ТЕМА 3. Чарівні перетворення
ТИЖДЕНЬ 3. ПРИГОДА 3. Несподіваний атракціон
УРОК 20. Професор Фейковський vs 4-А. Раунд 3.
Чи завжди варто довіряти блогерам?
Мета
- систематизувати знання про інформаційну безпеку, вплив засобів масової інформації на здоров’я і поведінку людей;
- дослідити, що таке блоги, чим вони відрізняються від інших джерел інформації, чи завжди їм варто довіряти;
- розвивати вміння критично оцінювати та аналізувати інформацію з різних джерел, розпізнавати небезпечні та потенційно небезпечні повідомлення / ресурси;
- вчити розпізнавати ознаки тиску, булінгу, а також протидіяти їм;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати свідому потребу в досягненні фізичного, психічного, соціального, духовного благополуччя.
Очікувані результати навчання
- учень / учениця розуміє вплив засобів масової інформації на здоров’я і поведінку людей;
- розуміє, що інформація в мережі Інтернет та в інших джерелах може бути небезпечною;
- критично оцінює та аналізує інформацію в мережі Інтернет, зокрема у блогах;
- знає правила безпеки в мережі Інтернет, розуміє, чому потрібно їх дотримуватися;
- розпізнає та засуджує ознаки тиску і булінгу, протидіє виявам неповаги та приниження, висловлюючи свою позицію, кажучи “ні” тощо;
- пояснює, що робити в ситуації, коли тебе дражнять, цькують, утискають чи залякують;
- вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- роздруківка “Саморефлексія”;
- електронна версія коміксу “Професор Фейковський vs 4-А. Раунд 3”.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Приготуйтеся швиденько,
У – уміння вчитися і працювати С – співпраця у групах П – подолання труднощів І – інтерес до теми Х – хороший настрій |
2. Вправа “Вірю, не вірю”
|
Послухайте уважно твердження і визначте, істинні вони чи хибні.
Отже, іноді навіть найнеймовірніша інформація може виявитися правдивою, а та, що не викликає жодних сумнівів — вигаданою. |
3. Повідомлення теми уроку
|
Сьогодні ми продовжимо досліджувати роль інформації в нашому житті. Якою може бути інформація? Чи будь-якій інформації, яку ми бачимо по телевізору або читаємо в інтернеті, можна вірити? Чи може інформація нашкодити і як саме? |
4. Онлайн-вправа “Безпечний інтернет”
|
Перевірте себе. Дайте відповіді на запитання вікторини. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
5. Вправа “Однакові букви”
|
Подумки закресліть всі однакові букви та прочитайте слово, що залишиться.
Інформація для вчителя Блог (англ. blog, від web log, “мережевий журнал або щоденник подій”) — це вебсайт, основний вміст якого становлять записи, зображення чи мультимедіа, що регулярно додаються користувачем. Блог є однією з форм організації спільноти користувачів навколо певного автора чи авторів. Блогерами називають авторів блогу. Пост (запис блогу) має заголовок, дату публікування та власне зміст, який може складатися з тексту, зображень чи відео. Часто матеріали у блогах короткі: якщо це текст — то на кілька абзаців, якщо відео — то приблизно на 10 хвилин. Але блогер завжди сам вирішує, яким робити повідомлення, тому чітких рамок не існує. Іноді блог — це справжній щоденник у мережі. Читачі / глядачі блогу можуть коментувати пости, автори — відповідати на них. Виходить електронне спілкування у такій собі онлайн-спільноті. |
6. Цікаве про блог та блогерів
|
Знайдіть цікаві факти про блоги та блогерів. Занотуйте їх у зошит. Обговоріть знайдене з однокласниками та однокласницями. Інформація для вчителя За версією газети “Вашингтон профайл”, першим блогом вважають сторінку Тіма Бернерса-Лі, де він, починаючи з 1992 року, публікував новини. Широке використання блогів розпочалося з 1996 року. У серпні 1999 року комп’ютерна компанія “Pyrа Labs” із Сан-Франциско відкрила сайт “Вlоggег”. Це була перша безкоштовна блогінгова служба, що стала однією з найпопулярніших у світі. Згодом “Вlоggег” був викуплений компанією Gооglе. |
7. Перегляд мультфільму “Волохатий блог. Біла зебра в чорну смужку”
|
Пропоную вам подивитися цікавий та пізнавальний блог про тварин від Квадрика, Трикуті та Кружка.
|
8. Фізкультхвилинка
|
9. Комікс “Професор Фейковський vs 4-А. Раунд 3”
|
Прочитайте уважно комікс про професора Фейковського. Поміркуйте, як цей комікс стосується теми нашого уроку (підр., с. 96-97). Запитання для обговорення:
|
10. Вправа “Що говорять персонажі коміксу” (електронна версія коміксу)
|
Позмагайтеся з професором Фейковським. Пригадайте події коміксу та відновіть репліки. ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ |
11. Рефлексія
|
|
Вправа “Саморефлексія” Напишіть на ноутбуці про підсумки цього уроку (див. роздруківку “Саморефлексія”). ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ |