ТЕМА 3. Чарівні перетворення
ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Чарівне перетворення
УРОК 1. Людина на Землі — унікальна істота.
Що будемо вивчати протягом місяця?
Мета
- формувати уявлення про людину як живий організм;
- дослідити відмінність людини від інших живих організмів;
- актуалізувати та поглибити знання про зміни, які відбуваються у природі;
- дослідити важливість дотримання правил поведінки в їдальні та культури харчування;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати інтерес до вивчення людського організму.
Очікувані результати навчання
- учень / учениця усвідомлює, що людина — живий організм, частина живої природи; описує зміни, що відбуваються з людиною впродовж життя;
- знає, чим людина відрізняється від інших живих істот;
- спостерігає за змінами у природі;
- робить вибір на користь здорового способу життя, пояснює, чому необхідно дотримуватися правил гігієни;
- вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківка “Хмара слів «Людина»”;
- конструктор “Лего”, м’яч.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
1 |
Вправа “Наш гарний настрій в наших очах” Створімо собі гарний настрій. Знайдіть очима сусіда / сусідку й посміхніться так, щоб стало приємно і йому / їй, і вам. |
2 |
Вправа “Башточка побажань” Діти говорять одне одному побажання, вибирають цеглинку “Лего” відповідного своєму настрою кольору, викладають башточку.
|
2. Вправа “Дай відповідь”
|
Учитель / учителька по черзі кидає м’яч дітям. Той / та, хто його впіймає, має дати відповідь на одне з запитань:
|
3. Хмара слів “Чарівні перетворення”
|
Пригадайте, що ви знаєте про чарівні перетворення. Доповніть хмару слів (зош., с. 33, завд. 1). |
4. Вправа “Поміркуй і поясни”
|
Як ви гадаєте, чи матиму я рацію, якщо скажу, що чарівні перетворення відбуваються і з людиною впродовж її життя? Як ви думаєте, які це перетворення? |
5. Повідомлення теми уроку та місяця
Вивчаючи цю тему, ви:
|
6. Хмара слів “Людина”
Ми постійно чуємо і вживаємо у своєму мовленні слово “людина”. А що ви знаєте про людину? Які асоціації у вас виникають, коли ви чуєте це слово? Доповніть хмару слів (див. роздруківку “Хмара слів «Людина»”).
|
7. Вправа “Діаграма Ейлера-Венна”
|
|
Методичні порадиОб’єднайте дітей у групи і дайте 5–7 хвилин на обговорення і заповнення діаграми. Додатково можна накреслити великі круги на дошці. Заповнювати їх можна по-різному. Варіант 1: діти називають факти, якими вони заповнили круги, доповнюючи одне одного. Варіант 2: заповнювати в той самий час, коли діти заповнюють свої круги, але зробити кілька помилок у фактах. Попросіть дітей порівняти свої записи із записами на дошці. Чи згодні вони з фактами, що записані в кругах? Якщо ні — попросіть їх прокоментувати, пояснити свої міркування. |
|
Інформація для вчителя Людина – суспільна істота, що має свідомість, володіє мовленням, виробляє і використовує знаряддя праці. Людина вирізняється серед інших істот Землі ще й тим, що пізнає навколишній світ і саму себе за допомогою мислення та розуму, може здійснювати вільний вибір, бути відповідальною за власні дії. Дії людини підпорядковуються не тільки необхідністю виживання, а й мораллю, відповідальністю перед суспільством. Людина — найскладніше творіння живої природи. З багатьох поглядів вона абсолютна унікальна. У неї дуже складний мозок, її пальці здатні виконувати найтонші рухи. Завдяки цьому вона займає у природі особливе місце. |
8. Фізкультхвилинка “Скік та скок”
|
9. Входження в картину
|
Роздивіться сюжетну картину та обговоріть побачене. ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮЗапитання та завдання для обговорення:
|
10. Онлайн-вправа “Тест на уважність”
|
Роздивіться сюжетну картину на с. 72–73 підручника упродовж трьох хвилин. Закрийте підручник і дайте відповіді на запитання. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ
|
11. Рефлексія
|
|
Вправа “Веселі фразеологізми” А тепер я читатиму фразеологізми, а ви уважно слухатимете. Коли ви чуєте фразеологізм, який добре описує вашу роботу на сьогоднішньому уроці, — підіймайте руку. Отже, хто з вас сьогодні на уроці…
|