ТЕМА 3. Чарівні перетворення
ТИЖДЕНЬ 4. ПРИГОДА 4. Небезпека поруч
УРОК 22. Пригода четверта. Небезпека поруч.
Як ми дихаємо?
Мета
- ознайомити з органами дихальної системи та їхнім значенням в організмі людини;
- розвивати читацькі навички, вміння аналізувати події в художньому творі;
- активізувати пізнавальну діяльність дітей;
- збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
- розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
- виховувати спостережливість, допитливість, інтерес до вивчення людського організму.
Очікувані результати навчання
- учень / учениця називає органи дихання людини, їх функції;
- прогнозує орієнтовний зміст твору за заголовком, ключовими словами;
- читає художній твір, відтворює послідовність подій сюжету;
- вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;
- об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;
- висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;
- підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;
- зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;
- ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;
- наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;
- робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно;
- систематизує та узагальнює інформацію природознавчого змісту з різних джерел.
Обладнання
- підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);
- робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”;
- звичайний зошит;
- роздруківка “Смс-повідомлення”.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
|
Пальчикова гра “Доброго ранку” Пригадаємо наше привітання за допомогою пальчиків. |
2. Вправа “Продовж речення”
|
Пригадайте тему, з якою ми працювали впродовж тижня, і продовжте речення. Протягом тижня я дізнався / дізналася…
|
Методичні порадиВиконайте цю вправу ланцюжком. Попросіть кожну дитину обрати і закінчити одне з речень. Таким чином діти активізують свої знання з теми, а вчитель зрозуміє, що учні запам’ятали з теми попереднього уроку. |
3. Вправа “Третій зайвий”
|
Подумки закресліть кожну третю букву і прочитайте слова.
|
4. Повідомлення теми уроку
|
Ми продовжуємо подорожувати разом із Максом і Моллі людським організмом. Сьогодні ми дізнаємося, де опиняться наші герої та які пригоди на них чекатимуть. |
5. Вправа “Спрогнозуй”
|
Спрогнозуйте орієнтовний зміст пригоди на основі заголовка та ключових слів. Запишіть його (зош., с. 44, завд. 1). |
6. Робота над змістом уривка “Небезпека поруч”
1 |
Читання уривка (підр., с. 98) |
Методичні порадиДля читання пригоди оберіть той прийом, який ви вважаєте найбільш доцільним для учнів класу. Це може бути самостійне читання, читання в парах, читання вголос тощо. |
2 |
Вправа “Дай відповідь”
|
3 |
Вправа “Істинні, хибні” Послухайте твердження і визначте, які з них істинні, а які — хибні. Перетворіть хибні висловлювання на істинні.
|
7. Фізкультхвилинка “А ти готовий?”
|
8. Онлайн-вправа “Порушена послідовність”
|
Пригадайте пригоди Макса і Моллі. Встановіть послідовність подій. ВИКОНАТИ ОНЛАЙН-ЗАВДАННЯ |
9. Вправа “Запитай”
|
Прочитайте ще раз пригоду та сформулюйте запитання за її змістом (зош., с. 44, завд. 2).
|
10. Перегляд відео “Цікаві факти про дихальну систему”
|
Всім нам відомо, що дихання — це важлива ознака будь-якого живого організму, і людини також. Повітря потрібне постійно, тому людина дихає весь час. Цей процес майже завжди відбувається несвідомо, ми його навіть не помічаємо!
|
11. Рефлексія
|
|
Вправа “Смс-повідомлення” (див. роздруківку “Смс-повідомлення”) ЗАВАНТАЖИТИ РОЗДРУКІВКУ
|