ТЕМА 3. Чарівні перетворення
ТИЖДЕНЬ 2. ПРИГОДА 2. Провідник у невідомому світі
УРОК 13. Працездатність і відпочинок.
Як зберегти своє здоров’я?
Мета
- розширити уявлення про працездатність, режим праці і відпочинку;
- продовжити ознайомлювати дітей із видами відпочинку;
- з’ясувати, чому відпочинок важливий для людини;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати в дітей відповідальне ставлення до свого здоров’я, вчити свідомо планувати режим своєї праці та дозвілля.
Очікувані результати навчання
- учень / учениця пояснює, що таке працездатність та що на неї впливає;
- пояснює важливість відпочинку для людини;
- планує власний режим розумової праці та відпочинку;
- виявляє ознаки втоми, використовує різні способи її зняття (за допомогою гімнастики, дихальних вправ, музики, прогулянки, зміни виду діяльності тощо);
- розрізняє активний і пасивний відпочинок, називає переваги кожного з цих видів;
- вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківка “Цікаво знати”;
- м’ячик, танграм.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування.
|
Заплющте очі і уявіть себе на галявині в осінньому лісі. Ви відчуваєте, як під ногами шелестить різнобарвне листя, як де-не-де тріскотять гілочки на деревах. Повіває легкий вітерець, і вам хочеться бути тут, серед цієї краси. Вдихніть свіже повітря. Залишайтесь серед цього прекрасного замріяного куточка, і відчуйте, як ви сповнюєтеся новими силами…
|
2. Вправа “Збери слова”
|
Зберіть прислів’я. Поясніть, як ви його розумієте.
|
3. Онлайн-вправа “Здоровий спосіб життя”
|
Знайдіть пари однакових карток. Щоб відкрити всі пари зображень, треба бути уважним і запам'ятати, де яка картка захована. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ
|
4. Вправа “Мікрофон” (з м’ячиком)
|
Передайте одне одному м’ячик і розкажіть, що ви найбільше любите робити впродовж дня.
|
5. Повідомлення теми уроку
|
Сьогодні на уроці ми з’ясуємо, як правильно організовувати свій час, свої справи. Ми довідаємося, що таке працездатність та відпочинок, чи впливають праця та відпочинок на здоров’я людини і як саме. |
6. Вправа “Поміркуй і поясни”
|
Кожного дня ви ходите до школи і здобуваєте знання. Це ваша праця. Ваші батьки теж працюють. Праця — джерело здоров'я. Своєю працею людина не лише створює все необхідне для життя, а й підтримує власний життєвий тонус.
|
7. Вправа “Цікаво знати”
|
Прочитайте інформацію про працездатність людини (див. роздруківку “Цікаво знати”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
8. Вправа “Доповни”
Людина не може працювати без відпочинку, бо тоді в неї починає бракувати _________________, погіршується _______________ і знижується ________________, вона все робить ________________. Від втоми стає поганим __________________. Людина навіть може _________________________. |
9. Руханка-танок “Веселий огірок”
|
10. Онлайн-вправа “Активний та пасивний відпочинок”
|
Коли людина працює, вона втомлюється. Їй потрібен відпочинок, щоб відновити працездатність. Тому до розпорядку дня слід включити не тільки навчання і працю, а й обов’язково відпочинок. Краще, якщо він буде активним (прогулянки, рухливі ігри тощо).
|
11. Вправа “Обчисли”
|
Майї подарували фітнес-браслет. Цей прилад може визначати відстань, яку подолав його власник під час ходьби або бігу. У суботу Майя пройшла 12 км за 4 год. З якою швидкістю рухалася дівчинка? (підр., с. 87, завд. 4)
|
12. Вправа “Розгадай”
|
Розгадайте ребус і довідайтеся, якою східною старовинною головоломкою буде розважатися Майя зі своїми рідними під час карантину (зош., с. 39, завд. 3).
Інформація для вчителя Танграм — це головоломка, яка складається з семи гральних кісток — пласких геометричних фігур, які називають танами. З них можна скласти різні комбінації. Завдання головоломки — створити заданий силует із використанням усіх семи танів. Накладати один на одного їх не можна. Танграм — одна з найпопулярніших головоломок у світі. |
13. Вправа “Знайди”
|
Розгляньте танграм і знайдіть будиночок, який не може бути складений із набору його деталей. Позначте його “хрестиком”. У якому будиночку одна з фігур танграма перевернута на зворотній бік? Його позначте “галочкою” (зош., с. 39, завд. 4).
|
14. Рефлексія
|