ТЕМА 3. Чарівні перетворення
ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 3. Несподіваний атракціон
УРОК 15. Пригода третя. Несподіваний атракціон.
Навіщо людині кров?
Мета
- розвивати читацькі навички, зокрема вміння аналізувати художній текст, розпізнавати емоції персонажів;
- закріпити знання дітей про кров та кровообіг людини;
- поглиблювати знання про системи органів людського організму;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати інтерес до вивчення людського організму.
Очікувані результати навчання
- учень / учениця називає основні факти про кров, кровообіг людини;
- читає художній текст, відтворює його зміст, розповідає про емоційний стан персонажів;
- встановлює послідовність подій відповідно до сюжету прочитаного твору;
- вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію природознавчого змісту з різних джерел.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- роздруківки “Хмара слів «Кров»”, “Смс-повідомлення”;
- квадратики з кольорового паперу;
- кольорові олівці.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Вправа “Колір мого настрою” Перш ніж ми почнемо урок, я хочу подивитися, який настрій у кожного з вас. Адже саме гарний настрій є запорукою плідної та успішної праці. Він допоможе подолати будь-які перешкоди на шляху.
(Учні самостійно вибирають кольори, вчитель розповідає, що вони можуть означати / символізувати). Зелений — спокій, любов до природи, ясність думок. Червоний — пристрасть, енергія, любов до всього, що нас оточує. Білий — потяг до порядку, чистоти, позбавлення від зайвого. Помаранчевий — слава, велич та гідність. Жовтий — тепло, радощі і повага. Блакитний колір — благородство, відданість, розважливість. Синій — символ довіри та безмежності.
|
Методичні порадиЗаздалегідь підготуйте кольорові квадратики — їх має бути стільки, щоб кожна дитина могла обрати будь-який колір. Попросити дітей взяти квадратики краще до початку уроку. Після виконання завдання можна скласти діаграму кольорів і визначити, які з них найбільше до душі учням. |
2. Онлайн-вправа “Кросворд від лікаря Будьздоровченка”
|
Ви вже знаєте, що потрібно робити, аби підтримувати своє здоров’я. Перевірте свої знання — розгадайте кросворд від лікаря Будьздоровченка. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
3. Повідомлення теми уроку
|
Ми продовжуємо подорож організмом людини. А куди потрапимо — дізнаємось, коли прочитаємо наступну пригоду Макса і Моллі. Називається вона “Несподіваний атракціон”. |
4. Вправа “Утвори нові слова”
|
Утворіть нові слова з букв поданого. Запишіть їх (зош., с. 41, завд. 1). |
Методичні порадиОб’єднайте дітей у команди і запропонуйте їм позмагатися під час виконання цієї вправи. Виграє та команда, яка утворить найбільше слів за 5–7 хвилин. Зверніть увагу дітей, що повторювати у словах можна лише ті букви, які повторюються у самому слові АТРАКЦІОН. |
|
Інформація для вчителя Атракціон — 1) номер у цирковій або естрадній програмі, що привертає увагу глядачів своєю ефектністю, незвичністю; 2) об’єкт у місці відпочинку чи парку розваг: карусель, гойдалка, тир і т. ін. |
5. Передбачення змісту твору за заголовком
|
Ви вже знаєте значення слова “атракціон” і пам’ятаєте, де мандрують Макс і Моллі. Спробуйте передбачити, про що може розповідати пригода з назвою “Несподіваний атракціон”. Як гадаєте, куди можуть потрапити діти і що там з ними станеться? |
6. Читання пригоди “Несподіваний атракціон” (підр., с. 90)
|
|
Методичні порадиДля читання пригоди оберіть той прийом, який вважаєте найбільш доцільним для учнів вашого класу. Це може бути самостійне читання, читання в парах, читання вголос тощо. |
7. Вправа “Дай відповідь”
|
8. Онлайн-вправа “Які слова пропущені?”
|
Перевірте, наскільки ви уважно прочитали пригоду. Прочитайте уривок і вставте пропущені слова. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
9. Фізкультхвилинка “Раз, два, три”
|
10. Вправа “Встанови послідовність”
|
Пронумеруйте пункти плану в правильній послідовності (зош., с. 41, завд. 2).
|
11. Вправа “Намалюй”
|
Намалюйте ілюстрацію до пригоди та підпишіть її (зош., с. 41, завд. 3). |
12. Вправа “Визнач емоції”
|
Які емоції переживали еритроцити, проходячи крізь серце? А що відчували діти? Скористайтеся таблицею емоцій та наведіть цитати з тексту (підр., с. 91, завд. 1). |
13. Хмара слів “Кров”
|
Створіть хмару слів “Кров”. Запишіть спочатку те, що знали про кров раніше, а потім — те, про що дізналися з пригоди (див. роздруківку “Хмара слів «Кров»”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
14. Вправа “Обґрунтуй”
|
Як еритроцит розповідав про свою роботу? Прочитайте. Чи до вподоби йому ця праця? Свої міркування обґрунтуйте (підр., с. 91, завд. 3). |
15. Рефлексія
|
|
Вправа “Смс-повідомлення” Напишіть коротке смс-повідомлення про те, що ви дізналися, що вас зацікавило та що ви хочете дізнатися (див. роздруківку “Смс-повідомлення”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |