ТЕМА 3. Чарівні перетворення
ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 3. Несподіваний атракціон
УРОК 17. Клітини крові.
Чому кров червона?
Мета
- дослідити склад крові;
- ознайомити дітей з видами клітин крові та їх функціями;
- розвивати вміння аналізувати інформацію з різних джерел, виділяти головне;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати спостережливість, допитливість, інтерес до вивчення людського організму.
Очікувані результати навчання
- учень / учениця називає основні види клітин крові;
- розповідає про функції різних клітин крові;
- застосовує предметні моделі, малюнки, схеми, графіки, тексти для пояснення явищ і об’єктів природи;
- пояснює значення різних клітин крові для життя людини;
- вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію природознавчого змісту з різних джерел.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- конструктор “Лего”;
- роздруківка “Клітини крові”.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Вправа-руханка “Сонечко” Погляньте у віконечко. (Повертаємо голову, простягаємо руку до вікна). Чомусь сховалось сонечко. (Знизуємо плечима). А ми засвітим сонечко. (Показуємо на себе). Таке велике сонечко. (Розводимо руки в сторони). Таке веселе сонечко. (Усміхаємося одне одному). Я сонечко! (Показуємо на себе). Ти сонечко! (Показуємо на того, хто поряд, або уявляємо перед собою друга і простягаємо до нього руки). Ми сонечка! (Беремося за руки або розводимо руки в сторони). Ми світимося всі! |
Методичні порадиВправу можна провести як у колі, так і біля парт. Якщо за вікном погода сонячна, то можна змінити 2 і 3 рядки. Вони звучатимуть так: Яскраво світить сонечко. (Руки піднімаємо вгору, показуємо пальчиками промінці). Ми засвітили сонечко. (Показуємо на себе). |
2. Вправа “Пригадай і поясни”
|
Прочитайте числа та пригадайте, що вони позначають. З якою системою органів людини вони пов’язані? Як саме? |
3. Вправа “Істинні, хибні” (з конструктором “Лего”)
|
Візьміть цеглинку, колір якої асоціюється у вас із кровоносною системою. Послухайте твердження. Якщо воно істинне, легенько підкиньте цеглинку угору, якщо ні, то залишіть її в руках. Виправте хибні твердження на істинні.
|
4. Вправа “5 слів”
|
Запишіть у звичайний зошит 5 слів, які ви запам’ятали з минулого уроку. Прокоментуйте свій вибір. |
5. Повідомлення теми уроку
|
6. Вправа “Суперечка”
|
Четвертокласники сперечалися про те, який колір має кров. Чию думку ви підтримуєте? Чому? (підр., с. 92, завд. 1) Під час своєї відповіді можете скористатися реченням-підказкою. Я підтримую думку … , тому що … . |
7. Вправа “Розкодуй”
|
Обчисліть вирази, зіставте результати з ключем і запишіть назву однієї із клітин крові (зош., с. 42, завд. 1)
|
8. Фізкультхвилинка “Дружби добрий знак”
|
Відпочиньте. Потанцюйте під музику. |
9. Вправа “Склади схему”
|
Прочитайте текст і завершіть схему (див. роздруківку “Клітини крові”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|
10. Відеорозповідь “Еритроцити, або червоні кров’яні тільця”
|
11. Вправа “Продовж речення”
|
Перевірте, що ви запам’ятали про клітини крові. Уважно прочитайте і продовжте речення. (зош., с. 42, завд. 2)
|
12. Вправа “Уяви”
|
Уявіть, що клітини вашої крові розмовляють між собою. Придумайте і запишіть їхню бесіду. Наклейте наліпки із зображенням відповідних персонажів (зош., с. 42, завд. 3) 13. Рефлексія
|