|
Пошукайте інформацію та доповніть текст, вклеївши відповідні наліпки (зош., с. 22, завд. 2). |
12. Вправа “Знайди помилки”
|
Відвідавши музей шоколаду, Наталя записала свої враження у щоденник. Вона припустилася кількох помилок. Відшукайте їх і виправте (зош., с. 22, завд. 3). |
13. Рефлексія
|