ТЕМА 3. Чарівні перетворення
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 2. Провідник у невідомому світі
УРОК 12. Здоров’я і харчування.
Як зберегти своє здоров’я?
Мета
- поглибити знання про збалансоване харчування;
- узагальнити знання про дії, які допомагають підтримувати здоров’я і уникати інфекцій;
- вдосконалювати вміння приготування простих страв, сервірування столу;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати в дітей відповідальне ставлення до свого здоров’я, спонукати вести здоровий спосіб життя.
Очікувані результати навчання
- учень / учениця пояснює, чому людина потребує відпочинку, фізичних вправ та раціонального харчування;
- пояснює, як навколишнє середовище, харчування, фізична активність, стрес та інші фактори впливають на здоров’я людини;
- називає дії, які допомагають підтримувати здоров’я;
- аналізує власні дії з погляду їх користі чи шкоди для здоров’я;
- визначає якість і придатність продуктів харчування за зовнішнім виглядом, складом, терміном споживання;
- вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію з різних джерел.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківки “Хмара слів «Здоров’я»”, “Закресли”, “Смс-повідомлення”;
- нумерована абетка;
- для приготування салату: капуста, морква, зелена цибуля, яблуко, йогурт без добавок, сік половини лимона, лимонна цедра, сіль.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування.
|
Привітайте одне одного і побажайте щось таке приємне, щоб спогади про це побажання підтримували гарний настрій цілий день. Налаштуйтесь на позитивну і гарну роботу з руханкою “Якщо ти щасливий”. |
2. Хмара слів «Здоров’я»
|
Пригадайте, про що був минулий урок. Створіть хмару слів. Запишіть слова, які асоціюються у вас із здоров’ям (див. роздруківку “Хмара слів «Здоров’я»”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
3. Вправа “Закресли”
|
Прочитайте перелік дій. Серед них знайдіть і закресліть ті, які негативно впливають на здоров’я (див. роздруківку “Закресли”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |
4. Вправа “Розшифруй”
|
Пригадайте абетку і розшифруйте прислів’я. Поясніть його зміст (зош., с. 39, завд. 1). |
5. Повідомлення теми уроку
|
Ми продовжуємо говорити про цінність нашого здоров’я. Доповнимо наші знання про вплив продуктів харчування на наше здоров’я, побуваємо у ролі кухарів і приготуємо смачний та корисний салат. А ще навчимося правильно сервірувати стіл. |
6. Онлайн-вправа “Здорове харчування: міфи і правда”
|
Прочитайте описи ситуацій, що трапились із дітьми, і визначте, хто дотримувався принципів здорового харчування, а хто — ні. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
7. Розповідь вчителя
|
Поміркуйте і скажіть, що потрібно людині, щоб бути здоровою, вести активне життя? Так, правильно. Треба правильно збалансовано харчуватися. Для повноцінного розвитку нашого тіла нам необхідно вживати м’ясо, рибу, яйця, сир. Ці продукти є найбільшим джерелом білка. Не забувайте і про жири, що є джерелом енергії людини і допомагають в обміні речовин. Жири містяться у вершковому маслі, сметані, сирі, олії, горіхах. Для роботи м’язів, серця та печінки потрібні вуглеводи. Де ж їх можна знайти? У хлібі, крупах, цукрі, картоплі, моркві, буряках та фруктах. А щоб добре почуватися і менше хворіти, необхідні вітаміни. Вони містяться майже у всіх продуктах, особливо в сирих. Їжа повинна також містити мінеральні речовини та сполуки заліза, йоду, калію тощо. |
8. Вправа “Роз’єднай та прочитай”
|
Роз’єднайте слова. Прочитайте та запам’ятайте, як будувати свій раціон.
Інформація для вчителя Їжа повинна мати приємний запах та вигляд. Якщо продукт запакований, треба ретельно оглянути упаковку, перевірити дату виготовлення, термін та умови зберігання. Лише після цього можна зробити висновок про придатність їжі. |
9. Руханка-танок “Веселий огірок”
|
10. Вправа “Дай відповідь”
|
Прочитайте вірш і дайте відповідь на запитання хлопчика. Як ви почуваєтеся, коли вам відмовляють у смаколиках? Чи можете самі утриматися від спокуси? (підр., с. 87, завд. 6) |
11. Вправа “Приготуй”
|
Майя вирішила поділитися рецептом корисного салату з друзями. Зробіть такий салат і ви (підр., с. 86, завд. 2) Інгредієнти: капуста, морква, зелена цибуля, яблуко, йогурт без добавок, сік половини лимона, лимонна цедра, сіль. Рецепт:
|
Методичні порадиЗаздалегідь попросіть принести дітей необхідні продукти для салату. Об’єднайте дітей у групи і попросіть приготувати салат за рецептом. Зверніть увагу дітей, що потрібно не тільки дотримуватися рецепту, а ще гарно оформити і презентувати салат. |
12. Вправа “Поміркуй”
|
Для того, щоб було приємно споживати їжу, її потрібно не тільки гарно презентувати, а й охайно сервірувати стіл (підр., с. 87, завд. 3).
Сервіруйте стіл, щоб почастуватися приготованим салатом. Смачного! |
Методичні порадиПісля роботи над цим завданням попросіть дітей правильно сервірувати стіл і запросити друзів / подруг до частування салатом, який приготували. |
13. Рефлексія
|
|
Вправа “Смс-повідомлення” Пропоную написати смс-повідомлення своїм друзям чи рідним про те, що нового і цікавого ви дізналися з нашої сьогоднішньої подорожі (див. роздруківку “Смс-повідомлення”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |